کفش مناسب برای شلوار جین – قسمت اول

شاید همیشه برایتان سوال بوده است که با شلوار جین آبی چ مدل کفش باید پوشید. در این مقاله قرار است به همین موضوع بپردازیم و کلی انتخاب مختلف پیش روی شما بگذاریم. کفش مناسب برای شلوار جین – قسمت اول با ما همراه باشید. 

ad banner

چه کفش‌هایی را با شلوار جین بپوشیم؟

شلوار جین یکی از انتخاب‌های عالی برای آقایان است. از آنجایی که اکثر آقایان در خرید تنبل هستند و زیاد به دنبال آیتم‌های مختلف نمی‌گردند شلوار جین ساده‌ترین و بهترین مدل لباس محسوب می‌شود. بعلاوه شلوار جین به خوبی با هر مدل کفشی ست می‌شود.

کفش مناسب برای شلوار جین - قسمت اول

چه مدل شلوار جینی با کفش مجلسی بپوشم؟

در نگاه اول پوشیدن کتانی یا کفش کالج یا کفش قایقی با شلوار جین به ذهنتان می‌رسد. ولی همیشه این گونه نیست. در اکثر مواقع می‌توان شلوار جین را با کفش مجلسی نیز پوشید.

  • برای اینکار رسمی‌ترین حالت شلوار جین را انتخاب کنید. جین‌های سنگ شور یا پر از پارگی و طرح‌های مختلف زیبایی کفش مجلسی را خراب می‌کنند. اگر برای مجلس کفش رسمی نیاز باشد که دیگر مجبور هستید مدل رسمی شلوار جین را به تن کنید. اگر کفش مجلسی می‌پوشید حتما شلوار جین چسبان بپوشید و پاچه شلوار جین را تا بزنید.
  • حالا فرض کنید شلوار را ابتدا انتخاب کرده‌اید و کفش در مرحله ی دوم قرار دارد. سعی کنید کفشی بخرید که خیلی رسمی نباشد. مثلا کفش‌های ساخته شده از جنس‌های اصل را به جای کفش چرم سخت انتخاب کنید. این اجناس به دلیل سبکی و نرمی‌شان غیررسمی تر به نظر می رسند.
  • بقیه تیپتان را هم باید به همین صورت متعادل کنید. مثلا یک کت اسپرت یا بلیزر به همراه پیراهن به تن کنید. البته بدون کراوات یا پاپیون و با چند دکمه ی بالا پیراهن را نیز باز بگذارید.

کفش مناسب با شلوار جین مردانه 

  • کفش رسمی رنگ پوستی: کفش‌های رنگ پوستی رسمی شما با رنگی از خانواده خودشان سازگاری خوبی دارند. مثلا یک دست کت و شلوار یا شلور جین شتری، بژ یا کرم.
  • کفش رسمی قهوه‌ای: هیچ وقت این رنگ را با رنگ مشکی ست نکنید مگر هنگامی که لباس مردانه خیلی رسمی پوشیده باشید. با فرض اینکه شما کفش را اول انتخاب کرده اید به دلیل قهوه ای بودن باید بقیه تیپتان هم تقریبا رسمی انتخاب کنید.
  • کفش رسمی مشکی: این مدل کفش امن ترین انتخاب شما هستند. با شلوار جین های مشکی،‌ آبی روشن و سرمه ای و خاکستری ست می شوند.

ترکیب شلوار جین و کفش

جین های رنگ روشن از متنوع‌ترین و پر طرفدارترین رنگ های شلوار جین هستند و به راحتی با همه رنگ‌ها ست می‌شوند. شما هیچ رنگی را نمی‌یابید که با این شلوار ست نشود ولی به شما توصیه می کنیم برای کم کردن ریسک خراب شدن تیپتان از رنگ هایی در همین خانواده استفاده کنید. جین‌های خیلی روشن برای بهار و تابستان مناسب هستند و وقتی آن‌ها را با کفش‌ها یا کتانی های سفید بپوشید فوق العاده می‌شوند.

کفش مناسب برای شلوار جین - قسمت اول

جین‌های آبی روشن هم برای تابستان مناسب هستند. این به این دلیل است که آن‌ها به اندازه جین‌های تیره گرما را جذب نمی‌کنند. بنابراین همیشه شما را خنک نگه می دارند. آن‌ها را با پیراهن  یا تی شرت چند رنگ ست کنید و حتی می‌توانید با دمپایی لاانگشتی هم بپوشید.

کفش مناسب برای شلوار جین - قسمت اول

جین‌های سرمه‌ای و آبی تیره را در زمستان به همراه بافت‌های سبک و کتانی‌های مدل جدید بپوشید و تیپتان را متحول کنید.

کفش مناسب برای شلوار جین - قسمت اول

جین‌های خیلی تیره را می‌توان با بوت و ژاکت های سنگین زمستانی ست کرد.

کفش مناسب برای شلوار جین - قسمت اول

سایر ترکیب رنگ‌ها

شاید این جمله را که “قهوه ای و مشکی هیچوقت نباید با هم پوشیده شوند” را شنیده باشید و این دقیقا شبیه همین جمله است که بگوییم “سبز و آبی هم هیچگاه نباید با هم پوشیده شوند”. درست است، ترکیب سبز و آبی را هیچ گاه در یک تیپ باهم به کار نبرید.

برعکس جمله ای که در بالا گفتیم مشکی و قهوه ای را می توانید با هم بپوشید ولی نه در تیپ های رسمی. اگر برای یک مهمانی ساده و یا یک جشن تولد یا دور همی دعوت شده‌اید پوشیدن آن‌ها باهم مانعی ندارد. یک شلوار جین مشکی را به همراه تی شرت‌های رنگ روشن و کفش های قهوه ای ست کنید و از تیپتان لذت ببرید.

کفش مناسب برای شلوار جین - قسمت اول

جین‌های سفید در تابستان اگر با کفش های قایقی یا کالج رنگی ست شوند فوق العاده می شوند. همیشه تیپ تابستانه و زیبای خود را خواهید داشت. یک جین سفید را با تی شرت سبزآبی و کفش براق ست کنید.

کفش مناسب برای شلوار جین - قسمت اول

مطالب مرتبط:

۱- ۱۰ تصوری که خانم ها حین خرید شلوار جین دارند

۲- به هیچ وجه شلوار جینتان را نشویید

۳- روش های کاهش هزینه در خرید شلوار جین

۴- ۲۲ مدل لباس مردانه شیک و ساده برای روزهای تابستانی

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :