چند نکته در مورد لباس مناسب برای سفر با هواپیما

در سفر با هواپیما، پوشیدن لباس مناسب، علاوه بر انتخاب صندلی مناسب و تغذیه در طول سفر، نیز نقش مهمی در حفظ آرامش شما خواهد داشت. شاید این مسئله اندکی عجیب به نظر برسد، ولی استفاده از لباس‌ مناسب در طول پرواز ضروری است زیرا این مسئله تایید شده است که نوع پوشش و لباسی که برای گردش و سفرهای خود انتخاب می‌کنیم، می‌تواند به طور مستقیم روی کیفیت و لذت بردن از اوقات سفر اثر بگذارد. اگر قرار است با هواپیما مسافرت کنید، باید در نظر داشته باشید اصول پوشش هوایی با پوشش زمینی تفاوت دارند. سفرهای هوایی معمولا طولانی هستند و راحتی در لباسی که انتخاب می‌کنید بیشتر از مد روز بودن آن لباس اهمیت دارد. چی بپوشم در این مقاله، چند نکته در مورد لباس مناسب سفر هوایی را برای شما شرح خواهد داد.

کفش

واضح است که پوشیدن کفش پاشنه‌دار برای هر مسافرتی از جمله مسافرت‌هوای هوایی مناسب نیست. برای راه رفتن در فرودگاه پوشیدن یک جفت کفش راحت، کار را برای شما بسیار آسان می‌کند. کفش‌های سنگین، انواع بوت‌های سخت و بنددار در هر مسافرتی مثل کابوس هستند. اگر در سفری که می‌روید، قصد قدم زدن در ساحل را دارید، حتما دمپایی‌های انگشتی و صندل‌های خود را فراموش نکنید. البته بهتر است این صندل‌ها را در چمدان بگذارید و در داخل هواپیما از آن‌ها استفاده نکنید. بهترین انتخابی که در هنگام مسافرت با هواپیما می‌توانید داشته باشید، کفش‌های کتانی و ورزشی است. پوشیدن این کفش‌ها احساس راحتی به شما در سفر می‌بخشد.

چند نکته در مورد لباس مناسب برای سفر با هواپیما

 

انتخاب لباس

در لیست لباس مناسب برای سفر با هواپیما، لباسی که کاملا بسته است و هیچ منفذ تنفسی ندارد، مانند لباس‌های نایلونی و انواع لباس ضدآب‌ هیچ جایگاهی ندارد. لباس‌هایی که تنفس ‌پذیری کمی دارند، در هوای گرم از ورود جریان هوا جلوگیری می‌کنند. لباس‌های تنگ و نایلونی احتمال بروز بیماری‌هایی مثل ترومبوز سیاهرگی را افزایش می‌دهد. سرویس‌های بهداشتی هواپیما، بسیار کوچک هستند. به همین خاطر بهتر است از شلوارها و لباس‌های راحت استفاده کنید. از پوشیدن لباس‌ یا شلوارها یا دامن‌های بلند که ممکن است خیس شوند هم خودداری کنید. لباس‌های سرهمی برای چنین مواقعی به هیچ وجه مناسب نیستند. همچنین لباس‌هایی با برش‌های کوتاه مثل دامن کوتاه را هم از دایره انتخاب خود کنار بگذارید. به طور کل هر چه تعداد زیپ و دکمه‌های به کار رفته در لباستان کمتر باشد برایتان بهتر خواهد بود. در زمان سفر با هواپیما به جای توجه به لباس‌های شیک و مورد علاقه خود، به سادگی لباس اهمیت دهید. سعی کنید در هنگام سفر با هواپیما چند لایه لباس بپوشید تا اگر داخل هواپیما، سردتان شد، از آن‌ها استفاده کنید.

چند نکته در مورد لباس مناسب برای سفر با هواپیما

بافت لباس

لباس‌هایی که پارچه آن‌ها از جنس نخ و کتان هستند، علاوه بر سبکی و پاکیزگی از امتیاز نفوذ هوا به داخل و خروج رطوبت نیز برخوردار هستند و بهترین گزینه برای استفاده در طول سفر هوایی به شمار می‌روند. سایر پارچه‌ها به دلیل عدم نفوذ هوا باعث می شوند تا عرق بر روی پوست باقی مانده و زودتر کثیف شوند. در مورد لباس سفر ، به نوع بافت و جنس پارچه توجه کنید. برخی لباس‌های پشمی ممکن است موجب ایجاد خارش و حساسیت پوستی، به ویژه هنگام تعریق شوند. باز هم تاکید می‌کنیم که استفاده از چند لایه لباس نازک بسیار بهتر است و کارایی مناسب‌تری برایتان خواهد داشت.

چند نکته در مورد لباس مناسب برای سفر با هواپیما

عطر

گاهی ممکن است در مکان‌های عمومی و استفاده از وسایل حمل و نقل شهری، با افرادی برخورده باشید که انگار یک شیشه ادکلن را روی خودشان خالی کرده‌اند و از خانه بیرون آمده‌اند. حالا تصور کنید با چنین فردی داخل هواپیما همسفر باشید و مجبور شوید بوی عطر و ادکلن او را برای ساعت ها تحمل کنید. به خاطر راحتی همسفرانتان هم که شده، از این مورد خودداری کنید. ادکلن‌هایی با بوی تند، اسپری بدن و غیره، نباید در طی پرواز مورد استفاده قرار بگیرند. ممکن است ادکلن مطبوع شما برای برخی از مسافرین بسیار ناراحت‌کننده باشد و حتی ممکن است برخی حساسیت هم داشته باشند. می‌توانید پس از فرود در فرودگاه و روانه شدن به سوی مقصد، از ادکلن خود استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

۱- لباس مناسب سفر کاری

۲- در محل کار خوشتیپ باشید

۳- پوشیدن لباس بافتنی در محل کار

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 16 سپتامبر 2017

مرسی چی بپوشم شما بهترین هستیدارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :