محمد رضا اهوارکی در
0

اهمیت حفظ و نگهداری پوشاک

اهمیت حفظ و نگهداری پوشاک

پروسه های مدرن لاکچری در دنیا امروزه با این روند پیش می روند:‌ شما هزینه ی زیادی برای خرید یک لباس می دهید که کلی برای بدست آوردن آن زحمت کشیده اید و برای مدتی آن را می پوشید و پس از آن حس می کنید که در حال خراب شدن است و مجبور هستید برای تنوع هم که شده یک دست لباس دیگر بخرید. اینجاست که اهمیت حفظ و نگهداری پوشاک خودش را نشان می دهد. در این مقاله تصمیم گرفتیم به این قضیه بپردازیم.

کت و شلوار

اهمیت حفظ و نگهداری پوشاک

 • کت:‌ کت شما هر روز پس از پوشیده شدن به هواگیری نیاز دارد و ضمنا باید در آویزان کردن آن خیلی دقت کنید. حتما از آویزهای پهن استفاده کنید که شانه ی کت را به خوبی باز کنند. با این کار در حفظ شکل و فرم کت قدم بزرگی برداشته اید. برای پاک کردن پرزها و لکه گیری از کت و شلوار بهتر است از شانه ی مخصوص کت و پاک کننده ها استفاده کنید. تنها یکبار در سال نیاز به بخار شور کردن کت تان دارید.
 • پیراهن: این آیتم از نظر نگهداری و شستشو یکی از سخت ترین آیتم هاست. به دلیل جنس و رنگ آن (سفید پارچه ی نخی سبک) معمولا عرق را از روی بدن شما جذب می کند و به راحتی از روی پیراهن قابل رویت است، مخصوصا پشت گردن و زیر بغل ها.
 • کراوات:‌ کراوات ها هم از موارد سختی در شستشو هستند. در زیر بر اساس جنس آن ها را مرتب کرده ایم‌:
 1. ابریشمی: بخار شویی و خشک شویی برای از بین بردن چروک.
 2. پشمی : خشک شویی و بخار شویی برای از بین بردن چروک، از اتو استفاده نکنید.
 3. بافت : شستشوی دستی با آب سرد و پهن کردن آن برای خشک شدن.
 4. نخی: شستشو با دست در آب گرم/سرد و سپس پهن کردن آن.
 • شلوار

به دنبال جنس های کشی تر باشید که حین نشستن به دلیل تنگ بودن موجب پارگی آن نشود. آن را با اتوی سبک اتو بکشید و بهترین راه برای آویزان کردن آن روی آویزی است که کت را رویش پهن کرده اید.

اهمیت حفظ و نگهداری پوشاک

کفش

 • کیف کفش: قیمت آن ها ارزان است و بهترین راه برای حفظ و نگهداری کفش ها هستند.
 • قالب کفش: برای اینکه کفشتان پس از پوشیده شدن شکل ظاهری خودش را حفظ کند و همچنین بوی بد آن دفع شود قالب کفش را امتحان کنید.
 • نکته: اگر مواقعی که برای قدم زدن یا کارهای روزمره بیرون می روید کتانی هایتان را با کفش محل کار تعویض کنید شما به افزایش طول عمر کفش تان کمک کرده اید. خانم ها اینکار را زیاد انجام می دهند.
 • واکس کفش: واکس ها به سه دسته تقسیم می شوند که توضیحات آن ها را در زیر می خوانید:
 1. کرم چرم: رنگی را انتخاب کنید که با رنگ کفشتان یکی باشد و روی یک نقطه آن را روی کفش بمالید و سپس پخش کنید.
 2. حالت دهنده ی کفش:‌ دقیقا مثل مویتان، حالت دهنده ی کفش هم همین کار را برای کفش انجام می دهد و آن را سفت و در عین حال شکیل نگاه می دارد.
 3. شانه: بعد از مالیدن کرم چرم باید از طریق این شانه آنرا پخش کرده و کفش را تمیز کنید.

اهمیت حفظ و نگهداری پوشاک

موارد دوخته شده

پس از خرید یک دست کت و شلوار آن را نزد خیاط ببرید واز او دو کار را بخواهید:‌ یکی درباره ی کت و دیگری درباره ی شلوار.

درباره ی کت بخواهید که سرشانه ها را گرد کند که شما شبیه بازیکنان فوتبال آمریکایی دیده نشوید و دیگری اینکه کمر آن را کمی تنگ تر کند. برای تست کردن کت باید دکمه های آنرا ببندید و شانه هایتان را هم سطح سرتان ببینید.

درباره ی شلوار کمی تنگ کردن پاچه ها و کمر کفایت می کند. بقیه ی قسمت های مربوط به شلوار سلیقه ای است و به خودتان بستگی دارد.

اهمیت حفظ و نگهداری پوشاک

نگهداری عمومی از پوشاک

برای خرید یک چتر هزینه کنید به دو دلیل : یکی اینکه اگر به کت تان حین باران یا برف آب بخورد و خیس شود شکل خودش را از دست می دهد و جبران آن کار سختی است و دیگری اینکه یک جنتلمن همیشه با چتر زیر باران می رود.

از روی کتتان حتما ژاکت یا پالتوی بلند بپوشید. این هم باز به دو دلیل. گرم تر ماندن و خراب نشدن کت تان و دلیل دیگر هم اینکه این تیپ و استایل جنتلمن هاست.

مطالب مرتبط:

1- چند راه ارزان برای گران قیمت تر شدن

2- چگونه با پیراهن سفید تیپ های مختلف بزنم؟

3- چگونه لباس هایتان را نو نگاه دارید؟دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :