chadmin در
0

چگونه لکه عرق زیر بغل را از پیراهنم پاک کنم؟

چگونه لکه عرق زیر بغل را از پیراهنم پاک کنم؟

شاید یکی از ناراحت کننده ترین صحنه هایی که بعد از یک روز گرم تابستانی برایتان بوجود بیاید، لک شدن پیراهن سفیدی بوده که همان روز به تن کرده اید. زرد شدن زیر بغل پیراهن سفید  اتفاقی طبیعی است؛  کارشناسان چی بپوشم در این مقاله «چگونه لکه عرق زیر بغل را از پیراهنم پاک کنم؟» راه کارهای عملی را به شما آموزش خواهند داد.

 

مقصر اصلی مام یا اسپری زیر بغل شماست

لکه زیر بغل همیشه به میزان تعریق بستگی ندارد. اکثر اوقات این ترکیب عرق زیربغل با مواد شیمیایی درون خوشبو کننده هاست که موجب ایجاد لکه می شود. آلومنیوم درون این خوشبو کننده ها با اوره ی عرق شما ترکیب می شود و لکه ی زرد ایجاد می کند. اگر آلومینیوم درون خوشبو کننده ها به خوبی کارش را انجام ندهد یعنی مانع عرق کردن شما نشود مطمئن باشید که موجب ایجاد لکه ی زرد خواهد شد. بهتر است همیشه سعی داشته باشید که از ایجاد لکه روی پیراهن‌های سفید جلوگیری کنید تا مجیور نباشید راه‌های مختلف پاک کردن لکه را امتحان کنید.

اگر می‌خواهید لکه‌های دئودورانت روی لباس‌های شما باقی نمانند این نکات را همیشه به یاد داشته باشید:

  • بعد از اینکه دئودورانت را استفاده کردید کمی صبر کنید تا پوست شما خشک شود تا مطمئن باشید پارچه لباس با دئودورانت تماسی ندارد.
  • لباس‌های رنگ روشنی را که هر روز می‌پوشید بعد از استفاده بشویید تا لکه‌ روی آن تثبیت نشود.
  • قبل از هرکاری برچسب لباس را با دقت بخوانید و بررسی کنید و سپس روش شستشو و ماده‌ای که برای شستشو استفاده می‌کنید را انتخاب کنید.
  • از پودرهای رختشویی (detergent) که باکیفیت هستند برای از بین بردن لکه‌ها استفاده کنید.

پاک کردن لکه زیر بغل

مواد مورد نیاز برای بین بردن لکه زرد ناشی عرق زیر بغل:

۱- یک فنجان سرکه

۲- نصف فنجان جوش شیرین

۳- یک قاشق غذاخوری نمک طعام

۴- یک قاشق غذاخوری پودر پراکسید هیدروژن

۱- بسیاری از مردم گمان می کنند که لکه زردی که بر روی پیراهن بوجود می آید ناشی از عرق زیر بغل است. در عمل این گونه نیست بلکه این لکه ناشی از عکس العمل خوشبوکننده ها، مام های زیر بغل و یا دئودورانت هاست که باعث تغییر رنگ پیراهن خواهند شد. حال  برای شروع پیراهن خود را درون کاسه ای که با یک فنجان سرکه و دو فنجان آب گرم پر شده به مدت ۲۰ دقیقه خیس کنید.

چگونه لکه عرق زیر بغل را از پیراهنم پاک کنم؟

۲- جوش شیرین، نمک طعام و پودر پراکسید هیدروژن را با یکدیگر مخلوط کرده و آن را شبیه به خمیر درآورید. بعد از اینکه پیراهن به مدت ۲۰ دقیقه در محلول سرکه و آب خیس خورد، آن را به آرامی چلانده و بر روی یک سطح تمیز (یک حوله تمیز) پهن نمایید و خمیر ساخته شده از نمک، پراکسید هیدروژن و جوش شیرین را به زیر بغل پیراهن و سایر نقاطی که زرد شده بود بمالید و اجازه دهید این مواد به مدت ۲۰ دقیقه بر روی آن باقی بماند.  (نمک و جوش شیرین نقش جدا کننده لکه و پراکسید هیدروژن نقش لکه بری را ایفا می کنند)

چگونه لکه عرق زیر بغل را از پیراهنم پاک کنم؟

۳- بعد از گذشت زمان پیراهن را با پودر بشوید. با این روش مطمئن باشید که لکه عرق زیر بغل را از پیراهن خود جدا کرده و می توانید با افتخار دستتان را بالا ببرید و دیگر برای داشتن زیر بغل زرد رنگ خجالت نکشید.

چگونه لکه عرق زیر بغل را از پیراهنم پاک کنم؟

پاک کردن لکه زیر بغل از روی لباس به کمک آسپرین

اگر به روشی که بالاتر توضیح داده شد جواب نگرفتید، می‌توانید چند عدد قرص آسپرین را خرد کرده و به شکل پودر درآورید. سپس این پودر را با آب مخلوط کرده تا ماده‌ای خمیری شکل به دست آید. خمیر را روی محل لکه قرار دهید و اجازه دهید چند ساعت به همین صورت باقی بماند تا مخلوط آسپرین و آب خشک شود. سپس با آب گرم لباس را آبکشی کرده و با روش‌های معمول بشویید. دقت داشته باشید که این روش را فقط برای لباس‌های سفید به کار ببرید زیرا استفاده از آسپرین می‌تواند موجب آسیب دیدن لباس‌های رنگی شود.

جلوگیری از لکه زیر بغل لباس 

دقت داشته باشید که در برخی موارد هر چه هم که شما برای از بین بردن لکه‌های روی لباس تلاش کنید، موفق به این کار نشوید. به همین دلیل بهتر است از رنگ گرفتن لباس جلوگیری کنید. حتما توجه داشته باشید که بعد از زدن دئودورانت کمی صبر کنید، تا دئودورانت خشک شود و سپس لباس خود را بپوشید تا پارچه تماسی با پوست شما نداشته باشد. لباس‌های رنگ روشن که رومزه استفاده می‌کنید را حتما هر روز بشویید تا لکه زیر بغل روی پارچه لباس تثبیت نشود.

استفاده از آب و آبلیمو برای پاک کردن لکه زیر بغل

مقدار آبلیمو را با آب مخلوط کنید و این ماده را روی لکه قرار دهید. اجازه دهید این ماده مدتی روی لباس شما باقی بماند. برای اینکه اثر سفید کنندگی این روش بیشتر شود می‌توانید لباس را زیر نور خورشید قرار دهید. البته دقت داشته باشید که این روش برای لباس‌های مشکی و یا رنگی کاربردی ندارد و ممکن است استفاده از آبلیمو به بافت پارچه آسیب برساند.

مطالب مرتبط:

۱- چگونه لکه خون را از لباسم پاک کنم؟

۲- راه کارهایی عملی برای پاک کردن لکه جوهر از لباس

۳- ۹ گام عملی برای پاک کردن لکه رژ لب از روی لباس

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

امیر در تاریخ 07 می 2017

ممنون ولی پراکسید هیدروژن از کجا باید تهییه کنم؟

Kami در تاریخ 06 ژوئن 2017

داروخانه ها دارن. به اسم آب اکسیژنه

سارا هنجنی در تاریخ 09 ژانویه 2018

لکه عرق ما خانم ها یکم بدتر پاک میشه امیدوارم جواب بده
مرسی چی بپوشمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :