از کجا بفهمیم لباسی از مد افتاده است؟

در دنیای فشن لباس های مختلف و متنوعی هر سال وارد مد شده و با گذشت فصل ها از آن خارج می شوند. گاهی عمر یک مدل تنها یک فصل است اما گاهی برخی ترند ها تا چند سال و حتی یک دهه باقی می مانند. تاکنون فکر کرده اید که چطور و از کجا می توان فهمید که کدام لباس ها و مدل ها از مد افتاده اند و کدام ها هنوز مد هستند؟ پاسخ به این سوال ها تا حدودی دشوار است چون عوامل زیادی در تعیین آن نقش دارند. اما چند نشانه وجود دارد که اگر درباره مدلی مشاهده شود به معنی ان است که عمر آن لباس در دنیای مد به سر آمده است. این مقاله را بخوانید تا با این نشانه ها آشنا شوید. از کجا بفهمیم لباسی از مد افتاده است؟

1- آن لباس و مدل را فقط در مغازه ها می بینید

این نکته به سطح مغازه ای که مدل را در آن مشاهده می کنید بستگی دارد. مسلما منظور ما مغازه هایی که جنس های متوسط و ارزان می فروشند و نه فروشگاه های سطح بالا در نقاط گران شهر.

2- برند های فست فشن از آن کپی می کنند

برندهای فست فشن معتبر مثل زارا وو اچ اند ام طراحی ها و ترند های خاص خود را دارند و معمولا کپی نمی کنند. اما برند های غیر معتبر تنها از طریق کپی ترند های اصلی می توانند به حیات خود ادامه دهند اما این کار را تا زمان مشخصی نمی توانند انجام دهند که آن زمان پایان عمر آن مدل است.

از کجا بفهمیم لباسی از مد افتاده است؟

3- آن لباس همه جا دیده می شود

علاوه بر مغازه های متوسط و برند های کم اهمیت شما این مدل ها را بر تن مردم عادی کوچه و خیابان و نه افراد شیک و خوش لباس می بینید. هر وقت این اتفاق افتاد بدانید که عمر آن لباس در حال پایان یافتن است.

امیدواریم بعد از مطالعه این سه نکته پاسخ سوال از کجا بفهمیم لباسی از مد افتاده است؟ را بدست آورده باشید.

مطالب مرتبط:

1- اشتباه بزرگ در خرید لباس و راه حل‌های آن

2- توصیه هایی از استایلیست های فرانسوی

3- چگونه تیپ کلاسیک داشته باشیم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :