لباس های مناسب برای هر نوع سفر

سفر کردن برای رسیدن به آرامش و رهایی از روزمرگی ضرورت دارد و به فصل یا زمان خاصی محدود نیست. خوشبختانه کشور ما تنوع آب و هوایی بالایی را دارد و در هر فصلی هر نوع از آب و هوا را در منطقه‌ای از کشور می‌توان یافت. سفرها می‌توانند تفریحی یا کاری باشند پس انتخاب لباس های مناسب برای هر نوع سفر ضروری است. با چی بپوشم همراه باشید

اگر به جاهای گرمسیری سفر می‌کنید

بسـیار ضروری است که بدن را در خنک‌ترین حالت ممکن نگهدارید تا از گرمازدگی جلوگیری کنید. تابش مسـتقیم آفتاب بر بدن به مدت طولانی باعث آفتاب سوختگی، آفتاب‌زدگی و کم آب شدن بدن می‌شود. برای چنین هوایی پارچه‌هایی را انتخاب کنید که بدن شما به‌ خوبی در زیر آن‌‌ها بتواند تنفس کند.

لباس های مناسب برای هر نوع سفر

نکته: در هوای گرم نیز یک‌دست لباس گرم همراه داشته باشید چون نمی دانید کی ممکن است هوا خنک شود.

اگر به مناطق سردسیری سفر می‌کنید

بایــد توجه خاصی بــه لایه‌‌های لباس‌های خود داشــته باشـید. از یک‌لایه زیرین بســیار سبک اســتفاده کنید که فقط رطوبت بدن شما را جذب کند. لایه‌های متعدد عایق و گرم را روی لایه زیرین بپوشید و در آخرین لایه، پوشاک باد گیر را انتخاب کنید.

لباس های مناسب برای هر نوع سفر

نکته: پلیور و لباس  هایی ازاین ‌دست، حتی در زمستان، پوشاک مناسبی برای سفر نیستند.

اگر سفرتان کاری است

در سفرهای کاری بیشتر از راحتی استایل و شخصیت شما مهم است. بهتر است لباس‌هایی بردارید که همگی از رنگ‌های خنثی و نزدیک به هم باشند مثلا استایل خاکستری و رسمی. با توجه به شرایط آب و هوایی مقصد لباس های گرم یا سرد انتخاب کرده و لایه‌ها را فراموش نکنید. کفش رسمی و سایر لباس های رسمی را فراموش نکنید. البته اگر قرار است سفر شما موقتا جنبه تفریحی هم پیدا کند لباس‌هایی متناسب با شرایط همراه داشته باشید.

لباس های مناسب برای هر نوع سفر

نکات مهم برای انتخاب لباس سفر

۱- لباس‌هایی را که برای سفر انتخاب کرده‌اید را به ترتیبی که احتمال می‌دهید آن‌ها را بپوشید از بالا به پایین در چمدان خود قرار دهید.

۲- شما در سفر نیازی به وسایل تزیینی مثل جواهرات ندارید. همراه داشتن اشیای زینتی در سفر، صرفاً برای شما بار روانی خواهد داشت.

۳- در سفرها رژ لب محبوبتان را همیشه همراه داشته باشید.

۴- اگر سفرتان رسمی و تجاری نیست، هیچ‌گونه نیازی به لباس‌های رسمی ندارید، علاوه بر اینکه این‌گونه لباس‌ها زودتر در چمدان شما چروک می‌شوند.

۵- همراه داشتن یک کیف بزرگ علاوه بر چمدان در سفرها ضروری است تا وسایل مورد نیازتان همیشه دم دست باشد.

۶- اگر اقامتتان در هتل است، شما می‌توانید به راحتی لباس‌های خود را بشویید و نیازی به حجم بالای لباس ندارید.

مطالب مرتبط:

۱- چطور شیک سفر کنیم؟

۲- بهترین روش برای بستن چمدان سفر

۳- لباس مناسب برای سفر به دبی چه ویژگی دارد؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :