سارا هنجنی در
0

لباس مناسب برای سفر به دبی چه ویژگی دارد؟

لباس مناسب برای سفر به دبی چه ویژگی دارد؟

دبی شهری کوچک در جنوب ایران و در پیرامون خلیج فارس قرار دارد که همواره یکی از پر ترافیک ترین مقاصد گردشگری در میان ایرانیان بوده است. یکی از مواردی که هنگام سفر به این شهر مورد توجه قرار داد لباس مناسب است. لباس مناسب برای سفر به دبی چه ویژگی دارد؟ با چی بپوشم همراه باشید. 

شرایط آب و هوایی دبی

دبی (Dubai) آب و هوای گرم کویری دارد. در تابستان شهر دبی بسیار گرم، بادی و شرجی است. در گرمترین ماه سال یعنی ماه آگوست، میانگین بیشترین دما در حدود ۴۱ درجه سانتیگراد و کمترین درجه دما در شب ۳۰ درجه سانتیگراد است. اغلب روزها در طول سال آفتابی هستند. دبی در زمستان نیز گرم بوده و میانگین بیشترین دما در ماه ژانویه که سردترین ماه سال است، ۲۴ درجه سانتیگراد و کمترین درجه دما در طول شب ۱۴ درجه سانتیگراد می باشد. میانگین بارش نیز که در چند دهه اخیر کاهش داشته ۹۴٫۳ میلی متر در هر سال است. تحمل هوا در تابستان های دبی به علت رطوبت زیاد، برای بسیاری سخت بوده و همچنین بالاترین دمای ثبت شده در این شهر ۵۲٫۱ درجه سانتیگراد، در ماه ژوئیه سال ۲۰۰۲ بوده است.

لباس مناسب برای سفر به دبی چه ویژگی دارد؟

لباس مناسب برای سفر به دبی

باید بخاطر داشت که دبی بخشی از یک کشور مسلمان است و هنجارهای فرهنگی خاص خود را دارد لذا افراد بومی این کشور به شکلی سنتی لباس می‌پوشند. زنان باید موهای سر خود را پوشانده و لباس‌های بلند بپوشند بطوریکه قسمت های کمی از بدن آنها پیدا باشد. در اماکن عمومی نظیر بازارها و مراکز خرید، خیابان و فست فودها از پوشیدن لباس‌های بدن نما و کوتاه خودداری کنید.

کدام لباس را بپوشیم؟ و کدام لباس را نپوشیم؟

۱- براساس قانون باید تمام بخش‌های بدن شما از شانه‌ها تا زانو پوشیده باشد. همچنین بهتر است لباس‌های تنگ و بدن نما نپوشید، پوشیدن این نوع لباس در اماکن عمومی مناسب نیست.

۲- همچنین آقایان نیز بهتر است دکمه پیراهن خود را زیاد باز نگذارند و پوشیدن مایو در خارج از فضای استخر و یا ساحل مناسب نیست.

۳- همراه داشتن یک شال به شما کمک می‌کند که به راحتی شانه‌ها و یا سر خود را در مکان‌های مذهبی مانند مساجد بپوشانید.

۴- اگر قصد پوشیدن دامن دارید، می‌توانید در زیر آن یک لگ زنانه بپوشید، اما توجه داشته باشید که پوشیدن لگ به تنهایی در دبی مناسب نیست.

۵- بهتر است از پوشیدن دامن کوتاه و تاپ و تاپ زنانه کوتاه در مکان‌های عمومی خودداری کنید.

۶- اگر قصد ورزش کردن دارید، می‌توانید شلوار ورزشی تی شرت بپوشید.

۷- قبل از ترک استخر و ساحل حتما بر روی مایو و یا لباس شنا خود لباس مناسب بپوشید.

مطالب مرتبط:

۱- روش انتخاب و معرفی ۱۲ مدل صندل زنانه مناسب تابستان

۲- لباس مناسب برای سفر به مالزی

۳- بهترین روش برای بستن چمدان سفر

۴- ست لباس مادر و دختردیدگاه شما

شیرین در تاریخ 03 جولای 2017

میشه درباره سفر به روسیه در تابستان هم مطلب بنویسید؟

مهفام در تاریخ 03 جولای 2017

بله حتما دوست عزیز در چند روز آینده قرار خواهیم داد راهنمای مسافرت به روسیه رو

دنیا در تاریخ 09 نوامبر 2023

یه سوال داشتم دبی در بهمن سرد است میشه تیشرت بپوشیم؟ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :