فاطمه مهری در
0

بهترین روش برای بستن چمدان سفر

بهترین روش برای بستن چمدان سفر

اگر قصد سفر دارید، یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشید، بستن چمدان و ساماندهی وسایلی است که نیاز دارید در سفر همراه خود داشته باشید. در این مقاله قصد داریم تمام روش‌های بستن چمدان را به شما آموزش دهیم.

single_content ad banner

 

روش بستن چمدان

چه وسایلی را باید در سفر همراه خود داشته باشیم؟ برای جمع آوری و قرار دادن صحیح این وسایل و قرار دادن در چمدان باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ با چی بپوشم همراه باشید.

بستن چمدان سفر

چگونه چمدان سازماندهی کنیم؟

اگر می‌خواهید چیزی را از قلم نیندازید باید یک لیست از تمام وسایلی که قصد دارید با خود به سفر ببرید تهیه کنید. برای این کار کافیست یک هفته قبل از سفر چک لیست خود را تیک بزنید.

لباس را چگونه جمع کنیم؟

بستن چمدان سفر

مراقب لکه‌ها باشید

برای بسیاری از مسافران اتفاق افتاده است که بعد از رسیدن به مقصد و باز کردن چمدان خود با لباس‌های لک شده مواجه شده‌اند. بنابراین توجه کنید که در هنگام جمع آوری لباس‌های با رنگ روشن حتما آن‌ها را درون یک کیسه مجزا قرار دهید تا لک نشوند.

 

لباس را لوله کنید

اگر می‌خواهید بعد از اینکه به مقصد رسیدید با یک کوه از لباس‌های چروک مواجه نشوید، به شما توصیه می‌کنیم که لباس‌هایتان را لوله کنید و آن‌ها را درون کیسه های زیپ کیپ قرار دهید.

 

از تقسیم کننده چمدان استفاده کنید

یکی از مواردی که افراد می‌توانند برای نظم دادن به چمدان از ان استفاده کنند همین تقسیم کننده‌های کوچک و بزرگ است که می‌توانید به راحتی لباس‌ها و لوازم خود را تقسیم بندی کنید.

 

فضاهای خالی را پر کنید

هنگامی که لباس‌های لوله شده را در چمدان قرار می‌دهید مطمئنا فضاهای خالی کوچکی از چمدان بلا استفاده می‌ماند که بهتر است این فضاها را با لباس زیر و سایر لوازم کوچک پر کنید.

 

مراقب بوی چمدان باشید

هنگامی که از سفر بر میگردید احتمالا با تعداد زیادی لباس چرک و کثیف مواجه هستید که اگر آن‌ها را درست بسته بندی نکنید کل چمدان بوی عرق خواهد گرفت.

 

لوازم الکترونیکی چگونه جمع کنیم؟

بستن چمدان سفر

از کیف مخصوص استفاده کنید

اگر قصد دارید لوازم الکترونیکی خود را در سفر به همراه داشته باشید بهتر است از کیف‌های مخصوص و محافظ استفاده کنید تا همه لوازم الکترونیکی را در یک بسته قرار دهید تا چیزی گم نشود.

 

 

لوازم آرایش را چگونه جمع کنیم؟

بستن چمدان

لوازم آرایشی را بسته بندی کنید

شاید خیلی ساده به نظر برسد و نیازی نبینید که لوازم آرایشی خود را درون یک بسته نرم (مانند کیسه پارچه ای) قرار دهید. اما توجه داشته باشید که جا به جایی و حرکت دادن لوازم آرایشی ممکن است باعث باز شدن آن‌ها شده و لک شدن لباس‌ها را به همراه داشته باشد.

 

 

کتاب را چگونه جمع کنیم؟

بستن چمدان

تبلت به همراه داشته باشید

اگر اهل مطالعه هستید و نمی‌خواهید دست از کتاب خواندن در سفر بکشید به شما توصیه می‌کنیم تبلت و یا کتاب خوان الکترونیکی خود را به همراه داشته باشید. به کمک این روش بستن چمدان و سازماندهی آن بهتر انجام خواهد گرفت.

 

موارد با ارزش را چگونه جمع کنیم؟

بستن چمدان

جواهرات را در چمدان قرار ندهید

جواهرات، حلقه ازدواج و … را درون چمدان قرار ندهید. با اینکه اکثر چمدان‌ها و وسایل در خطوط هواپیمایی گم نمی‌شوند، اما این شانس هنوز هم وجود دارد. بنابراین مراقب باشید!

 

چکار کنیم که جریمه اضافه بار نخوریم؟

بستن چمدان

چمدان را وزن کنید

اگر می‌خواهید به جریمه اضافه بار مواجه نشوید قبل از سفر حتما چمدان خود را وزن کنید. و اگر دیدید بیش از حد مجاز بار همراه دارید بهتر است چند لباس ضخیم و کلفت را بپوشید تا وزن چمدان کمتر شود.

 

چمدان سبک بخرید

نکته‌ای که باید مدنظر قرار دهید این است که چمدان‌های که دارای پوسته سخت هستند معمولا گرانقیمت و همچنین سنگین هستند. این چمدان‌ها معمولا وزنی معادل ۴ کیلوگرم دارند. بنابراین همیشه خرید چمدان گرانقیمت به معنی خری خوب نخواهد بود!

 

محدودیت‌ها را بشناسید

در خصوص میزان بار مجاز اطلاعات کافی کسب کنید. توجه داشته باشید که هر ایرلاین قوانین خاص خود را دارد. بنابراین قبل بستن چمدان به این نکته توجه کنید تا جریمه نشوید.

 

چکار کنیم که چمدان گم نشود؟

از تگ یا روبان استفاده کنید

اگر می‌خواهید در فرودگاه چمدان شما توسط شخص دیگری به اشتباه برداشته نشود، بهتر است با یک تگ و یا روبان رنگی آن را کاملا مشخص کنید تا مانع از گم شدن چمدان شوید.

نکته پایانی در بستن چمدان 

۱- خطوط هواپیمایی برای هر مسافری که وسایل خود در باربری گم کرده باشد، بیشتر از ۳۳۰۰ دلار پرداخت نمی‌کنند. این مبلغ به محتوای چمدان نیز بستگی دارد و باید بدانید تخمین زدن قیمت وسایل برای جبران خسارت، همیشه به ارزش وسایلی که گم شده‌اند برابر نخواهد بود.

۲- کفش‌های سه گانه برای سفر شامل صندل، کتانی و کفش مهمانی است که هر سه را باید به همراه داشته باشید. اما کفش‌ها سنگین هستند و جای زیادی می‌گیرند برای همین بهتر است سنگین‌ترین آنها را بپوشید و بقیه را در پوشش پلاستیکی قرار دهید.

 

مطالب مرتبط:

۱- برای سفر به چه مدل کیفی نیاز داریم؟

۲- چگونه عمر کیف را افزایش دهیم؟

۳- میدونی چه کیفی باید انتخاب کنی؟دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :