تحریریه چی بپوشم در
2,172

6 مدل شومیز جذاب با پارچه ساتن طرحدار؛ با این مدل شومیزها در همه مهمانی‌ها می‌درخشید

6 مدل شومیز جذاب با پارچه ساتن طرحدار؛ با این مدل شومیزها در همه مهمانی‌ها می‌درخشید

اگر به فروشگاه ها و مزون های لباس مراجعه کنید، می توانید بعضی از آیتم ها را در تمامی آن ها ببینید. علت این موضوع تقاضای بالای جامعه برای آن محصول است. یکی از پرفروش ترین آیتم های موجود در مزون ها، شومیز است. به خوبی می دانید که از شومیز می توانید در استایل های مختلفی بهره ببرید. شومیز برای استفاده روزانه، دورهمی ها و غیره کاربرد دارد. شومیزهای زیادی در بازار وجود دارد که شما می توانید بسته به سلیقه خود از آن ها استفاده کنید. اما باید دقت داشته باشید که بعضی از این شومیزها کیفیت لازم را نداشته و ارزش خرید ندارند. علت این موضوع پارچه های بی کیفیتی است که برای دوخت این شومیزها استفاده می شود. یکی از بهترین پارچه ها برای دوخت شومیز، پارچه ساتن طرحدار است. پارچه ساتن طرحدار زیبایی فوق العاده و کیفیت بی‌نظیری دارد.

شومیز جذاب با پارچه ساتن طرحدار

با پارچه ساتن طرحدار چه مدل شومیزهایی می‌توان دوخت؟

اگر تجربه استفاده و دوخت پارچه ساتن طرحدار را داشته باشید به خوبی می دانید که این پارچه به شدت فرم پذیر و منعطف است. به همین دلیل می توانید آن را به راحتی به شکل و فرم دلخواه خود در بیاورید. اگر به دنبال یک پارچه خاص و جذاب برای دوخت شومیزهای ترند هستید، ساتن طرحدار می تواند در این زمینه به شما به شدت کمک کند. در ادامه مجموعه ای از زیباترین مدل شومیزهای ساتن طرحدار که می توانید برای خود تهیه کنید آورده شده است.

شومیز دوبل با پارچه ساتن طرحدار

همانطور که گفته شد مدل شومیزهای زیادی در بازار وجود دارد که می توانید بسته به سلیقه و نظر خود آن ها انتخاب و خریداری کنید. اما باید در نظر داشته باشید که مدل تمامی این شومیزها به اندازه کافی زیبا نبوده و بعضا در آن ها از پارچه های بی کیفیتی استفاده شده است. یکی از جدیدترین مدل های شومیز که می توان از آن به عنوان یک مدل شومیز ترند نیز یاد کرد، شومیز دوبل است. شومیز دوبل انواع متفاوتی دارد. بعضی از آن ها به طور کامل بر روی پهلو فیکس شده است. اما اگر دوست داشته باشید می توانید یک طرف از شومیز را بر روی طرف دیگر به کمک یک کمربند نگهدارید. بر روی این مدل شومیز می توانید یقه های مختلفی را بسته به سلیقه و نظر خود طراحی کنید.

شومیز-دوبل-با-پارچه-ساتن-طرحدار

برای دوخت شومیز دوبل می توانید از پارچه های ساده یا طرحدار استفاده کنید. اما باید در نظر داشته باشید که بهتر است در یک استایل از پارچه های ساده و طرحدار در کنار هم استفاده شود. از آنجایی که معمولا شلوار یا دامن شما ساده بوده، بهتر است شومیز خود را با پارچه های طرحدار تهیه کنید. یکی از بهترین پارچه ها برای دوخت شومیز دوبل، پارچه ساتن طرحدار است. پارچه ساتن طرحدار یکی از ظریف ترین پارچه هایی است که می توانید در بازار پیدا کنید. همین امر باعث می شود که این پارچه یک انتخاب مناسب برای دوخت شومیز دوبل باشد. در شومیز دوبل دو لایه پارچه بر روی یک دیگر قرار می گیرند. در نتیجه باید از پارچه های نازک و ظریف برای دوخت آن استفاده شود.

شومیز راه‌راه، جذاب و متفاوت

اگر طرفدار استایل ها و آیتم های کژوال هستید، این قسمت برای شما است. معمولا در استایل های کژوال از آیتم های ساده استفاده می شود. شاید تصور کنید که این موضوع به معنای آن است که باید حتما از پارچه های ساده در استایل خود استفاده کنید. اما این تصور خیلی درست نیست. پارچه های راه راه یا پارچه هایی که طرح های کم و مینیمالی دارند نیز می توانند گزینه های مناسبی برای استایل های کژوال باشند. پارچه های راه راه اگر در جهت عمودی استفاده شوند می توانند شما را لاغرتر و کشیده تر جلوه دهند. اما اگر راه راه های پارچه افقی باشد ممکن است کمی شما را توپرتر نشان دهد. در نتیجه به جهت قرار دادن الگو ها باید دقت داشته باشید.

شومیز-راه-راه،-جذاب-و-متفاوت

پارچه ساتن طرحدار انواع متفاوتی دارد. در بین انواع مختلف این پارچه می توانید پارچه هایی که طرح های راه راه دارند را به راحتی پیدا کنید. اگر در پارچه ساتن طرحدار شما از رنگ های نود (nude) استفاده شده باشد، می توانید از مدل راه راه این پارچه در استایل های اولد مانی نیز استفاده کنید. از مدل شومیز راه راه ساتن می توانید در کنار شلوارهای مام استایل یا راسته بهره ببرید. با این کار شما خوش هیکل تر و باوقارتر از همیشه به نظر می رسید.

شومیز و شلوار ست با پارچه ساتن طرحدار

همه شما به خوبی می دانید که چقدر در ایام بهار و تابستان شومیز و شلوارهای خنک و اورساز می توانند کمک کننده باشند. به همین دلیل در روزهای گرم سال اکثر خانم ها برای خود چند ست شومیز و شلوار تهیه می کنند. مهم ترین ویژگی این ست های شومیز و شلوار اورسایز، خنک بودن آن ها است. طراحی این شومیز و شلوارها به شکل گشاد است. در نتیجه از تعریق زیاد و آسیب های پوستی به شدت جلوگیری می کنند. همه شما می دانید که لباس های چسبان می توانند در روزهای گرم سال اذیت کننده و آسیب زننده باشند. در نتیجه بهتر است شما نیز با این ست های اورسایز تابستان امسال را برای خود لذت بخش تر کنید.

شومیز-و-شلوار-ست-با-پارچه-ساتن-طرحدار

از این ست های شومیز و شلوار می توانید در استایل های روزانه و دورهمی های خود بهره ببرید. بسته به پارچه ای که برای دوخت این آیتم های انتخاب می کنید، استایل شما متفاوت خواهد بود. اگر به دنبال یک ست لباس خانگی برای استفاده روزانه خود هستید بهتر است از پارچه های طرحدار استفاده کنید. پارچه های طرحدار با رنگ های شاد می توانند تاثیر بسیار خوب و مثبتی در روحیه شما داشته باشند. از طرفی باید به تنفس پذیری و الیاف مرغوب پارچه نیز توجه داشته باشید. پارچه ساتن طرحدار یکی از پارچه هایی است که در عین زیبایی، الیاف باکیفیتی دارد.

شومیز آستین کیمونو با پارچه ساتن طرحدار

مدل آستین تاثیر بسیار زیادی در زیباتر دیده شدن آن دارد. به همین دلیل دوزندگان و طراحان لباس به طراحی آستین و مدل آن اهمیت زیادی می دهند. شما نیز می توانید بسته به سلیقه خود از مدل آستین های مختلف در شومیز خود استفاده کنید. یکی از مزیت های خرید پارچه و دوخت آن این است که شما می توانید مطابق میل و سلیقه خود قسمت های مختلف شومیز را طراحی کرده و بدوزید. اگر به دنبال یک مدل شومیز مجلسی برای دورهمی های خود هستید، دست شما در انتخاب مدل آستین بازتر است. شومیزهای آستین کیمونو می توانند برای روزهای گرم سال یکی از بهترین گزینه ها باشند. از آنجایی که این مدل شومیز حلقه آستین ندارد، به هیچ عنوان باعث تعریق بیش از اندازه شما نخواهد شد.

شومیز-آستین-کمینو-با-پارچه-ساتن-طرحدار

اگر تجربه استفاده از مانتو یا شومیز آستین کیمونو را داشته باشید به خوبی می دانید که برای دوخت این دسته از لباس ها باید از پارچه ها ظریف و ریزش دار استفاده کنید. استفاده از پارچه های آهاردار برای دوخت آستین کیمونو در نهایت شکل و ظاهر زیبایی را برای شما ایجاد نخواهند کرد. در نتیجه بهتر است به سراغ پارچه های لطیف و ریزش دار بروید. یکی از بهترین پارچه ها برای دوخت شومیز آستین کیمونو، پارچه ساتن طرحدار است. پارچه ساتن طرحدار زیر دست لطیفی دارد. به همین دلیل احتیاجی به آسترکشی نخواهد داشت. در نتیجه می توانید این پارچه به شکل یک لایه استفاده کنید. پارچه ساتن طرحدار ایستایی بسیار کمی دارد. به همین خاطر به خوبی بر روی تن شما می نشیند و از ایجاد پف زیاد جلوگیری می کند.

شومیز زیبا و راحت با طراحی خاص

اگر به دنبال یک شومیز راحت و در عین حال خنک هستید، بهتر است برای یک بار هم که شده شومیزهای جلو بسته با یقه دراپه را امتحان کنید. یقه دراپه یکی از محبوب ترین و جذاب ترین یقه هایی است که می توانید از آن برای دوخت شومیز خود استفاده کنید. معمولا شومیزهای یقه دراپه به شکل اورسایز و گشاد طراحی می شوند. این مدل شومیز برای خانم های باردار و توپر یک گزینه مناسب و خاص محسوب می شود. برای دوخت این مدل شومیز باید به سراغ پارچه های ریزش دار و با ایستایی بسیار کم بروید. در غیر این صورت در قسمت یقه پارچه شما حالت پف دار و دفرمه ای پیدا می کند.

شومیز-جلو-بسته-زیبا-و-راحت

برای دوخت شومیزهای یقه دراپه باید در نظر داشته باشید که پارچه انتخابی شما باید چروک پذیری بسیار کمی نیز داشته باشد. در غیر این صورت به سرعت در ناحیه یقه چروک های ریزی ایجاد می شود. پارچه ساتن طرحدار می تواند یک گزینه عالی برای دوخت این مدل شومیز باشد. این پارچه آهار بسیار کمی داشته و به ندرت چروک می شود. اگر طرفدار شومیزهای جلو بسته هستید اما ترجیح می دهید یقه شومیز شما بسته باشد بهتر است یقه های گرد یا فرنچ را امتحان کنید. برای زیباتر شدن شومیز خود می توانید پارچه ساتن طرحدار را با پارچه های دیگری مثل تور یا حریر ترکیب کنید. پارچه ساتن طرحدار مقاومت فوق العاده ای دارد و به راحتی با پارچه های دیگر ترکیب می شود.

شومیز یقه کرواتی، ترند و جذاب

همانطور که می دانید یقه نقش بسیار زیادی در زیباتر دیده شدن شومیز شما دارد. به همین دلیل بهتر است نهایت خوش سلیقگی خود را برای طراحی این قسمت به کار ببرید. یقه های آمریکایی، انگلیسی و حتی آرشال، خیلی برای دوخت شومیز کاربردی ندارند. اکثر طراحان و دوزندگان لباس برای دوخت و طراحی شومیز به سراغ یقه های فانتزی مثل یقه کرواتی می روند. یقه کرواتی یکی از محبوب ترین و خاص ترین یقه ها بوده و امروزه از آن در لباس های زیادی استفاده می شود. یقه کرواتی در عین حال که ظاهر فانتزی و زیبایی دارد برای استایل های رسمی نیز می تواند یک گزینه مناسب باشد. کافی است شومیز خود را با یک کت و شلوار ست کنید. آنگاه می توانید صاحب یک استایل شیک و فوق العاده بشوید.

شومیز-یقه-کرواتی،-ترند-و-جذاب

برای دوخت شومیزهای یقه کرواتی باید به سراغ پارچه های فرم پذیر بروید. در غیر این صورت شما نمی توانید به راحتی بر روی پارچه خود پاپیون دلخواهتان را ایجاد کنید. پارچه ساتن طرحدار فرم پذیری فوق العاده ای دارد. به همین دلیل می توانید با آن انواع پایپون های بزرگ و کوچک را بر روی یقه شومیز خود پیاده کنید.

 

منبع: پارچه‌نگار

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :