محمد رضا اهوارکی در
0

در محل کار خوش تیپ باشید

در محل کار خوش تیپ باشید

خوش تیپ بودن در همه  موقعیت ها و مناسبت ها از وظایف شماست. شما باید خوش تیپ باشید. برای انجام این وظیفه باید دانش آن را نیز داشته باشید و ما در چی بپوشم قصدی جز انتقال این دانش به شما نداریم. در این مقاله به طور اختصاصی به شرح روش هایی برای خوش تیپ بودن در محل کار می پردازیم. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید تا بدانید در موقعیت های مختلف کاری چگونه تیپ بزنید.

۱- همه نوع بیزینس

ساده ترین حالت ممکن برای تیپ زدن در هر گونه محل کاری پوشیدن کت و شلوار است. پیشنهاد ما به شما این است که از کت و شلوار های دست دوز توسط خیاط استفاده کنید ولی اگر حوصله ی این کارها را ندارید می توانید آن را به صورت آماده خرید کنید ولی به شرطی که اندازه شما باشد. آن را با یک پیراهن سفید و کفش های مجلسی ست کنید. به دنبال رنگ های طوسی، خاکستری و قهوه ای روشن باشید. طوسی با همه رنگ ها ست می شود و رنگ خاکستری و قهوه ای روشن هم با هم ست هستند. استفاده از یک پوشت ساده بدون طرح هم انتخاب مناسبی است.

در محل کار خوش تیپ باشید

۲- تیپ زدن حرفه ای مانند مدیران

اگر تیپ زدن برای مدیرتان در محل کار مهم است باید تیپتان را به گونه ای تنظیم کنید که از اصول تیپ زدن در محل کار آن رعایت کند. راه ساده تر تقلید کردن از نحوه ی لباس پوشیدن اوست. مثلا اگر در روزهای پنجشنبه تیپ کمی غیررسمی تر مثل کت تک می پوشد شما هم کت تک یا بلیزری با رنگی نزدیک به آن به تن کنید. اگر جین می پوشد شما هم می توانید رگه تیره تری از جین را به تن کنید و در محل کار ظاهر شوید. در هر صورت شما باید خوش تیپ باشید و خوش تیپ دیده شوید.

در محل کار خوش تیپ باشید

۳- تیپ غیررسمی برای کارهای پاره وقت

تیپ غیررسمی تری که می توان برای کارهای پاره وقت یا فری لنسر که در آن ها مجبورید سریعا آماده شوید پوشیدن یک بلیزر ساده به همراه شلوار کتان و کفش های قایقی یا کالج است. اگر هوا هوای پوشیدن کت تک نیست می توانید آن را به صورت تاخورده و به دور از چروک در ساک یا کیفتان نگاه دارید و در صورت نیاز از آن ها استفاده کنید. به هیچ وجه از صندل استفاده نکنید و در هوای گرم می توانید از شلوار کتان استفاده کنید که شما را خنک نگاه دارد. استفاده از کفش های قایقی یا کالج کرباسی یا چرم جیر یا چرم جیر هم مناسب تیپ شما خواهد بود.

در محل کار خوش تیپ باشید

۴- تیپ زدن بدون محدودیت

برای مواقعی که در محل کار شما هیچ گونه قانون خاصی برای لباس پوشیدن وجود ندارد می توانید از شلوارهای چسبان و یا حتی رنگی استفاده کنید. باز بودن دست شما به شرایط و مسلما میزان ریسک پذیری شما در انتخاب پوشاکتان بستگی دارد. می توانید از پیراهن های یقه دار یا سویشرت های بدون کلاه یقه گرد یا بافت یا پلوشرت هم استفاده کنید. در فصل های گرم پوشیدن تیشرت هایی که طرح خاصی روی آن ها وجود نداشته باشد و قرار دادن آن در شلوارتان نیز بلامانع خواهد بود.  ضمنا اگر تیشرت می پوشید مطممئن شوید که چین و چروکی روی آن وجود نداشته باشد.  برای اکسسوری هایتان می توانید کمربند ها و ساعت های با بند چرمی انتخاب کنید و همچنان خوش تیپ بمانید.

در محل کار خوش تیپ باشید

مطالب مرتبط:

۱- لباس مناسب دور کاری چگونه است؟

۲- پوشیدن لباس بافتنی در محل‌کار

۳- آیا در محل‌کار هم می توان تیپ غیررسمی زد؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :