محمد رضا اهوارکی در
0

آیا در محل کار هم می توان تیپ غیر رسمی زد؟ قسمت اول

آیا در محل کار هم می توان تیپ غیر رسمی زد؟ قسمت اول

آیا در محل کار هم می توان تیپ غیر رسمی زد؟ در این مقاله قرار است به همین موضوع بپردازیم. البته منظور ما از تیپ غیررسمی تیپ هایی نیست که آخر هفته ها و یا برای مسافرت ها می زنید. تیپ غیررسمی محل کار نیز اصول مربوط به خودش را دارد که باید رعایت شوند. با ما همراه باشید. 

روی اندازه بودن لباس ها تمرکز کنید

همان طور که همیشه گفته ایم اندازه بودن لباس اولویت اول است. نوع لباس پوشیدن تان چه رسمی است و چه غیررسمی باید اندازه ی تنتان باشد. سرشانه های کت یا بلیزر باید روی شانه ی شما قرار بگیرد و نه عقب تر و نه جلوتر. برای پیراهن ها و پولوشرت ها نیز به همین منوال. کمر شلوارها و فاق آن ها باید دقیقا روی کمر شما قرار بگیرد. شما در حالت ایده آل نباید برای نگاه داشتن شلوار از کمربند استفاده کنید.

با پایه ها شروع کنید

حالا که از اندازه بودن پوشاک مطمئن شدید برای ست کردن آن ها با پایه ها شروع کنید. کت های تک با شلوارهای مختلف را امتحان کنید. از رنگ های کلاسیک که قابلیت مچ شدن راحت تری دارند استفاده کنید. بعد از اینکه در این کار ماهر شدید می توانید به سمت ست کردن موارد پیچیده تر هم بروید.

واجبات پوشاک آقایان برای تیپ غیررسمی در محیط کار

  • بلیزر 

همانطور که گفته شد اول اندازه بودن را معیار قرار دهید. شانه های بلیزر باید دقیقا روی شانه های شما قرار بگیرد. قسمت سینه ی آن کمی چسبان و دقیقا تا زیر باسن شما ادامه داشته باشد(طول) . آستین ها باید دقیقا در محل اتصال شست شما با کف دستتان به پایان برسند(طول آستین).

اگر می خواهید برای همه ی فصول بلیزر داشته باشید این سه رنگ را مد نظر بگیرید:

یک بلیزر کلاسیک طوسی با یقه ی نوک تیز و جنس پشمی سبک برای تابستان ها.

برای صبح های سرد تر از بلیزر های پشمی راه راه خاکستری استفاده کنید. از اضافه کردن طرح ها روی آن نترسید، شما می توانید مدل های بلوکی آن را نیز امتحان کنید. در کنار آن از پیراهن های کتان نیز استفاده کنید.

برای فصول گرم تر از بلیزرهای رنگ بژ کتان یا ترکیبی از نخ استفاده کنید. این انتخاب نوعی تنوع در میان بلیزرهای طوسی همکارانتان است.

آیا در محل کار هم می توان تیپ غیر رسمی زد؟ قسمت اول

  • پیراهن

اندازه نبودن پیراهن ها از معضلات اکثر آقایان است و آن هم بدلیل این است که همه ی ما بدنساز حرفه ای نیستیم که تقسیم بندی عضلانی در بدنمان به درستی شکل بگیرد. از این رو در مقالههای اخیر به حل این مشکل پرداخته ایم. از اندازه بودن سرشانه ها شروع کنید و سپس به سمت یقه بروید (باید به راحتی بسته شود وقتی دو انگشتتان را میان آن و گردنتان قرار داده اید). حالا نوبت آستین هاست که باید اندازه باشند.

اگر شانه های پهنی دارید به سراغ مدل های چسبان تر و تنگ تر بروید. در کل لباس های آکسفورد مردانه لباس هایی استاندارد برای همه ی شکل های بدن آقایان دارند و انتخاب را برای شما آسان تر می کنند.

رنگ های تک مثل سفید یا آبی به راحتی مچ می شوند. می توانید با آن ها شروع کنید و سپس آرام آرام به سمت مدل های طرح دار راه راه یا چهارخانه با رنگ های جدید تر و البته ریسک پذیر تر پیش بروید.

آیا در محل کار هم می توان تیپ غیر رسمی زد؟ قسمت اول

  • شلوار

استفاده از کت و شلوار میان آقایان در شرکت ها در حال کمتر شدن است، استفاده از شلوارهای تک اخیرا بیشتر به چشم می خورد. از شلوار رنگی از جنس کتان سبک استفاده کنید. رنگ های کلاسیک شتری و طوسی بهترین انتخاب است.

برای فصول سردتر می توانید از شلوار های مخمل یا فلانل با رنگ های بژ یا خاکستری استفاده کنید. از نظر اندازه هم حواستان را بیشتر روی قسمت های پاچه متمرکز کنید. به دنبال مدل های چسبان و نه تنگ باشید!

آیا در محل کار هم می توان تیپ غیر رسمی زد؟ قسمت اول

  • کفش

وقتی قصد کرده اید که تیپتان از حالت رسمی دربیاید برای کفش انتخاب های زیادی پیش روی شماست. کفش های کالج،‌ آکسفورد، چرم جیر و انواع بسیار زیادی از جنس ها و طرح ها را پیش رو دارید. در روزهای آخر هفته نزدیک به تعطیلی مثل پنجشنبه های می توانید از کتانی ها (البته با اجازه ی ریئستان) هم استفاده کنید.

برای جنس چرم در اولویت اولتان باشد. رنگ های مشکی و قهوه ای و رنگ خون و رنگ پوست را هم مورد توجه قرار دهید. تابستان ها را با رنگ های شاد تر و چرم جیر بگذرانید.

آیا در محل کار هم می توان تیپ غیر رسمی زد؟ قسمت اول

مطالب مرتبط:

1- چطور در محل کار جین و کتانی بپوشیم؟

2- چگونه برای محل کار کتانی بپوشیم؟

3- چگونه کفش کالج را در محل کار بپوشم؟



دیدگاه شما



ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :