چرا باید کت و شلوار خاکستری بخرم؟

آقایان همیشه در انتخاب رنگ کت و شلوار مردد هستند و به دنبال برتری‌هایی هستند که یک رنگ نسبت به رنگ‌های دیگر دارد و به آن‌ها قوت قلب می‌دهد که این رنگ مناسب‌تر است. در این مقاله ما به شما می گوییم که کت و شلوار خاکستری دو دکمه با یقه نوک تیز و دو چاک در پشت کت بهترین انتخاب برای شماست. 

ad banner

۱- جایگزین‌های کت و شلوار سرمه‌ای

شاید با خود بیاندیشید که رنگ سرمه‌ای بعد از مشکی تنها انتخاب عاقلانه ای است که می‌توانید داشته باشید اما اینطور نیست. البته مواردی وجود دارد که همچنان رنگ سرمه‌ ارجح‌تر است. مثلا اگر شما در قسمت مالی یک شرکت فعالیت می‌کنید رنگ سرمه‌ای را باید برگزینید. ولی در غیر این صورت با هزاران موقعیت شغلی‌ای که وجود دارد دیگر رنگ سرمه‌ای جزو برترین‌ها نیست و شاید در بعضی موارد خیلی رسمی به نظر برسد.

از طرفی سرمه‌ای رنگی است که مناسب روز است و در مقابل ما رگه‌های رنگ خاکستری را داریم که در زمان هایی مثل عصر یا بعد غروب آفتاب هم پوشیدنش مانعی ندارد. مخصوصا اگر این رنگ را با مشکی ست کنید می‌تواند تیپی فوق العاده بسازید که در همه ساعت‌های روز قابل پوشیدن است.

رنگی که با نام خاکستری می‌شناسیم از تنوع زیادی برخوردار است و رگه‌های آن قابل ست شدن با رنگ‌های زیادی هستند. مثلا می‌توانید کت و شلوار خاکستری را با بوت‌های قهوه ای و پیراهن راه راه یا شطرنجی ست کنید و به جای کراوات از پوشت استفاده کنید.

چرا باید کت و شلوار خاکستری بخرم؟

۲- تیپ رسمی

تیپ رسمی با کت و شلوار خاکستری را در سه موقعیت زیر بررسی می کنیم:

  • مجلس عروسی: در این مراسم شما نیاز به یک پیراهن سفید و کراوات طرح‌دار دارید. کفش‌های رسمی مشکی‌تان فراموش نشود.
  • مجلس ختم: یک پیراهن مجلسی مشکی به همراه کفش‌های مشکی را با کت و شلوار خاکستری ست کنید.
  • مراسم رسمی مهم: در مراسم رسمی دیگر دست شما باز است. پیراهن سفید با دکمه سر آستین‌های فرانسوی را با کت و شلوارتان ست کنید.

چرا باید کت و شلوار خاکستری بخرم؟

۳- نکاتی که حین خرید باید به آن ها توجه کنید

امیدواریم تا اینجا به برتری این رنگ نسبت به سرمه‌ای پی برده باشید. اما حین خرید کت و شلوار خاکستری به این موارد توجه کنید: اندازه بودن و رنگ.

برای رنگ بهتر است رنگی میان خاکستری زغالی و خاکستری سیمانی پیدا کنید. البته هر دوی این رنگ‌ها مناسب تیپ رسمی برای محل کار هستند ولی رنگی میان این دو رنگ زیباتر جلوه می‌کند. ضمنا از خرید کت و شلوار طرح دار خاکستری جدا دوری کنید و تا حد ممکن آن را ساده انتخاب کنید.

چرا باید کت و شلوار خاکستری بخرم؟

نکته دوم اندازه بودن کت و شلوار است. حالت مطلوب کت این است که، باید در قسمت شانه‌ها، شانه‌های شما را بغل کند و در عوض در قسمت کمر کمی تنگ و چسبان باشد ولی در عین حال بتوانید زیر آن لباس‌ها را لایه‌ای بپوشید. طول آن به قدری بلند باشد که باسن شما را پوشش دهد و سر آستین‌های آن باید حدودا ۲.۵ سانت بالاتر از آستین پیراهن شما قرار بگیرند.

کت شما بهتر است که دو دکمه باشد و یقه آن را نوک تیز انتخاب کنید. البته مدل‌های زیاد یقه (هم باریک‌تر و هم عریض‌تر) وجود دارد ولی بهتر است چیزی میان آن‌ها انتخاب شود. دلیل آن هم این است که یقه‌های عریض‌تر و باریک‌تر در زمان خاصی مد هستند و هر سال ممکن است از مد بیفتند.

چرا باید کت و شلوار خاکستری بخرم؟

در نهایت این نکته را متذکر می شویم که هر چه بیشتر این رنگ کت را به تن کنید بیشتر روی تن شما جای خودش را باز می‌کند و با استایل شما هماهنگ می‌شود. چه به صورت کت و شلوار و چه به صورت کت تک این رنگ را به تن کنید و آرام آرام با آن خودتان را وفق دهید.

مطالب مرتبط:

۱- ۵ روش ست کردن کت و شلوار آبی کاربنی

۲- کت و شلوار دست دوز یا آماده؟

۳- انتخاب کت و شلوار پاییزه

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :