چرا باید کت و شلوار خاکستری بخرم؟

۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۳

توسط محمد رضا اهوارکی

چرا باید کت و شلوار خاکستری بخرم؟

آقایان همیشه در انتخاب رنگ کت و شلوار مردد هستند و به دنبال برتری‌هایی هستند که یک رنگ نسبت به رنگ‌های دیگر دارد و به آن‌ها قوت قلب می‌دهد که این رنگ مناسب‌تر است. در این مقاله ما به شما می گوییم که کت و شلوار خاکستری دو دکمه با یقه نوک تیز و دو چاک در پشت کت بهترین انتخاب برای شماست. 

۱- جایگزین‌های کت و شلوار سرمه‌ای

شاید با خود بیاندیشید که رنگ سرمه‌ای بعد از مشکی تنها انتخاب عاقلانه ای است که می‌توانید داشته باشید اما اینطور نیست. البته مواردی وجود دارد که همچنان رنگ سرمه‌ ارجح‌تر است. مثلا اگر شما در قسمت مالی یک شرکت فعالیت می‌کنید رنگ سرمه‌ای را باید برگزینید. ولی در غیر این صورت با هزاران موقعیت شغلی‌ای که وجود دارد دیگر رنگ سرمه‌ای جزو برترین‌ها نیست و شاید در بعضی موارد خیلی رسمی به نظر برسد.

از طرفی سرمه‌ای رنگی است که مناسب روز است و در مقابل ما رگه‌های رنگ خاکستری را داریم که در زمان هایی مثل عصر یا بعد غروب آفتاب هم پوشیدنش مانعی ندارد. مخصوصا اگر این رنگ را با مشکی ست کنید می‌تواند تیپی فوق العاده بسازید که در همه ساعت‌های روز قابل پوشیدن است.

رنگی که با نام خاکستری می‌شناسیم از تنوع زیادی برخوردار است و رگه‌های آن قابل ست شدن با رنگ‌های زیادی هستند. مثلا می‌توانید کت و شلوار خاکستری را با بوت‌های قهوه ای و پیراهن راه راه یا شطرنجی ست کنید و به جای کراوات از پوشت استفاده کنید.

چرا باید کت و شلوار خاکستری بخرم؟

۲- تیپ رسمی

تیپ رسمی با کت و شلوار خاکستری را در سه موقعیت زیر بررسی می کنیم:

  • مجلس عروسی: در این مراسم شما نیاز به یک پیراهن سفید و کراوات طرح‌دار دارید. کفش‌های رسمی مشکی‌تان فراموش نشود.
  • مجلس ختم: یک پیراهن مجلسی مشکی به همراه کفش‌های مشکی را با کت و شلوار خاکستری ست کنید.
  • مراسم رسمی مهم: در مراسم رسمی دیگر دست شما باز است. پیراهن سفید با دکمه سر آستین‌های فرانسوی را با کت و شلوارتان ست کنید.

چرا باید کت و شلوار خاکستری بخرم؟

۳- نکاتی که حین خرید باید به آن ها توجه کنید

امیدواریم تا اینجا به برتری این رنگ نسبت به سرمه‌ای پی برده باشید. اما حین خرید کت و شلوار خاکستری به این موارد توجه کنید: اندازه بودن و رنگ.

برای رنگ بهتر است رنگی میان خاکستری زغالی و خاکستری سیمانی پیدا کنید. البته هر دوی این رنگ‌ها مناسب تیپ رسمی برای محل کار هستند ولی رنگی میان این دو رنگ زیباتر جلوه می‌کند. ضمنا از خرید کت و شلوار طرح دار خاکستری جدا دوری کنید و تا حد ممکن آن را ساده انتخاب کنید.

چرا باید کت و شلوار خاکستری بخرم؟

نکته دوم اندازه بودن کت و شلوار است. حالت مطلوب کت این است که، باید در قسمت شانه‌ها، شانه‌های شما را بغل کند و در عوض در قسمت کمر کمی تنگ و چسبان باشد ولی در عین حال بتوانید زیر آن لباس‌ها را لایه‌ای بپوشید. طول آن به قدری بلند باشد که باسن شما را پوشش دهد و سر آستین‌های آن باید حدودا ۲.۵ سانت بالاتر از آستین پیراهن شما قرار بگیرند.

کت شما بهتر است که دو دکمه باشد و یقه آن را نوک تیز انتخاب کنید. البته مدل‌های زیاد یقه (هم باریک‌تر و هم عریض‌تر) وجود دارد ولی بهتر است چیزی میان آن‌ها انتخاب شود. دلیل آن هم این است که یقه‌های عریض‌تر و باریک‌تر در زمان خاصی مد هستند و هر سال ممکن است از مد بیفتند.

چرا باید کت و شلوار خاکستری بخرم؟

در نهایت این نکته را متذکر می شویم که هر چه بیشتر این رنگ کت را به تن کنید بیشتر روی تن شما جای خودش را باز می‌کند و با استایل شما هماهنگ می‌شود. چه به صورت کت و شلوار و چه به صورت کت تک این رنگ را به تن کنید و آرام آرام با آن خودتان را وفق دهید.

مطالب مرتبط:

۱- ۵ روش ست کردن کت و شلوار آبی کاربنی

۲- کت و شلوار دست دوز یا آماده؟

۳- انتخاب کت و شلوار پاییزه

آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوشتیپ بودن خوش تیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است