چگونه رنگ سال 2017 را در استایل مردانه به کار ببریم؟

رنگ سال 2017 که توسط موسسه پنتون اعلام شده است، یک طیف رنگ مشخصی از سبز را تشکیل می‌دهد که به نقل از سایت پنتون ارتباط میان پول و طبیعت را تداعی می‌کند. این رنگ نمادی از شروع دوباره و روز اول بهار است که در آن روز سبزی طبیعت از نو متولد می‌گردد. مردم هرچه در مدرنیته بیشتر غوطه‌ور می‌شوند نیاز بیشتری به لذت بردن از زیبایی‌های جهان طبیعت دارند. و رنگ سبز در زندگی روزمره تداعی‌گر طبیعت خواهد بود. در این مقاله قصد داریم نکاتی راجع به استفاده از این رنگ برایتان بازگو کنیم. زیرا استفاده بیش از حد از آن در کمد لباس‌تان کمکی به شیک بودن شما نمی‌کند. نکته قابل توجه دیگر این است که اگر از رنگ سبز دلخواه خودتان به درستی استفاده کنید، نتیجه نهایی قابل قبول‌تر خواهد بود. چگونه رنگ سال 2017 را در استایل مردانه به کار ببریم؟

 چگونه رنگ سال 2017 را در استایل مردانه به کار ببریم؟

 

چگونه رنگ سال 2017 را در استایل مردانه به کار ببریم؟

تن رنگ مناسب خود را بیابید

انتخاب یکی از طیف‌های رنگ سبز به سادگی چرخاندن گردونه رنگ‌ها نیست. در انتخاب رنگ به فاکتور رنگ پوست خود باید دقت کنید و ببینید چه تن رنگی مناسب و کدام نامناسب شماست.

  • به عنوان یک قانون کلی افراد با رنگ پوست روشن از طیف رنگ‌های سبز تیره که با رنگ پوست‌شان دارای تضاد است استفاده کنند. رنگ‌های روشن مثل سبز لیمویی نتیجه خوبی ندارد و باعث ظاهری رنگ پریده می‌شود.
  • افراد دارای رنگ پوستی تیره‌تر و سبزه در این مورد می‌توانند از اکثر طیف‌های این رنگ استفاده کنند مثل سبز روشن و سبز آبی و … ولی از رنگ‌هایی که تن قهوه‌ای دارند بهتر است استفاده نشود مثلا رنگی مثل سبز زیتونی که نزدیک به رنگ پوست‌شان است نتیجه خوبی ندارد.

چگونه رنگ سال 2017 را در استایل مردانه به کار ببریم؟

 

لباس رسمی

سر تا پا تک رنگ پوشیدن با رنگهایی غیر رنگهای خنثی مثل مشکی و آبی انتخاب صحیحی نیست ولی در مورد رنگ سبز باید بگوییم که اگر درست انتخاب شود کار اشتباهی نیست. طیف‌هایی از رنگ سبز نیز وجود دارد که دقیقا مثل رنگ‌های خنثی برای یک کت و شلوار خوش دوخت بسیار مناسب است.

رنگ پیشنهادی سال را خیلی‌ها برای یک استایل مردانه به طور کامل قبول ندارند. ولی شما با خیال راحت می‌توانید از زیرمجموعه‌های دیگری از رنگ سبز در لباس های خود همراه با رنگ‌های مرسوم مثل آبی و قهوه‌ای استفاده کنید.

رنگ‌های سبز تیره برای فصل‌های سرد سال مناسب هستند که با یک پیراهن سفید و اکسسوری‌های چرمی به رنگ قهوه‌ای سوخته یا مشکی و یک کت پشمی استایلی شیک به شما می‌بخشد.

اگر علاقمند به پوشیدن رنگ سبز هستید و از طرفی تمایلی هم به سر تا پا یک رنگ پوشیدن ندارید، یک بلیزر یا ژاکت به رنگ سبز می‌تواند گزینه مناسبی باشد زیرا به خوبی با رنگ‌هایی مثل بژ، خاکستری و مشکی هماهنگی دارد.

لباس‌های روتین

نوعی از رنگ سبز برای لباس‌های روزمره رنگ سبز ماهوتی است. ماهوت نوعی پارچه تمام پشم سبز رنگ است که برای انواع لباس‌ها مثل کت، ژاکت و شلوار کاربرد دارد. این رنگ در کمد لباس‌تان جای خود را پیدا می‌کند و تقریبا با اکثر لباس‌هایی که دارید قابل ست شدن است. به عنوان مثال برای یک استایل شیک برای آخر هفته یک پلیور سبز با شلوار راسته جین مشکی را پیشنهاد می‌کنیم. و یا حتی می‌توانید به جای شلوار مشکی که همیشه استفاده می‌کنید کمی متفاوت‌تر عمل کرده از رنگ سبز ماهوتی استفاده کنید که انتخابی هوشمندانه است.

اورکت و کاپشن

بیشتر مردم وقتی رنگ سبز برای کت و کاپشن را تصور می‌کنند اولین چیزی که به ذهنشان می‌رسد لباس نظامیان است. ولی نگران نباشید! شما می‌توانید بدون اینکه رسمی به نظر برسید لباس‌هایی به این رنگ بپوشید مثل اورکت و کاپشن خلبانی. زیرا استایل لباس‌ها و طیف‌های رنگ سبز بسیار به روز و شیک است.

چگونه رنگ سال 2017 را در استایل مردانه به کار ببریم؟

 

چگونه رنگ سال 2017 را در استایل مردانه به کار ببریم؟

اکسسوری‌ها

اگر بخواهید اکسسوری‌هایی که انتخاب می‌کنید با مهره‌های اصلی کمد لباس‌تان هماهنگ بوده و جان تازه‌ای به آن‌ها ببخشد، ما سبز زیتونی را پیشنهاد می‌کنیم. اکسسوری‌هایی به رنگ زیتونی با رنگ لباس‌هایی که برای اواسط زمستان مناسب هستند مانند زرشکی، قهوه‌ای و شتری همخوانی خوبی دارد.

پیشنهاد‌های این مقاله را در این مورد می‌توان به کار بست: یک شال گردن زیتونی با اورکت رنگ شتری شما را شیک پوش نشان می‌دهد. همچنین پوتین چرم جیر به این رنگ با شلوار جین آبی نیز استایلی شیک به شما می‌دهد.

چگونه رنگ سال 2017 را در استایل مردانه به کار ببریم؟

لباس ورزشی

در مورد لباس و لوازم ورزشی از رنگ سبز روشن گرفته تا تیره را می‌توانید استفاده کنید. اگر سبز پیشنهادی پنتون به نظرتان آنچنان مردانه نیست می‌توانید به جای لباس از ساک ورزشی به رنگ سبز استفاده کنید. ولی باید بدانید که برند‌هایی مثل گوچی(Gucci)، پرادا(Prada) و بالنسیاگا(Balenciaga) در نمایش‌های مد خود از رنگ سال استفاده کردند. ظاهر و ویژگی ذاتی این رنگ که روح طراوت و جنب و جوش را در خود دارد باعث شده که برندهای معروف از آن استفاده کنند. همچنین می‌توانید کفش ورزشی خود را به رنگ سبز انتخاب کرده و روح تازه‌ای به تمرین روزمره خود ببخشید.

چگونه رنگ سال 2017 را در استایل مردانه به کار ببریم؟

مطالب مرتبط:

۱- چند ترکیب ساده لباس زمستانی مردانه

۲- جدیدترین مدلهای لباس زمستانی مردانه

۳- ۴ راز آقایان خوش تیپ از زبان یک استایلیست

فهیمه نیکخواه
نویسنده: فهیمه نیکخواه


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :