رنگ سال 2017 معرفی شد

رنگ سال یکی از مفاهیم مهم در دنیای مد است که تاثیر زیادی روی طراحی لباس و پارچه و هنرهای کاربردی دارد.  پانتون یکی از شرکت‌های معروف در زمینه سیستم‌های رنگی است که به صورت غیر رسمی از سال 2000 تاکنون رنگ سال را انتخاب می‌کند. امسال نیز در آستانه سال جدید میلادی این شرکت رنگ سال آینده را نیز انتخاب کرده است که در این مقاله به آن می‌پردازیم. رنگ سال 2017 معرفی شد.

ad banner

رنگ سال 2017 معرفی شد

پانتون یا پنتون شرکتی است واقع در شهر کارلستات نیو جرسی که به ‌‌خاطر سیستم رنگ پانتون که فضایی رنگی و اختصاصی است و در صنایع به ‌ویژه چاپ استفاده می ‌شود، شناخته می‌شود. از این سیستم گاهی نیز در تولید رنگ، قماش و پارچه و پلاستیک نیز استفاده می‌شود. سیستم تطبیق رنگ پانتون سیستمی برای تولید رنگ استاندارد است. با استفاده از این استاندارد رنگ، تولید‌ کنندگان مختلف در مکان‌‌های مختلف می‌توانند به سیستم پانتون مراجعه کنند تا مطمئن شوند رنگ مورد استفاده آن‌ها، همان‌ رنگی است که می‌خواهند؛ بدون آن‌ که با رنگ تماس داشته باشند.

رنگ سال 2017 معرفی شد

پس از انتخاب دو رنگ زیبا در سال 2016 پانتون رنگ سال 2017 را سبز روشن انتخاب کرده است. مدیر پنتون پیام این انتخاب را ارتباط مجدد با طبیعت و بازگشت به آن بیان کرده است که می‌تواند معنای خوبی برای طرفداران محیط زیست داشته باشد.

رنگ سال 2017

اما از دیدگاه مد شاید انتخاب این رنگ کمی سخت به نظر برسد اما اگر به لباس‌هایی که از این رنگ تهیه شده‌اند نگاهی کنیم به زیبایی خاص آن پی می‌بریم و می‌توانیم از این رنگ در لباس‌های روزمره خود استفاده کنیم.

رنگ سال 2017 معرفی شد

نکته جالب در مورد رنگ سال 2017 این است که طراحان مشهور مانند مایکل کورس، مکس مارا در تولید لباس بهاره خود در سال 2017 از این رنگ استفاده کرده بودند و به نظر می‌رسد که توانسته‌اند رنگ سال را پیش بینی کنند.

رنگ سال 2017

سبز رنگ تعادل هست. خواص مثبت روانشناسی آن هارمونی، تعادل، رفع خستگی، استراحت، ترمیم، اطمینان، آگاهی‌های محیطی و صلح هست.
و خواص روانی منفی آن کسالت و رکود هست.

وقتی رنگ سبز در مقابل چشم باشد دیگر احتیاجی به تعادل و تنظیم چیزهای دیگر نیست، بنابراین پر از آسایش هست. وجود این رنگ در مرکز طیف‌ها باعث ایجاد تعادل می‌شود.

رنگ سال 2017 معرفی شد

رنگ سال 2017 را با چه رنگ‌هایی ست کنیم؟

1- قرمز: رنگ مقابل سبز خالص در چرخ رنگ قرمز خالص است. اگرچه این دو رنگ مکمل هستند و ترکیب زیبایی می‌سازند اما در این ترکیب دقت کنید و مقدار کمی قرمز را در کنار سبز قرار دهید.

2- بنفش: اگر در چرخه رنگ سبز کمی به زرد متمایل باشد رنگ مکمل آن نیز به سمت بنفش مایل خواهد بود به همین دلیل این دو رنگ در کنار هم ترکیب زیبایی خواهند داشت.

3- صورتی: صورتی هم از رنگ‌های هم خانواده قرمز و بنفش است که در دسته رنگ‌های مکمل سبز قرار می‌گیرد و ترکیبی چشم نواز به وجود می‌آورد.

مطالب مرتبط:

1- کفش‌های شفاف مدل جدید تابستان

2- جدیدترین مدل بوت زنانه برای پاییز ۹۵

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :