محمد رضا اهوارکی در
0

اصول انتخاب پالتوی مردانه + پیشنهاد خرید

اصول انتخاب پالتوی مردانه + پیشنهاد خرید

کم کم پاییز نیز بارش را می بندد و با برگ های زرد و روزهای بارانیش می رود و جایش را به روزهای سرد و خشک زمستان به همراه سرمای طاقت فرسایش می دهد. در این مقاله می خواهیم اصول انتخاب یک پالتوی مردانه را برایتان شرح دهیم تا بتوانید به خوبی خودتان را برای این فصل سرد آماده کنید. با ما همراه باشید.

 

 

اصول انتخاب پالتوی مردانه

اگر انتخاب شما برای زمستان امسال پالتو است مقاله خوبی را انتخاب کرده اید. ما در این مقاله با جزییات به شما می گوییم که چه اورکت یا پالتو ای مناسب شماست. همین اول بگوییم که به تعداد آدم های روی زمین راه برای انتخاب پالتوی مناسب وجود دارد زیرا سلیقه ها متفاوت است. اما در این مقاله می خواهیم از سه رکن اساسی یعنی جنس، دوخت و ساختار پالتوی مردانه  صحبت کنیم:

اصول انتخاب پالتوی مردانه

۱- جنس پالتوی مردانه

بعد از اینکه تصمیم گرفتید پالتوی مردانه یا اورکت انتخاب کنید وقتش رسیده که به فکر جنس مناسب آن باشید. یکی از جنس هایی که صنعت ساخت پالتو را به تسخیر خود درآورده است پشم گوسفند است. این جنس را به دلیل سبکی و ایزوله بودن شدید نسبت به سرما و ماندگاری بالا جنس برتر و پر استفاده در ساخت پالتوی زمستانه می دانند.

 

اصول انتخاب پالتوی مردانه

البته جنس های دیگری هم وجود دارد. برای مثال یکی از جنس های پراستفاده دیگر کشمیر است که از موی زیر گردن بز هیمالیایی گرفته می شود. این جنس به دلیل سبک بودن و ایزوله بودن بیشتر در برابر سرما احساس بهتری به شما می دهد و از آنجایی که بزهای زیادی که از هیمالیا آمده باشند و این مو را در بدن داشته باشند کم هستند، این جنس گران تر است و مسلما پوشیدن پالتوی مردانه یا اورکت کشمیری تیپ شما را به نوعی لاکچری می کند.

در سمت دیگر شاهد جنس های کم کیفیت تر صنعتی هستیم که عمل گرم کردن بدن را انجام می دهند ولی خوب احساس بهتری نسبت به پشم یا کشمیر به شما نمی دهند.

انتخاب های شما

  • هزینه اش برایم مهم نیست: بنابراین شما می توانید تیپ لاکچری خود را با پالتوی ۱۰۰٪ پشم داشته باشید. کشمیر نیز برای شمایی که به دنبال تنوع هستید جنس خوبی است.
  • می خواهم به صرفه خرید کنم: پالتوی ساخته شده از پشم ناخالص هم برای شما وظیفه گرم کردن بدنتان را انجام می دهد و مطمئن باشید سال ها برایتان باقی می ماند.
  • مبلغی که برای خریدش صرف می کنم کم است:‌ اگر مبلغی که هزینه می کنید کم است و زیاد اهل ولخرجی نیستید جنس های پشمی کم کیفیت تر یا جنس های صنعتی کار شما را راه می اندازند. خرید آن ها را به شما پیشنهاد می کنیم.

 ۲- دوخت پالتوی مردانه

نوع دوخت پالتو هم در با کیفیت تر شدن آن موثر است. پالتو ها هر اندازه هم که از جنس های خوب ساخته شده باشند اگر دوختشان مناسب نباشد روی بدن شما نمی نشینند و جالب دیده نمی شوند:

اصول انتخاب پالتوی مردانه

انتخاب های شما :

  • شانه ها باید به نرمی و دقت کت های رسمی دوخته شده باشند ولی خیلی هم شل نباشند به طوری که پالتو روی بدن شما آویزان دیده شود.
  • از پالتوی مردانه انتظار نداشته باشید مثل کت تکتان در قسمت کمر کمی تنگ تر دوخته شده باشد و همان جذابیت را به تیپتان بدهد. اورکت باید در این قسمت ها فضای کافی داشته باشد تا زیبا به نظر برسد و ضمنا بتوانید زیر آن یک کت تک به تن کنید.
  • طول های مختلفی برای پالتوی مردانه وجود دارد ولی اخیرا در این سالها شاهد طول های کوتاه تر شده برای اورکت ها هستیم.

۳- ساختار پالتو مردانه

نوع ساخته شدن کت و اجزای آن هم مهم است. به دنبال کتی باشید که نیازهای شما را برآورده کند:

اصول انتخاب پالتوی مردانه

انتخاب های شما‌:

  • به دنبال یقه هایی باشید که به راحتی بالا قرار بگیرند و وقتی آن ها را بلند می کنید تمام گردن شما را پوشش دهند.
  • به دنبال پالتوهای شش دکمه یا دو سینه باشید که محافظت بیشتری در برابر سرما از سینه و شکم شما داشته باشند و ضمنا زیباتر دیده شوند.
  • پالتویی را انتخاب کنید که قرار دادن دستتان در جیب های آن حین سرما راحت باشد.
  • پالتویی را انتخاب کنید که در قسمت پشت آن کمربند برای سفت تر کردن قرار گرفته باشد.

 

 

 

مطالب مرتبط:

۱- معرفی چند مدل کفش زمستانی مردانه

۲- چگونه تیپ زمستانه بزنم؟

۳- برای پوشاک زمستانه چه طرح هایی لازم است؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

حسین در تاریخ 18 نوامبر 2017

عالی بود
ممنونارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :