پاک کردن لکه شاه توت از روی لباس با این راهکارها

0

خانواده توت‌ها مثل توت‌فرنگی، شاه توت، بلوبری، رزبری و غیره، سرشار از مواد مغذی ضروری برای بدن هستند. به‌خصوص اگر صاحب فرزند هستید، بهتر است حتما این خانواده را در برنامه غذایی روزانه کودکتان بگنجانید. البته لکه‌های حاصل از این میوه‌ها، به خصوص شاه توت، اصلا به اندازه مزه‌شان دوست‌داشتنی نیست! شاید بپرسید: “مگر توت هم روی لباس لک ایجاد میکند؟!”، متاسفانه باید بگوییم که بله، آن هم چه لکه وفاداری! اما لازم نیست نگران باشد، اگر می‌خواهید پاک کردن لکه شاه توت را بیاموزید و نگذارید روی لباس ماندگار شوند، با مقاله امروز چی بپوشم همراه باشید!

 

در این مقاله قصد داریم به شما روش‌هایی یاد دهیم که از طریق آنها می‌توانید از شر لکه‌های رنگی حاصل از آب این میوه‌ها خلاص شوید. شاید به نظرتان عجیب باشد، اما با یک شستشوی ساده، آن هم با آبی که دمایش ۴۰ درجه سانتی گراد است، به راحتی می‌توانید لکه‌های شاه توت و توت‌فرنگی را هم از روی پارچه پاک کنید. حتی روش استفاده از مواد شوینده را هم به شما آموزش می‌دهیم. پس این راهنمای گام به گام را حتما با دقت بخوانید.

پاک کردن لکه شاه توت از روی لباس با این راهکارها

نکات کلی برای پاک کردن پاک کردن لکه شاه توت و آبمیوه از روی لباس

اگر می‌خواهید بدانید که چگونه از شر لکه‌های شاه توت و سایر لکه‌های میوه خلاص شوید، قاعده اصلی این است که تا آنجایی که می‌توانید، سریع عمل کنید. هرچه بیشتر برای پاک کردن یک لکه آبمیوه وقت تلف کنید، پاک کردن آن سخت‌تر خواهد شد. اما اگر بیرون از خانه هستید و امکان اینکه لباس کودکتان را عوض کنید ندارید، می‌توانید سریعا این چند ترفند را به کار ببرید تا بعدا به راحتی بتوانید لکه‌ها را پاک کنید.

پاک کردن لکه شاه توت از روی لباس با این راهکارها

ابتدا، تا حد امکان لکه آبمیوه را با استفاده از یک دستمال یا یک تکه پارچه خیس و تمیز پاک کنید. سپس سعی کنید تا زمانی که به یک مکان مناسب میرسید، آن تکه از پارچه که لک شده است را با آب خنک و تمیز مرطوب نگه دارید. در آخر هم حواستان باشد لکه به لایه‌های زیرین لباس، یا لباس‌های دیگر زیر آن نفوذ نکند. شما که دوست ندارید یک لکه تیره آب شاه توت روی شلوار جین‌تان باقی بماند، نه؟!

 

پاک کردن لکه شاه توت از روی لباس با این راهکارها

اصلا جای نگرانی نیست. کافیست به محض اینکه به مکان مناسب برای پاک کردن لکه از روی لباس رسیدید، از این چند مرحله ساده پیروی کنید:

۱- ابتدا، لباس را پشت و رو کنید، و لکه را از پشت پارچه پاک کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار این است که لکه را زیر یک جریان قوی آب جاری نگه دارید. وقتی لکه را از پشت زیر جریان آب نگه میدارید، آبمیوه از لای پارچه خارج میشود.

۲- در مرحله دوم، از مواد شوینده استفاده کنید. کمی مواد شوینده را مستقیما روی لکه قرار دهید. قبلا هم گفتیم که بعضی مواد شوینده، یک توپک به همراه دارند. این توپک را به آرامی روی قسمت لک شده بکشید. این کار باعث میشود مواد شوینده جذب پارچه شود.

پاک کردن لکه شاه توت از روی لباس با این راهکارها

۳- سپس لباس را در ماشین لباسشویی بیاندازید و در حالت نرمال بشویید. حواستان باشد که قبل از این کار، برچسب پشت لباس را بخوانید و ببینید باید آن را با چه درجه حرارتی بشویید. معمولا آبی که دمایش ۴۰ درجه سانتی گراد است، برای شستشوی لباس مناسب است. اما برای اطمینان، حتما برچسب مربوطه را بخوانید تا به لباس‌تان صدمه نزنید. اگر روی برچسب نوشته: “فقط از طریقب خشکشویی شسته شود!”، حتما این کار را انجام دهید! در غیر این صورت به احتمال زیاد لباس‌تان از بین میرود.

پاک کردن لکه شاه توت از روی لباس با این راهکارها

۴- لباس را بررسی کنید و ببینید آیا لکه از بین رفته است؟ اگر از بین نرفته بود، مرحله دو را دوباره تکرار کنید. اما این بار، لباس را چند ساعت در آب خنک خیس کنید. اگر لکه همچنان باقی مانده بود، لباس را یک بار دیگر با ماشین لباسشویی بشویید.

۵- سپس لباس را در هوای آزاد و زیر نور آفتاب پهن کنید تا خشک شود. نور آفتاب باعث میشود رد پای باقی مانده از لکه‌ها نیز پاک شود. اگر هنوز ردپایی از لکه میبینید، اصلا لباس را با خشک‌کن خشک نکنید. چون دمای بالای دستگاه خشک‌کن، باعث میشود لکه به خورد پارچه لباس برود.

با پیروی از مراحل این راهنما، پاک کردن لکه شاه توت ، بلوبری، و هر میوه دیگری از روی لباس، مثل آب خوردن میشود. از این به بعد، لازم نیست نگران آبمیوه خوردن کودکتان با لباس سفید باشید!

 

مطالب مرتبط:

۱- چگونه لکه رنگ را از روی لباس پاک کنیم؟

۲- نحوه پاک کردن لکه آبمیوه از روی لباس

۳- ترفندهایی برای پاک کردن لکه ماژیک از روی لباس‌ ها

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 20 آوریل 2018

ممنونم از زحمات تیم تحریریه سایت چی بپوشمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :