نحوه پاک کردن لکه آبمیوه از روی لباس

0

حتما هنگامی که کودکان‌تان را در حال بازی و خنده می‌بینید خوشحال می‌شوید. اما وقتی آن‌ها با لکه‌هایی روی لباس‌هایشان به خانه بازمی‌گردند، نگران می‌شوید که چگونه این لکه‌ها را پاک کنید. اصلا این لکه‌ها از روی پارچه پاک می‌شوند؟! خوشبختانه جواب این سوال “بله” است! ممکن است تا به امروز روش‌های زیادی را برای پاک کردن لکه آبمیوه از روی پارچه امتحان کرده باشید، اما می‌بینید که همیشه جای این لکه‌ها روی لباس باقی می‌ماند. نگران نباشید. در مقاله امروز «چی بپوشم» به شما روش‌هایی آموزش می‌دهیم که می‌توانید از طریق آنها، برای همیشه با این لکه‌ها خداحافظی کنید. با ما همراه باشید.

 

همه ما می‌دانیم که لکه‌های لباس، اجتناب ناپذیر هستند. لکه آب پرتقالی که توی کیف مدرسه کودکمان است، لکه آبمیوه‌ای که با صبحانه میخوریم، لکه‌هایی که هنگام آشپزی روی لباسمان ایجاد می‌شوند، و غیره. تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که یاد بگیریم چگونه از شر این لکه‌ها خلاص شویم.

به همین دلیل، ما یک راهنمای گام به گام ساده در مورد چگونگی پاک کردن لکه‌های آبمیوه از روی لباس برای شما گردآوری کرده‌ایم. این راهنما مثل یک شعبده بازی، شما را شگفت‌زده می‌کند! نگاه کنید که چگونه لکه‌ها از روی لباس‌هایتان ناپدید می‌شوند!

 

نحوه پاک کردن لکه آبمیوه از روی لباس

سریع عمل کنید!

بهتر است زمانی که آبمیوه روی لباس میریزد، سریع باشید و سعی کنید قبل از اینکه کامل پخش شود، مایع اضافی را تا حد امکان از روی پارچه پاک کنید. البته گاهی نمی‌توانید سریع عمل کنید. مثلا زمانی که کودک دلبندتان در مدرسه هنگام نهار، روی لباسش آب پرتقال میریزد و شما آنجا نیستید که به دادش برسید! یا مثلا زمانی که در یک آخر هفته دل‌انگیز، با خانواده‌تان به پیک‌نیک میروید؛ ممکن است روی لباس کسی آبمیوه بریزد، اما این لکه در میان خوش گذرانی‌های آن روز گم می‌شود و کسی متوجه آن نمی‌شود.

نحوه پاک کردن لکه آبمیوه از روی لباس

به هر حال، هرچه زودتر نسبت به لکه‌های آبمیوه عکس‌العمل نشان دهید، زودتر از شر آنها خلاص می‌شوید! بنابراین سعی کنید که لکه را در اسرع وقت بشویید، حتی زمانی که فقط یک دستمال کاغذی برای انجام این کار در دسترس دارید.‌

 

حالا میرسیم به سوال اصلی: چگونه لکه آبمیوه را از روی پارچه پاک کنیم؟

یادتان باشد که همیشه قبل از تمیز کردن لکه‌های آبمیوه روی لباس، حتما برچسب درون آن را بررسی کنید و همیشه قبل از شستن کل لباس، یک تکه کوچک از پارچه آن را آزمایش کنید. اگر روی برچسب لباس‌تان نوشته شده: “فقط خشکشویی!”، آن را جدی بگیرید، لباس را به یک فرد حرفه‌ای بسپارید تا پشیمان نشوید.

نحوه پاک کردن لکه آبمیوه از روی لباس

مراحل پاک کردن لکه آبمیوه

قدم اول

هرگونه مایع اضافی را از روی پارچه پاک کنید، اما مراقب باشید که لکه‌ها را بیشتر از چیزی که هستند پخش نکنید.

قدم دوم

قبل از شستن، کمی مایع پاک کننده مانند پرسیل را مستقیما روی لکه بریزید. معمولا بعضی شوینده‌ها، یک توپک کوچک دارند که با کشیدن آن روی قسمت کثیف پوشانده شده با مایع، می‌توانید تا حد زیادی از لکه را محو کنید. یادتان باید که به هیچ وجه مایع شوینده را با آب رقیق نکنید. با توپک، به آرامی روی محل لکه بکشید. این کار باعث می‌شود موادی که به خورد پارچه رفته‌اند تا حد زیادی پاک شوند و لکه محو شود.

نحوه پاک کردن لکه آبمیوه از روی لباس

قدم سوم

در این مرحله، لباس را با مواد شوینده، و با آبی که دمای آن ۴۰ درجه سانتی گراد است بشویید.

مرحله آخر پاک کردن لکه آبمیوه 

پس از اینکه فرآیند شستشو تمام شد، لباس را چک کنید و ببینید آیا لکه کاملا پاک شده است؟ سپس آن را پهن کنید تا خشک شود. اگر امکانش را دارید، لباس را در فضای باز و زیر نور آفتاب قرار دهید تا خشک شود. چون اگر لکه کاملا پاک نشده باشد و شما لباس را در خشک کن بیاندازید، لکه بیشتر پخش می‌شود.

نحوه پاک کردن لکه آبمیوه از روی لباس

در صورت لزوم، قبل از خشک شدن لباس، فرآیند حذف لکه را دوباره تکرار کنید. اگر بدانید چگونه از مواد شوینده استفاده کنید، لکه‌ها به طرز خارق‌العاده‌ای ناپدید می‌شوند! جالب است که چطور کمی مایع و یک توپک کوچک، می‌توانند از پس یک لکه سرسخت بربیایند!

در مقاله‌های بعدی، درمورد پاک کردن لکه‌های گوناگون، بیشتر برایتان صحبت می‌کنیم!

 

مطالب مرتبط:

۱- چگونه لکه رنگ را از روی لباس پاک کنیم؟

۲- نحوه پاک کردن لکه گل و لای از روی لباس‌ها

۳- ترفندهایی برای پاک کردن لکه ماژیک از روی لباس‌ ها

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شما

مرسا حسینی در تاریخ 09 آوریل 2018

بسیار عالی و جامع بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :