کت و شلوار دست دوز یا آماده؟

کت و شلوار دست دوز یا آماده؟ اگر بخواهیم یک دست کت و شلوار دقیقا اندازه بدن خود داشته باشیم باید مسیری طولانی تر از خرید یک دست کت و شلوار آماده را طی کنیم. اما چگونه؟ با چی بپوشم همراه باشید. 

ad banner

۱- فیت شدن کت و شلوار روی بدن شما

با بردن کت و شلوار نزد خیاط شما می توانید کت و شلوار را دقیقا فیت بدن خود کرده و از پوشیدن آن احساس لذت کنید. وقتی نزد خیاط می روید تمام اندازه های لازم از بدن شما استخراج می شود و کت و شلوار شما بر اساس آن ها اندازه می شود ولی در کت و شلوار آماده ای که از فروشگاه تهیه کرده اید شما مجبور هستید خودتان را در آن جا کنید و با احتمال خیلی زیادی فیت بدن شما نخواهد بود.

۲- افزایش انتخاب خواهید داشت

در کت و شلوارهای آماده که اغلب از فروشگاه ها یا برندهای خاص تهیه می شود شما یک سری انتخاب خاص دارید که در آن لحظه در فروشگاه می بینید. شاید آن ها خواسته های شما را تمام و کمال برآورده نکنند ولی مجبور هستید از بین آن ها یکی انتخاب کنید. ولی وقتی کت و شلوار را به دست خیاط می سپارید انتخاب های زیادی برای هر قسمت آن مثل نوع یقه، نوع دکمه سر آستین، تنگ یا گشاد بودن کمر، پاچه های شلوار و خیلی موارد دیگر اظهار نظر کنید و انتخاب شما محدود نخواهد بود.

کت و شلوار دست دوز یا آماده؟

۳- شما می توانید طراح خودتان باشید

این روزها مردم تمایل به این دارند که خودشان خلاق باشند و آیتم هایی که انتخاب می کنند یا می پوشند کاملا با خلاقیت خودشان ساخته شده باشد. وقتی کت و شلوار دست دوز باشد شما این اختیار را دارید که از صفر تا صد کار را با خلاقیت و با سلیقه خودتان طراحی کنید و به خیاط بسپارید تا برایتان بدوزد.

۴- کت و شلوار دست دوز مطابق سلیقه شماست

همانطور که گفته شد در انتخاب کوچکترین جزییات هم مختار هستید. از نوع یقه گرفته تا مدل دکمه هایی که می خواهید استفاده شود و یا تعداد جیب هایی که روی کت یا شلوار شما قرار بگیرد همه و همه را می توانید خودتان انتخاب کنید.

کت و شلوار دست دوز یا آماده؟

۵- مشخص شدن قیمت و کیفیت

شاید بارها برای کت و شلوار های آماده، هزینه زیادی پرداخت کرده اید و از تمام امکانات آن مطلع نبودید و یا حتی از آن ها استفاده ای نکردید و نخواهید کرد. ولی در کت و شلوار دست ساز شما قادر هستید جنس را خودتان انتخاب کنید و این خود تاثیر زیادی روی قیمت آن دارد. از طرفی میزان خیاطی انجام شده روی کار و نوع دوخت از مواردی هستند که روی قیمت کت و شلوار شما تاثیر گذارند و شما می توانید آن ها را خودتان انتخاب کنید.

۶- هدر نرفتن زمان

شاید میان کت و شلوار های آماده و فروشگاه ها و برندهای زیادی که وجود دارد گشتن و انتخاب کردن یک کت و شلوار مناسب کاری زمان بر باشد. ولی برای سفارش یک کت و شلوار مناسب کافیست طرح ذهنی ایده آلتان را به خیاط توضیح دهید و او در کسری از زمان آن را برایتان آماده می کند.

کت و شلوار دست دوز یا آماده؟

مطالب مرتبط: 

۱- وقتی کتانی با کت و شلوار مناسب نیست

۲- ناگفته هایی درباره کت و شلوار

۳- قوانین پوشیدن کت و شلوار

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :