فاطمه رحیمی در
0

قوانین پوشیدن کت و شلوار

قوانین پوشیدن کت و شلوار

برای پوشیدن هر لباسی قوانینی هست که اکثر آن ها را می شود شکست اما در مورد کت و شلوار این قضیه فرق دارد و باید حتما قوانین مشخص شده را رعایت کنید. با ما باشید تا قوانین پوشیدن کت و شلوار را یاد بگیرید.

1- رنگ کت و شلوار

قوانین پوشیدن کت و شلوار

بستگی به سلیقه ی خودتان دارد ولی حواستان باشد که تنها انتخاب شما مشکی نیست! این درست که شما را لاغرتر نشان می دهد یا که شیک است اما می تواند تداعی کننده ی مراسم ترحیم هم باشد.

این را قبول دارم که همه باید یه دست کت و شلوار مشکی داشته باشند اما یک کمد پر از کت و شلوار مشکی زیاد جالب نیست.

2- سرشانه ها باید کاملا اندازه ی شما باشد

قوانین پوشیدن کت و شلوار

اگر شانه های عریضی ندارید، خیلی مهم است که کتی را انتخاب کنید که سرشانه هایش کاملا اندازه ی شما باشد. اگر هیکلتان نامتوازن است و سرشانه ی کت ها اندازه ی شما نیست، بهتر است که کت و شلوارهای موجود در بازار را بیخیال شده و یک دست کت و شلوار بدوزید.

3- اندازه ی سردست

قوانین پوشیدن کت و شلوار

بعضی از مردم دست های بلندتری دارند پس سخت است که نظر کلی درباره ی دکمه ی سر دست داد. در حالت ایده آل آستین پیراهن باید به اندازه ی1 الی 1.5 سانتی متر بلندتر از کت باشد و اگر هم این نبود، بیشتر از 3 سانتی متر و یا اصلا کوتاه تر از آستین کت نباشد. اگر آستینتان جور در نیامد حتما با یک خیاط مشورت کنید.

4- اندازه ی شلوار

قوانین پوشیدن کت و شلوار

شلوار باید کاملا روی مچ پای شما بنشیند و مهم تر از آن اینکه به خوبی روی کفش شما بنشیند. حواس تان باشد که وقتی می نشینید شلوار شما کمی بالا می رود پس باید جوراب مناسبی پوشیده باشید که شما را خجالت زده نکند و البته پاهایتان هم نباید مشخص باشد. اگر جوراب ورزشی یا ساق کوتاه بپوشید، پاهای پر مویتان را به معرض نمایش گذاشته اید!

5- رنگ کفش

رسیدیم به میانه قوانین پوشیدن کت و شلوار، این بار رنگ کفش! رنگ کفش شما سلیقه و دقت شما را نشان می دهد. مثلا کفش مشکلی و کت و شلوار مشکی گزینه ی خیلی بدی نیست اما باید گزینه های دیگری هم داشته باشید. قهوه ای همیشه با سرمه ای جواب می دهد اما برای خاکستری همیشه جواب نمی دهد. در تصویر زیر یک راهنمای خوب برای انتخاب کفش برایتان آورده ایم.

 قوانین پوشیدن کت و شلوار

6- کمربند

قوانین پوشیدن کت و شلوار

باید همرنگ کفش یا یک رنگ نزدیک به آن باشد. پیراهنتان باید در شلوارتان باشد پس کمربندتان توی چشم خواهد بود. مطمئن شوید که حتما این رنگ ها نزدیک به هم باشد تا چشم را آزار ندهد.

نکته ی مهم دیگر این است که کمربند نباید خیلی پهن باشد؛ معمولا کمربندهای شلوار پارچه ای باریک تر از کمربند شلوار جین است.

7- دکمه ها

قوانین پوشیدن کت و شلوار

دکمه ها از چیزی که فکر می کنید مهم ترند و می تواند تیپ رسمی شما را عادی جلوه دهد و برعکس. اگر میخواهید تیپتان عادی باشد و به اصطلاح عصا قورت داده نباشید، بستن یک دکمه کافیست اما برای تیپ رسمی بستن یک دکمه خوب نیست و شما را آدم راحتی نشان می دهد.

در واقع کتی که فقط یک دکمه دارید برای تیپ رسمی مناسب نیست و کت رسمی شما باید حداقل دو دکمه داشته باشد. کت های سه دکمه هم وجود دارد و برای مردان قدبلند مناسب است.

و نکته ی مهمی که وجود دارد این است که وقتی می نشینید، دکمه ی کتتان را باز کنید. احتمالا دوست ندارید که دکمه هایتان به خاطر فشار کشیده شوند. پس برای راحت بودن خودتان و همچنین خراب نشدن کتتان، موقع نشستن دکمه را باز کنید.

8- گره کراوات

قوانین پوشیدن کت و شلوار

گره ی ویندسور رسمی و مناسب است اما یاد گرفتن آن تمرین زیادی می خواهد. اما بهتر است که آنقدر تمرین کنید تا یاد بگیرید و ناشیانه گره نزنید.

9- پوشت

9

پوشت خود را با کراوات ست نکنید. توجه ها از روی آن برداشته می شود. می توانید به مطلب اصول انتخاب پوشت مناسب هم مراجعه کنید.

10- جلیقه

قوانین پوشیدن کت و شلوار

جلیقه یک اکسسوری نیست اما یک جزء از کت و شلوار می تواند باشد. وقتی کتتان را درمیاورید، جلیقه می تواند به تنهایی تن شما باشد. در مطالب دیگر در مورد پوشیدن جلیقه بیشتر توضیح خواهیم داد. با رعایت قوانین پوشیدن کت و شلوار می تونید بدون استرس به محل کار، عروسی مهمانی و هر جایی که خواستید برید!

مطالب مرتبط:

1- ساعت مچی مناسب برای کت و شلوار

2- 22 نکته درباره اصول انتخاب کت و شلوار آقایان

3- سایز مناسب کت و شلوار شما کدام است؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :