بهراد در
0

ست پیراهن و کراوات مردانه چگونه باشد؟

ست پیراهن و کراوات مردانه چگونه باشد؟

ست کردن کراوات و پیراهن نباید کار سختی باشد، درست است؟ اگر نگاهی به مراسم‌هایی که در آن‌ها شرکت می‌کنید و کراوات می‌پوشید بیاندازید، می‌بینید که چرا، برای خیلی‌ها این کار سخت است. تقریبا هر شخص در زندگی‌اش بیشتر چندین بار کراوات می‌زند ولی هنوز هم ممکن است نحوه درست ترکیب کردن رنگ و طرح پیراهن و کراوات را نداند. موضوع وقتی مهم‌تر میشود که بدانید اهمیت و ارزش کراوات تمامی توجهات را به حودش جلب می‌کند. بهتر است با چی بپوشم همراه باشید تا بدانید ست پیراهن و کراوات مردانه چگونه باشد؟

خیلی از ما انتقاد پذیر نیستیم، مثلا اگر یک نفر در مراسم عروسی به شما بگوید که ترکیب رنگ کراوات و پیراهن شما مناسب نیست، احتمالا ناراحت خواهید شد. برای همین هم هست که وقتی از دوستی می‌پرسید که کراواتم خوب است، کاملا شما را تایید خواهد کرد. ولی اگر یکبار این قوانین را رعایت نکنید و ترکیب مناسب کراوات و پیراهن را استفاده نکنید از برخورد و نگاه کردن دیگران متوجه می‌شوید که یک چیز درست نیست! وقتی که می‌خواهید رنگ‌ها را کنار هم قرار دهید باید از ویژگی‌های آن‌ها اطلاع داشته باشید. همه ما با این مورد برخورد داشته‌ایم که فردی لباس رنگی می‌پوشد و توجه همه ناخواسته به اون جلب می‌شود. هنگامی که به چرخه رنگ‌ها نگاه می‌کنید باید بدانید پیراهنی که انتخاب می‌کنید با کدام رنگ کراوات بهترین ترکیب را می‌سازد. برای مثال اگر قرار است امروز پیراهن بنفش به تن کنید به چرخه رنگ‌ها نگاه کنید و ببینید که کدام رنگ در مقابل بنفش قرار دارد. رنگ انتخابی شما می‌تواند از آبی متمایل به سبز تا نارنجی متمایل به زرد باشد.  لازم نیست دقیقا رنگی که مقابل رنگ بنفش است را انتخاب کنید و خود را محدود کنید. می‌دانید که هررنگ چندین تناژ مختلف دارد. به همین دلیل شما می‌توانید پیراهن رنگی خود را با کراواتی از همان خانواده رنگ ست کنید. برای مثال اگر برای قرار کاری امروز پیراهن آبی تیره می‌پوشید کراوات خود را می‌توانید به رنگ آبی روشن‌تر انتخاب کنید.

ست پیراهن و کراوات مردانه چگونه باشد؟

نکاتی برای انتخاب کراوات مناسب

  • رنگ کراوات همیشه باید از پیراهن تیره‌تر باشد.
  • کراوات‌های کوتاه مناسب یک استایل شیک و برازنده نیستند.
  • سعی کنید پارچه کراوات بیش از اندازه درخشان نباشد و عرض مناسبی داشته باشد.
  • عرض کراوات شما باید به اندازه قسمت یقه برگردان کت شما باشد.
  • همیشه جنس ابریشم و پشم را به مواد مصنوعی ارجحیت بدهید.

پیراهن سفید مردانه

پیراهن سفید مردانه مثل یک تابلوی سفید نقاشی می‌ماند که هر چیزی دوست دارید می‌توانید روی آن رسم کنید. البته درست است که تک رنگ بودن کراوات مطمئن‌ترین گزینه برای انتخاب هست ولی می‌توانید طرح‌هایی مثل راه راه و خال خال را هم به خوبی با پیراهن سفید مردانه ست کنید، ولی تا حدامکان از انتخاب طرح‌های عجیب و غریب برای کراوات خودداری کنید. شما برای این کراوات می‌زنید که استایل شما رسمی بنظر بیاید نه اینکه بیش از اندازه جلب توجه کنید.

ست پیراهن و کراوات مردانه چگونه باشد؟

ست پیراهن و کراوات مردانه چگونه باشد؟

ست پیراهن و کراوات مردانه چگونه باشد؟

پیراهن مردانه آبی

آبی آسمانی هم مثل سفید می‌تواند پذیرای بسیاری از رنگ‌ها باشد. البته پیشنهاد ما استفاده از آبی تیره، نارنجی و زرشکی هست که اگر نگوییم بهترین ولی ترکیب مناسبی برای کراوات و پیراهن آبی ایجاد می‌کند.

ست پیراهن و کراوات مردانه چگونه باشد؟

پیراهن صورتی مردانه

رنگ صورتی می‌تواند یکی از انتخاب‌هایی باشد که بدلیل اینکه در مراسم‌های زیادی شرکت کرده‌اید، به آن رو آوردید. کراوات‌ها تیره و یا طرح‌دار ولی با زمینه آبی تیره می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما باشد.

پیراهن راه راه مردانه

وقتی از پیراهن‌های تک رنگ فاصله می‌گیرید شرایط کار سخت‌تر می‌شود. احتمالا خیلی از شما حدس زدید که یک کراوات هم طرح با خود پیراهن بپوشید. ولی این کار اشتباه است. پوشیدن کراوات تک رنگ می‌تواند خیلی مناسب باشد ولی اگر اصرار دارید طرح‌دار بپوشید، کراواتی انتخاب کنید که جهت راه راه‌های آن با پیراهن عکس هم باشند.

ست پیراهن و کراوات مردانه چگونه باشد؟

ست پیراهن و کراوات مردانه چگونه باشد؟

پیراهن چهارخانه مردانه

بهتر است بگوییم که اولین گزینه برای این پیراهن، کراوات بدون طرح و ساده هست. اگر خود کراوات هم چهارخانه هست بهتر است که چهارخانه‌هایی بزرگتر از پیراهن داشته باشد و در آخر کراوات خال خالی هم می‌تواند مناسب باشد.

مطالب مرتبط:

۱- سه گام تا انتخاب طرح، رنگ و ضخامت کراوات

۲- ساده ترین روش بستن گره کراوات کدام است؟

۳- ترکیب رنگ های مناسب پوشاک آقایان باید چگونه باشد؟دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :