محمد رضا اهوارکی در
0

ترکیب رنگ های مناسب پوشاک آقایان باید چگونه باشد؟

ترکیب رنگ های مناسب پوشاک آقایان باید چگونه باشد؟

اکثر مواقع حین انتخاب لباسی برای پوشیدن در انتخاب رنگ آن دچار شک می شویم  و نمی توانیم درباره ی رنگ آن تصمیم گیری صحیحی داشته باشیم. در آقایان این شک و دودلی کمی بیشتر است. ترکیب رنگ خوب شاید در ابتدا گیج کننده باشد ولی در این پست کارشناسان چی بپوشم شما را راهنمایی می کنند تا از پس این انتخاب به راحتی بربیایید.

کلاسیک باشید

برای شروع خدمتتان عرض کنم که همیشه کلاسیک بودن آسان تر است. هیچ وقت نکته ی خاص در زمینه ی استایل را نیز از دست نمی دهید زیراکه همیشه بهترین ترکیب رنگ ها در مدل های کلاسیک یافت می شود.

کمی فکر کنید، واقعا چقدر آسان است که روی یک پیراهن سفید یک بافت بپوشید. همه چیز با سفید می آید و هر رنگ و طرحی قابل ست شدن با آن است. از طرف دیگر سعی کنید رنگ های دیگر را با خردلی ست کنید، خیلی سخت است نه؟ پس نتیجتا وقتی می خواهید هر چیزی را با رنگ های کلاسیک ست کنید درصد خطا خیلی پایین است.

تنالیته ی خاکستری، مشکی، سفید و قهوه ای و سرمه ای تقریبا تمام رنگ هایی هستند که کلاسیک نامیده می شوند و باید 80% رنگ لباس های شما را شامل شوند.

ترکیب رنگ های مناسب پوشاک آقایان باید چگونه باشد؟

ترکیب رنگ های مناسب پوشاک آقایان باید چگونه باشد؟

ترکیب کردن رنگ های کلیدی و استفاده از تنالیته ی مختلف رنگی درصد خطای شما را پایین می آورد. یک مثال جالب ترکیب سرمه ای و خاکستری است، ساده ترین ترکیب رنگی که فوق العاده است.

از  رنگ های تیره استفاده کنید

اگر رنگ های کلاسیک شما را خسته کرده ولی هنوز هم از استفاده ی رنگ های دیگر واهمه دارید ما استفاده از رنگ های تیره را مانند استفاده از رنگ های کلاسیک پیشنهاد می کنیم. رنگ های تیره هم درصد خطای کمتری دارند و ترکیب رنگ با رنگ های تیره هم آسان است.

از قرمز خوشتان می آید ولی جرات پوشیدن آن را ندارید؟رنگ تیره تر آن را استفاده کنید مانند سرخ مایل به قرمز. در دسته ی رنگ های آبی می توانید به سمت سرمه ای بروید.در سبز و زرد هم به همین صورت. با این روش می توانید رنگ های مختلف را با یک ریسک پایین امتحان کنید.

ترکیب رنگ های مناسب پوشاک آقایان باید چگونه باشد؟

ترکیب رنگ های مناسب پوشاک آقایان باید چگونه باشد؟

چگونه رنگ های روشن را انتخاب کنیم؟

دو راه برای انتخاب رنگ برایتان وجود دارد. هردو انتخاب های خوبی را برایتان نتیجه می شوند. رنگ های بسته، پاستل ها و رنگ های روشن و رنگ های نئونی همه انتخاب هاب شما هستند ولی برای ساده کردن روند کار پوشیدن و امتحان کردن این رنگ ها روی بدن بهترین انتخاب است. همچنین می توانید :

1- به عنوان یک انتخاب و ایده ی جدید آن را بپوشید

همیشه انتخاب جدید برای پوشیدن را نباید کنار گذاشت. به احتمال قوی رنگ های جدید چیزی است که شما به آن عادت ندارید ولی به شما اجازه ی ابراز شخصیتتان را می دهد و شما را میان دیگران متمایز می کند و معمولا رنگ پوست شما را ارتقا می دهد.

لیمویی؟ با افتخار بپوشیدش و ایده تان را با زبان بدن بیان کنید. آن را قسمت مرکزی لباستان قرار دهید. همیشه به دنبال یک رنگ خنثی نیز باشید، یک رنگ کلاسیک تیره برای جلب توجه به سمت رنگ مرکزی و همچنین برای جلوگیری از تو ذوق زدن رنگ مرکزی. این روش روی همه جواب نمی دهد ولی خجالتی بودن را کنار بگذارید و امتحانش کنید.

ترکیب رنگ های مناسب پوشاک آقایان باید چگونه باشد؟

ترکیب رنگ های مناسب پوشاک آقایان باید چگونه باشد؟

2- زیرکانه آن را به تن کنید

دومین انتخاب شما ، به تن کردن زیرکانه ی لباس است. عموما پوشیدن چند لایه لباس برای نشان دادن ایده تان برای رنگ روشن و انتخاب پایین ترین لایه برای رنگ جدید جواب می دهد. برای مثال نشان دادن رنگ پیراهن قرمزی که از زیر یک بافت خاکستری پوشیده اید به خوبی سلیقه و طرز تفکر شما را نشان می دهد.

ترکیب رنگ های مناسب پوشاک آقایان باید چگونه باشد؟

در کنار لایه بندی لباس ها می توانید رنگ ها و ایده تان را از میان لوازم دیگر نشان دهید. جیب مربعی شکل، پاپیون یا کراوات  و حتی یک جف جوراب به شما اجازه ی تزریق رنگ به استایلتان را می دهد. این لوازم بهترین شروع کننده ها هستند و به شما اجازه می دهند تا با رنگ ها و ایده های جدید به مرور زمان و تدریجا کنار بیایید، پس نگران تزریق رنگ از طریق لوازم جانبی نباشید.انتخاب دیگر می تواند رنگ های پاستلی باشد، زیراکه مدیریت شان آسان تر است و تاثیر زیرکانه ای دارند.

ترکیب رنگ های مناسب پوشاک آقایان باید چگونه باشد؟

از 2 یا 3  رنگ استفاده کنید

به آسانی شروع کنید، نیازی نیست رنگ های خیلی پیچیده انتخاب شوند. ابتدا با 3 رنگ مختلف شروع کنید. هرچه تعداد رنگ ها بیشتر باشد ست کردنشان سخت تر است. با 2 یا 3 رنگ و یا حتی 1 رنگ شروع کنید و از تنالیته های مختلف برای یک بعدی نکردن تیپ تان استفاده کنید. نکته ی دیگر انتخاب یک رنگ پایه است، و رنگ های دیگر را باید بر اساس آن انتخاب کنید. معمولا رنگ پایه را تیره یا کلاسیک انتخاب می کنند و نقش این رنگ پایه تقریبا بهتر کردن ترکیب رنگ هاست.

ترکیب رنگ های مناسب پوشاک آقایان باید چگونه باشد؟

کسب تجربه

حالا وقت آن رسیده که بروید و آنچه آموختید را تجربه کنید. ساده و کلاسیک بپوشید و از تزریق رنگ های متنوع و روشن و یا حتی ترکیب 3 رنگ در یک تیپ خاص هم نترسید.

نظراتتان را درباره ی این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط :

1- انتخاب پیراهن مردانه با توجه به تناسب اندام

2-انتخاب پیراهن مردانه با توجه به اندام

3- انتخاب دکمه ی سرآستین مناسب

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

sepehr در تاریخ 29 فوریه 2016

سلام ،واقعا ممنون از این سایت خوبتون .میخواستم بدونم اون رنگ پایه را که شما رنگ های تیره انتخاب کردید باید در شلوار استفاده شود یا میتوان انرا در پیراهن ویا …استفاده و شلوار خود را روشن انتخاب کرد.

محمد رضا اهوارکی در تاریخ 29 فوریه 2016

سلام دوست من، منظور بنده استفاده به عنوان لباس بود ولی استفاده از رنگ تیره برای شلوار هم خوبه و فقط سعی کنید طوری باشه که زیاد با رنگ لباستون ناهمخونی نداشته باشه و از رنگ های اصلی و یا کلاسیک انتخاب بشه.

bar در تاریخ 17 مارس 2016

با سلام و ممنون از مطالب خوبتون
ميخواستم بدونم با كت تك سفيد با راه راه هاي عمودي آبي چه رنگ و مدل شلوار و كفش بايد پوشيد و زير كت چي بپوشم؟

استاد مد و لباس در تاریخ 17 مارس 2016

بردیا جان
باسلام
اول خوشحالیم که مطالب ما مورد توجه شما قرار گرفته است.
بهترین انتخاب برای ساعت، کمربند و کفش (مشکی است) پیشنهادم برای شلوار نیز این رنگ است چرا که کنتراست رنگ سیاه و سفید باعث می شود شما قد بلند تر دیده شوید.
در مورد پیراهن نیز توصیه ما به شما پیراهن روشن و ساده مانند سفید و یا آبی آسمانی است. البته رنگ مشکی نیز می تواند یه انتخاب خاص باشد اما باتوجه به اینکه احتمالا قصد دارید برای نوروز ست کنید پیشنهاد ما به شما همان رنگ های روشن است.
اساسا کت های راه راه باعث قد بدتر شدن ظاهرتان می شود.
ممنونم

محمد رضا اهوارکی در تاریخ 18 مارس 2016

سلام دوست من، در این پست سعی کردیم کلیات رو توضیح بدیم و سلیقه ی شخصی اعمال نکنیم، در نهایت سلیقه ی خودتون مطرحه ولی رنگ های کلاسیک از زیر این کت شما جلوه ی خوبی داره مثل مشکی یا سرمه ای،باز هم بسته به سلیقه ی خودتون این صرفا سلیقه ی بنده بود.ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :