انتخاب پیراهن با توجه به اندام

0

برای اینکه نکات انتخاب پیراهن با توجه به اندام را بدانید با ما همراه باشید. شما احتمالا در طول روز مدت زیادی پیراهن مردانه به تن دارید، خصوصا در محیط کار؛ بنابراین اطمینان حاصل کنید که پیراهن های شما راحت و با دوام هستند. در نظر داشته باشید که اکثر پیراهن ها پس از شستن اندکی آب می‌روند(خصوصا پارچه های الیاف طبیعی)، بنابراین سایزی را انتخاب کنید که اندکی جادارتر باشد تا پس از شستن برای شما تنگ و کوچک نشود.انتخاب پیراهن با توجه به اندام را در این مقاله بخوانید. 

انتخاب پیراهن با توجه به اندام

انتخاب اندازه مناسب

1- دگمه های پیراهن را تا بالا ببندید، شما باید بتوانید دو یا سه انگشتان را بین یقه پیراهن و گردنتان قرار بدهید.

2- بازوی خود را خم کنید. آستین پیراهن باید به اندازه کافی بلند باشد، به طوریکه هنگامی‌که بازویتان را حرکت می‌دهید، سرآستین ها به دور مچ شما کشیده نشود.

3- چک کنید که سرآستین ها راحت و اندازه باشد و بر روی دستتان رد باقی نگذارد. شما نباید بتوانید آستین های پیراهن را پیش از باز دگمه های سرآستین بپوشید.

4- اطمینان حاصل کنید که پیراهن در قسمت سینه و کمر به شکلی ناراحت کننده کشیده نمی‌شود.

5- دگمه ها را وارسی کنید. آنها باید به خوبی قرار گرفته باشند و سوراخ های گشادی نداشته باشد که سینه شما را نشان بدهد.

6- دست خود را بالا ببرید و دقت کنید که پشت پیراهن از شلوارتان بیرون نیاید.

مردان متوسط و بهترین نحوه لباس پوشیدن

1- پیراهن های مرغوبتر و با کیفیت تر از دولایه تهیه می‌شوند، نه یک لایه، و پارچه آنها محکم تر و نرمتر است.

2- درزی که در پهلوی پیراهن امتداد دارد بررسی کنید، لباسی که از کیفیت بالایی برخوردار است، تنها یک خط بخیه مرئی در قسمت درز پهلو دارد، در حالی که بیشتر پیراهن ها دو ردیف کوک بخیه قابل مشاهده در پهلو دارند.

3- کنترل کنید که آیا جادگمه ها دست دوز است و کوکهای نامنظم دارد، این خصوصیت معمولا کیفیت بالای پیراهن را نشان می‌دهد.

انتخاب پیراهن با توجه به اندام

نکات اصلی انتخاب پیراهن با توجه به اندام

 • اگر شکم بزرگی دارید یا استخوان بندی تان درشت است به شما توصیه می شود که به جای استفاده از پیراهن های چهارخانه با راه های افقی از پیراهن های ساده استفاده کنید.
 • افراد چاق و درشت هیکل معتقدند که نباید از رنگ های روشن و زنده استفاده کنند، در حالی که این اعتقاد صحیحی نیست، به این افراد پیشنهاد می شود که از پیراهن هایی با رنگ های مختلف (به غیر از مشکی و رنگ های تیره) استفاده کنند. با وجود اینکه رنگ های روشن، آن ها را درشت تر نشان می دهند، ولی زیبایی آن ها بر معایبشان غلبه می کند.
 • اگر اندام درشتی دارید از پوشیدن پیراهن هایی با طرح های بزرگ خودداری کنید، زیرا این نوع طرح ها توجه اطرافیان را به سمت بالا تنه شما معطوف می کند، خصوصا اگر شکم بزرگی داشته باشید، اصلا خوشایند نیست. لباس هایی با طرح های ریز که دور از هم قرار گرفته باشند برای شما مناسب تر است.
 • مردانی که بالا تنه چاق و درشت دارند، برای اینکه در فصل زمستان گرم بمانند، می توانند از ترکیب یک پیراهن و ژاکت یقه هفت استفاده کنند.
 • به طور معمول افراد چاق قادر نخواهد بود که بالاترین دکمه پیراهنشان را ببندند، این افراد با بستن دکمه بالای پیراهنشان معذب هستند. بنابراین می توانند از یکسری بسط دهنده های دکمه (Button Extender) که سایز یقه پیراهن را حدود نصف سایز افزایش می دهند استفاده کنند. البته این گیره های کوچک زمانی که از کراوات استفاده می شود، کاربرد دارند تا زیر کراوات پنهان شود.
 • اگر لاغر اندام و قد بلند هستید، حتما پیراهن های سایز خود را بپوشید، پیراهن های گشاد و آزاد دور شما موج می خورد و اصلا مناسب نیست. همچنین پیراهن های چسبان هم مناسب شما نیست، زیرا لاغری تان را چندین برابر نشان خواهد داد.
 • برای لاغر تر نشان دادن باید پیراهن هایی با راه های عمودی و خطوط نازک بر تن کنید. (خطوط ضخیم تر با فاصله زیاد همچنین خطوط افقی، باعث افزایش حجم می شود)
 • پارچه های براق با تراکم بالا، باعث افزایش چاقی می شود لذا پوشیدن پیراهن های پنبه ای ظریف برای افراد چاق مناسب تر می باشند.
 • هماهنگ کردن رنگ کت (ژاکت، ژیله، پلیور) با رنگ پیراهن یکی از راه های لاغرتر جلوه دادن اندام است.
 • پیراهن های با یقه معمولی فرد را لاغرتر نشان می دهد، لذا افرادی که دارای صورت گردی هستند نباید پیراهن های بدون یقه به تن کنند.
 • اگر اندام و بالا تنه ی لاغری دارید هنگام خرید لباس به یقه ی آن توجه کنید و پیراهنی بخرید که یقه ی پهنی داشته باشد، زیرا موجب می شود که بالا تنه و سینه ی شما پهن تر دیده شود.

مطالب مرتبط:

1- آقایان در تابستان چه نوع لباسی بپوشند؟

2- ۵ روش تا زدن آستین پیراهن مردانه

3- چگونه لکه عرق زیر بغل را از پیراهنم پاک کنم؟

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :