عادت‌های جالب در سبک لباس پوشیدن افراد موفق

۲۱ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۴۶

توسط حمید شمس الهی

عادت‌های جالب در سبک لباس پوشیدن افراد موفق

نگاهی به سبک لباس پوشیدن افراد موفق انداخته و ببینید چطور باید پیام خود را کنترل نمایید، یک کمد لباس قابل تعویض داشته باشید و در عین حال ثبات خود را حفظ کنید. عادت‌های جالب در سبک لباس پوشیدن افراد موفق را در این مقاله بخوانید. زمانی که در مورد پوشش افراد موفق صحبت می‌کنیم 3 درس مهم به چشم می‌خورد:

1- سادگی

2- کنترل و بازبینی

3- ثبات

عادت‌های جالب در سبک لباس پوشیدن افراد موفق

1- کنترل روی پیام‌هایی که به دیگران منتقل می‌کنید

 

کنترل کردن در مورد درک پیامی است که می‌خواهید به دیگران منتقل کنید. هنگامی‌که به استیو جابز فکر می‌کنید چه طرز فکری در مورد او دارید؟ شلوار جین و کفش‌های او در حین اجرا. او می‌خواهد این پیام را منتقل کند که او یک مرد معمولی و روزمره بوده است.

زمانی که به مارک زوکربرگ نگاه می‌کنید چه فکری می‌کنید؟ کمد لباس تمام خاکستری. پیام این است که او یک مغز و مدیرعامل کامپیوتر است. تصمیمات کمتری که او در مورد لباس و ظاهر خود می‌گیرد انرژی بیشتری به او برای صرف کردن در شرکتش می‌دهد.

پیام خود را با انتخاب‌های مناسب در مورد لباس‌هایتان کنترل کنید.

یک کت‌ و شلوار تیره و متناسب پیامی در رابطه با قدرت منتقل می‌کند. مجموعه‌ی یک تی‌شرت و شلوار جین شما را به عنوان یک کارآفرین یا دانش‌آموز متمایز نشان می‌دهد.

تصمیم بگیرید که چه تصویری از خود می‌خواهید و سپس لباس‌هایتان را متناسب با آن تنظیم کنید. اگر شما می‌خواهید به عنوان یک مرد باهوش شناخته شوید یک جفت عینک به چهره‌ی خود داشته باشید.

2- صرفه‌جویی در زمان

انتخاب‌های خیلی زیاد خسته‌کننده هستند. هر وقت که شما به کمد لباس‌های خود نگاه می‌کنید احساس کلافگی دارید چراکه هیچ‌کدام از لباس‌ها هماهنگ با یکدیگر نیستند. انتخاب‌های خیلی زیاد وقفه و سردرگمی ایجاد می‌کنند. تمیز کردن و خلاصه کردن کمد لباس‌هایتان فضای بیشتری در اختیار شما قرار داده، احساس راحتی داشته و مقرون‌ به‌ صرفه خواهد بود.

بهترین پاداشی که از یک کمد لباس ساده نصیب شما می‌کند انرژی و زمانی است که هر صبح ذخیره می‌کنید. انتخاب کردن راحت‌تر خواهد بود چراکه لباس‌های کمتری برای انتخاب دارید و ازآنجاکه کمد لباس شما تنها با لباس‌های مورد علاقه‌ی شما و با کیفیت‌ترین آن‌ها پر شده است شما می‌دانید که مسیر اشتباهی را انتخاب نکرده‌اید.

عادت‌های جالب در سبک لباس پوشیدن افراد موفق

3- صرفه‌جویی در هزینه

داشتن یک کمد لباس قابل تعویض به شما اجازه می‌دهد که سبک‌های پوشش بیشتری را با استفاده از گزینه‌های کمتر ایجاد کنید. در نتیجه لباس کمتری نیاز خواهید داشت. داشتن گزینه‌های کمتر در کمد لباستان شما را وادار می‌کند که برای هر خرید جدید نهایت دقت را به کار ببرید. در هر دو روش شما پول کمتری بابت لباس خرج می‌کنید.

با ساده نگه‌داشتن کمد لباس خود همچنین زمان کمتری را برای جستجو در مراکز خرید و فروشگاه‌های آنلاین سپری می‌کنید. زمانی که شما پول کمتری را برای خرید لباس و اکسسوری هزینه می‌کنید در واقع این پول را برای چیزهای مهم‌تر در زندگی کنار گذاشته‌اید.

پول کمتر برای لباس‌ها به معنی داشتن پول بیشتر برای رشد شخصیت شماست.

 

4- صرفه‌جویی در انرژی روحی و روانی

 

 

یک مطالعه‌ی علمی نشان می‌دهد که بسیاری از مردان موفق در سرتاسر جهان ترجیح می‌دهند هر روز لباس یکسانی بپوشند. پوشیدن لباس یکسان در تمامی روزها آن‌ها را از چیزی که روانشناسان تحت عنوان “خستگی در تصمیم‌گیری” عنوان می‌کنند، بازمی‌دارد.

اوباما تنها کت‌ و شلوارهای آبی یا خاکستری می‌پوشد. با کم کردن تصمیمات در مورد چیزهایی که باید بپوشد یا بخورد انرژی روانی خود را که برای تصمیمات مهم‌تر نیاز دارد، حفظ می‌کند.

مارک زوکربرگ نیز در رابطه با لباس‌هایش اصرار داشت گزینه‌های کمتری داشته باشد. فداکاری او به خاطر بهترین خدمات به جامعه از طریق شرکتش از کمد لباس ساده‌ی او قابل‌فهم است. در مقایسه با بزرگی کارهای او در کسب‌وکار، تصمیم‌گیری در مورد اینکه چه لباسی بپوشد تلف کردن اوقات ارزشمندش به‌حساب می‌آید. از این‌رو، زوکربرگ یک سیستم ایجاد کرد؛ یک مجموعه متشکل از تی‌شرت خاکستری و شلوار جین تیره.

داشتن لباس‌هایی که دوست دارید و احساس بسیار خوبی به شما می‌دهند سبب می‌شود که شما انرژی روانی خود را حفظ کرده و خستگی ناشی از سردرگمی در انتخاب لباس کاهش یابد. نتیجه اینکه انرژی روانی بیشتری خواهید داشت که منجر به بهره‌وری بیشتر برای باقی روزهایتان خواهد شد.

عادت‌های جالب در سبک لباس پوشیدن افراد موفق

5- بهبود نظم فکری

 

آشفتگی و بی‌نظمی بر روی ذهن شما اثر می‌گذارد. آشفتگی فیزیکی، بار اضافی بر روی حواستان را سبب خواهد شد. این امر استرس ایجاد می‌کند و در توانایی‌های خلاقانه‌ی مربوط به فکر شما اختلال ایجاد خواهد کرد. گزینه‌های زیادی که در انتخاب لباس‌هایتان دارید بر روی توانایی شما در تمرکز و پردازش اطلاعات تأثیر منفی خواهد گذاشت.

مطالعات نشان می‌دهد که بی‌نظمی‌های فیزیکی در محیط پیرامون شما سبب استرس و کاهش عملکرد خواهد شد.

در یک کمد لباس بی‌نظم چه اتفاقی می‌افتد؟

 1. شما از برخی از بهترین لباس‌ها چشم‌پوشی می‌کنید چراکه از دید شما نامرتب هستند.
 2. نگه‌داری کمد لباس بی‌نظم دشوار است. این بی‌نظمی را از بین برده و سیستمی ایجاد کنید که آن را در حداقل بی‌نظمی حفظ کند.
 3. شما بارها و بارها لباس‌هایی را در طرح و رنگ‌هایی که قبلاً نیز داشته‌اید خریداری می‌کنید زیرا به دلیل بی‌نظمی در کمد لباستان فراموش می‌کنید چه لباس‌هایی درون آن دارید.

سیستمی برای چرخش لباس‌های خود ایجاد کنید؛ سیستمی که به شما اجازه دهد تمامی لباس‌ها را با نگاهی سریع ببیند.

راه بعدی محدود کردن عادت‌های خرید است. به‌ عنوان‌ مثال زمانی که یک لباس جدید خریداری می‌کنید مورد مشابهی که مدت‌ها در کمد خود دارید را بیرون آورده و اهدا کنید.

 

6- داشتن لباس‌هایی که دوست دارید

 

از شر لباس‌هایی که تناسب نداشته، رنگ و طرح و پارچه‌ی نامناسب دارند و مناسب سبک زندگی شما نیستند خلاص شوید. برای بهترین بودن نیاز است که به دنبال هیچ گزینه‌ای نباشید مگر بهترین گزینه‌هایتان برای پوشیدن. این امر ضرورتاً معادل با گران‌ترین آن‌ها نیست اما در عوض باید فاکتورهای زیر را داشته باشد:

متناسب لباس بپوشید: آیا می‌دانید زمانی که شما یک لباس خوب به تن دارید احساس اعتمادبه‌نفس می‌کنید؟ این امر با ایجاد برخی تغییرات ساده در لباس‌های مورد علاقه‌تان امکان‌پذیر است. ضروری است که لباس‌ها متناسب با شکل بدنتان باشد.

 

لباس‌های تکراری را دور بریزید: آیا شما واقعاً 5 پیراهن سفید و 4 جفت جین آبی نیاز دارید؟ بهترین آن‌ها را نگه‌ داشته و از شر بقیه خلاص شوید.

تطبیق‌ پذیری: لباس‌های تطبیق‌پذیر و همه‌کاره خریداری کنید. شلوارهای فلانل خاکستری، کت اسپرت لاجوردی، کفش‌های چرم قهوه‌ای و یک پیراهن سفید گزینه‌هایی همه‌کاره هستند که می‌توانند تقریباً با تمامی لباس‌های دیگر شما ست شوند.

تطابق رنگ‌ها: آیا شما تضاد زیادی بین رنگ چهره و رنگ چشم و موهای خود دارید؟ با انتخاب رنگ‌های متضاد در پوشاک خود اثری مشابه خلق کنید. از پوشیدن لباس‌هایی که چهره‌ی شما را کرخت می‌کند پرهیز کنید.

کیفیت پارچه: پارچه‌هایی که شما انتخاب می‌کنید تأثیری مستقیم روی راحتی، تناسب و ظاهر لباستان دارد. مطمئن شوید که پارچه‌ها مناسب با اقلیم محل زندگی شما هستند.

سبک زندگی: اگر شما یک دانش‌آموز هستید، یک کت‌ و شلوار تک برای مناسبت‌های خاص کافی است. لباس‌هایی را نگه دارید که ارتباط بسیار نزدیکی با سبک زندگی شما دارند.

راحتی: اگر لباس‌ها به در اندام شما راحت نباشند، تمامی زحماتی که در تکمیل کردن کمد لباس خود کشیده‌اید به هدر می‌رود. مطمئن شوید لباس‌هایی که نگه داشته‌اید راحت هستند. اکسسوری و لباس‌هایی را که مدت زیادی از آن‌ها استفاده نکرده‌اید کنار بگذارید.

عادت‌های جالب در سبک لباس پوشیدن افراد موفق

7- بهبود بخشیدن سبک زندگی

تعدیل کمد لباس الهام‌بخش شما برای توازن بخشیدن به دیگر بخش‌های زندگی‌تان خواهد بود. این سادگی در انتخاب کردن احتمالاً به بخش‌های دیگر زندگی شما کشیده خواهد شد. سادگی تبدیل به یک سبک زندگی می‌شود به صورتی که شما تشخیص خواهید داد که نظم و ترتیب حاصل‌شده ناشی از تنظیم این یک بخش از زندگی‌تان بوده است.

زمانی که شما انتخاب‌های کمتری در صبح دارید، در طول روز نظم و ترتیب بیشتری خواهید داشت. این نظم و ترتیب همچنین به انتخاب‌های خرید شما کشیده خواهد شد. مردان شیک‌پوش می‌دانند که چیزهای ارزشمند هیچ‌گاه از مد نمی‌افتد. آن‌ها در مقابل تمایلات خود مقاومت می‌کنند. به‌ عنوان‌ مثال یک خیاط کار ماهر اگر لباس‌هایی مناسب و خوب برای شما تهیه کند تا ابد ازنظر شما او عالی خواهد بود.

زمانی که شما تشخیص می‌دهید که چیزی نظم کمد لباستان را به هم می‌ریزد با کنار گذاشتن آن همه‌چیز را ساده‌تر کنید. همچنین این سادگی الهام‌بخش شما در دیگر بخش‌های زندگی خواهد بود. انرژی و تمرکز خود را برای مهم‌ترین چیزها حفظ کنید؛ چیزهایی که واقعاً مهم هستند.

مطالب مرتبط:

1- تاریخچه کراوات بافتنی و نحوه استفاده از آن

2- لباس‌هایی که خانم‌ها دوست ندارند همسرانشان بپوشند

3- روش‌های صحیح نگهداری، ترمیم و شستشوی لباس‌ها

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3٫67 out of 5)
Loading...
دیدگاه خود را ارسال کنید ( 2 دیدگاه )

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • بنظر من این طرز تفکر قابل قبول نیست .
  مگر ست کردن پیراهن و شلوار و کفش و کمربند چقدر وقت میگیرد که هر روز بخوان لباس تکراری بپوشند و حوصله اطرافیان رو سر ببرند.
  همین آقای زاکربرگ واقعا بد تیپ است و میتوانست حتی اگر وقت ندارد که من باورم نمیشه اینقدر سرش شلوغ هم باشه با استخدام یک کارشناس استایلیست براحتی زیباترین تیپ ها رو بزنه. ( خدای بزرگ هر روز تیشرت یقه گرد و جین ! )
  مساله این است که یک چیزایی مثل خوشتیپی باید در ذات انسان باشه یا آدم علاقه داشته باشه یاد بگیره و اگر انسان پولدار یا کارآفرین هم باشه با بدست آوردن پول لزوما خوشتیپ تر نمیشه.
  قبلا سعدی میگفت: “نه همین لباس زیباست نشان آدمیت” اما الان قرن ها گذشته و با ارزان شده پارچه و در دسترس بودن انواع لباسها اتفاقا من میگم “همین لباس زیباست یکی از نشانه های آدمیت”. خداوند طبیعت رو زیبا و رنگارنگ و متناسب آفریده چرا انسان باید مثل یک تیکه سنگ هر روز رنگ خاکستری باشه. 🙂

 • ترجمه اش واقعا بد بود

 • آرایش صورت آرایش چشم آموزش پاک کردن لکه ها استایل بازیگران استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد برندهای معروف بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوش تیپ بودن خوشتیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو زیبایی پوست ساعت مچی ساعت مچی مردانه شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتو پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مجلسی کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

  ©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

  This site is protected by wp-copyrightpro.com