محمد رضا اهوارکی در
0

رعایت این ۵ نکته حین پوشیدن کت و شلوار الزامیست

رعایت این ۵ نکته حین پوشیدن کت و شلوار الزامیست

شاید شما هم تاکنون به این باور رسیده باشید که برای موفق شدن یکی از کلیدها زیبا و شیک لباس پوشیدن است. در این راه شاید مشکلات زیادی وجود داشته باشد که هرکدام به نوبه ی خود جلوی شما را می گیرند. ولی رعایت این ۵ نکته حین پوشیدن کت و شلوار الزامیست با چی بپوشم همراه باشید. 

رعایت این ۵ نکته حین پوشیدن کت و شلوار الزامیست

۱- اصول را رعایت کنید

برای خوشتیپ بودن یک سری اصول کلی را بعنوان پایه های کار باید رعایت کنید. انتخاب کت شلوار اندازه ی بدن شما، جنس مناسب و دوخت مناسب و از همه مهمتر اینکه هر کت و شلوار را در چه موقعیتی بپوشیم جزو نکاتی است که دانستنشان واجب است.

۲- جنس ها را بشناسید

جنسی که انتخاب می کنید اهمیت زیادی دارد. این کت و شلوار باید سال ها برای شما بماند و در موقعیت های مختلف از آن استفاده کنید. پس یک جنس مناسب ر برای ان انتخاب کنید. جنس پشمی مناسب همه ی فصل ها نیست و برای فصول سرد است. پشم مرینو نرم تر و قابل اتعطاف تر است و چروک پذیری آن کم است.

پارچه موهر قابل تنفس تر است و باداوم تر. معمولا کت شلوارها ترکیبی از ابریشم و نخ و لیکرا و پارچه موهر هستند. ترکیب های ابریشمی بسیار نرم و انعطاف پذبر هستند. جنس های درخشان تر جنبه ی لاکچری به کت و شلوار شما می دهند.

۳- ساده بپوشید 

اگر دوخت کت شما خوب باشد خیلی بهتر از پوشیدن کتی است که دوخت جالبی ندارد و در عوض با اکسسوری ها پر شده است. به دنبال کراوات ها و پاپیون های تا حدی پر باشید ولی در عین حال ساده انتخاب کنید. یادتان باشد که اکسسوریهایی مثل کراوات اگر درست انتخاب نشوند می توانند تیپ شما را خراب کنند.

۴- به جزییات توجه کنید 

علاوه بر توجه به دوخت لباس باید به برش ها خیلی توجه کرد. یقه های قله ای شکل شانه های شما را پهن تر نشان می دهند. شلوارهای باریک هم بالاتنه ی شما را بزرگتر نشان می دهند.

۵- اکسسوری ها مهم هستند 

برای مثال یک پوشت با جنس خوب و طرح جالب مانند شمع های روی کیک می تواند تیپ شما را متحول کند. دکمه سر آستین ها هم اگر درست انتخاب شوند تاثیر بزرگی در تیپ شما دارند. پاپیون و موارد دیگر هم به همین شکل هستند. نکته ی قابل توجه این است که نباید از این اکسسوری ها استفاده ی بی مورد و بی حا شود.

مطالب مرتبط:

1- انتخاب کفش مناسب کت شلوار

2- چطوری کت شلوار رو با بوت ست کنم؟

3- بیشتر کت شلوار بپوشیمدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :