فهیمه نیکخواه در
0

نحوه ست کردن کفش، جوراب و شلوار مردانه

نحوه ست کردن کفش، جوراب و شلوار مردانه

همیشه نکات کوچکی در زندگی وجود دارند که به ما خیلی کمک می‌کنند. دنیای مد و لباس هم از این قاعده مستثنی نیست و کوچکترین نکات به خوش پوشی کمک می‌کند. چیزی که بسیاری از مردان کوچک‌ترین توجهی به آن نمی‌کنند انتخاب جوراب مناسب است. به طور مثال می‌گویند جوراب‌ها که در کفش است و دیده نمی‌شود. اما سخت در اشتباهند. تصور کنید شخصی جورابی به پا کند که با کفش و شلوارش متناسب نباشد؛ به نظر شما در ظاهر آن فرد بد جلوه نمی‌کند؟ در این مقاله می‌خواهیم نحوه ست کردن کفش، جوراب و شلوار مردانه را بیان کنیم. اگر به شیک پوشی اهمیت می‌دهید از اصول عنوان شده در این مقاله به سادگی عبور نکنید.

قانون شماره 1

جوراب‌های سفید را از لباس‌های رسمی‌تان دور کنید. این جوراب را فقط در صورتی بپوشید که به باشگاه می‌روید یا قصد دارید در بیرون از خانه ورزش و تفریح کنید.

قانون شماره 2

جوراب ساق بلند بپوشید. اگر تمام عمرتان جوراب‌های کوتاه پوشیده‌اید وقتش رسیده که یک جفت جوراب با کیفیت ساق بلند تهیه کنید. در این صورت جوراب‌ها پوشش خوبی برای مچ و ساق پایتان ایجاد می‌کند و ظاهری مرتب‌تر دارد.

نحوه ست کردن کفش، جوراب و شلوار مردانه

قانون شماره 3

جوراب خود را با شلوارتان ست کنید نه با کفش‌تان. این قانون هرچند ساده و پیش پا افتاده به نظر می‌رسد ولی رعایت کردن آن مهم است. برای هر رنگ شلواری جورابی با رنگ متناسب با آن انتخاب کنید. در بسیاری از موارد رنگ جوراب دقیقا با رنگ شلوار مطابقت ندارد. در اینصورت دقت داشته باشید که با شلوارهای ساده تک رنگ جوراب هایی به رنگ مکمل یا حتی طرح‌دار (راه راه یا شطرنجی) مناسب‌تر است.

نحوه ست کردن کفش، جوراب و شلوار مردانه

در ادامه دقیق‌تر به راه‌های انتخاب جوراب برای شلوار تک رنگ می‌پردازیم

بهترین انتخاب برای جوراب با شلوار تک رنگ، جورابی با دو رنگ می‌باشد. مزیت این انتخاب به متنوع بودن استایلی است که می‌توانید داشته باشید زیرا رنگ شلوارتان به هر رنگی می‌تواند باشد که متناسب با دو رنگ جوراب باشد.

مثلا در مورد لباس رسمی برای محیط کار اداری بهتر است از یک جفت جوراب راه راه آبی سرمه‌ای استفاده کنید. چون با هر شلوار از طیف رنگ آبی متناسب است. یا اگر قصد دارید کمی متفاوت باشید و محیط کارتان هم نیازی به متعارف بودن ندارد جوراب‌هایی به رنگ‌هایی کاملا متضاد هم می‌تواند انتخاب‌هایی جسورانه باشد.

جوراب‌های دو رنگ هم چنین با شلوار‌های طرح‌دار نیز متناسب می‌باشند. تنها استثنا در این مورد زمانی است که شما یک کت و شلوار راه راه  را با جورابی با طرح راه راه دقیقا به همان پهنا بپوشید. در این صورت نتیجه زیاد جالب نخواهد بود.

به خاطر داشته باشید که داشتن چند جفت جوراب با رنگ‌ها و طرح‌های متفاوت در کمد لباس‌تان روش بسیار کم هزینه‌ای برای داشتن استایل‌های متفاوت است.

اگر بخواهید کمی وسواس به خرج دهید و خیلی مرتب و هوشمندانه لباس بپوشید می‌توانید جوراب‌هایتان را با کراوات، دستمال جیب کت و دکمه سر آستین‌تان ست کنید. هم چنین ست کردن رنگ جوراب با رنگ آستر کت نیز بسیار شیک خواهد بود.

مطالب مرتبط:

۱- چگونه جوراب هایمان را حین شستن گم نکنیم؟

۲- چرا باید جوراب مخفی بپوشیم؟

۳- انواع جوراب زنانه و نحوه ی پوشیدن آن هادیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :