کفش‌های سفری مردانه چه ویژگی‎هایی دارند؟

کفش‌های سفری یکی از کاربردی‌ترین اکسسوری ها در جاکفشی شما هستند، هرچند بیشتر اوقات نادیده گرفته می‌شوند. کفش‌های لوفری که ترکیبی از لوفر پوست‌ماری مجلسی و پارچه‌ای باشد آن چیزی است که می‌توانید به عنوان کفش رانندگی یا سفری استفاده کنید. این کفش‌ها نه به‌مانند بوت ها مخصوص بیابان‌گردی و نه همانند لوفرهای بلژیکی گران‌قیمت هستند. کفش‌های لوفری که مدنظر ما است می‌تواند قسمتی از استایل کژوال شما برای یک تعطیلات به‌یادماندنی باشند. همراه «چی بپوشم» باشید تا در مورد کفش‌های مخصوص رانندگی بیشتر بدانید.

کفش‌های رانندگی فقط مخصوص سفر با موتور یا ماشین نیستند. برای یک روز تعطیل، گرم و تابستانی دوست ندارید که پاهایتان در کفش‌های تنگ، گرم شوند و از گرما هلاک شوید، کفش‌های رانندگی تنها راه نجات شما از گرما است. کفش‌هایی که در عین شیک بودن می‌توانند خنکی را به درون پاهای شما برسانند؛ اما این کفش‌ها چه ویژگی دارند؟

کفش رانندگی

کفش‌های سفری یا رانندگی همانند کفش لوفر پوست‌سوسماری است اما ویژگی‌هایی هم باید داشته باشد که آن را متمایز می‌کند. کفش لوفری که در عین راحتی می‌تواند شکل خودش را حفظ کند، کفش رانندگی و سفر است. تمامی لوفر ها رانندگی دارای ویژگی مشترکی هستند، کف آن‌ها تراشه‌های پلاستیکی ریزی دارد که تا پشت پاشنه کشیده می‌شوند. این حالت و جدا بودن قطعات کف از هم به شما کمک می‌کند که در رانندگی ماشین، تسلط بیشتری روی پدال داشته باشید. به دلیل اینکه لوفرهای رانندگی بدون بند هستند، به‌راحتی از پا خارج می‌شوند و می‌توانید به‌سرعت آن‌ها را با کفش دیگر در ماشین تعویض کنید. هرچند روند کفش‌های مخصوص رانندگی حرفه‌ای این روزها به سمت کفش‌هایی با جنس کشسان رفته است، اما برای رانندگان ماشین‌های کلاسیک هنوز هم کفش لوفر می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

سفر جاده‌ای

کفش رانندگی

اصلی‌ترین هدفی که کفش‌های رانندگی طراحی شده‌اند، پوشیدن آن‌ها در سفرهای جاده‌ای است اما همانند ژاکت‌های موتورسواری، کاربرد اصلیش امروزه فراموش شده‌ و با هدف‌های دیگری پوشیده می‌شوند. به هر حال برای کسانی که قصد مسافرت دارند، بهترین کفشی که می‌توانند با آن شیک و راحت سفر کنند، لوفر های رانندگی است. این کفش‌ها را می‌توانید با جین و کاپشن بهاری ترکیب کنید. برای پیراهن هم می‌توانید تی‌شرت انتخاب کنید. از کیف‌دستی با رنگی مشابه لباس‌های خودتان استفاده کنید تا کمی استایل ورزشی به خودتان اضافه کنید.

سفر کاری

کفش رانندگی

اگر قصد سفر کاری با هواپیما دارید، کفشی را انتخاب کنید که سبک و راحت باشد. گزینه پیش روی شما می‌تواند کفش لوفر سفری یا رانندگی باشد. لوفرهای رانندگی، سبک، راحت و ساده هستند. برای هواپیماهایی که جای پای کمی دارند، می‌توانید آن‌ها را به‌راحتی از پا در بیاورید. همچنین این کفش‌ها به‌راحتی در گیت‌های بازرسی از پا بیرون می‌آیند. برای اینکه در هواپیما راحت باشید، می‌توانید آن‌ها را با جوراب به پا کنید. ترکیب کردن جوراب با کفش مقوله پیچیده‌ای است که نمی‌توان سطر آن را خلاصه کرد، اما باید به شما بگوییم که سعی کنید، جوراب‌هایی مناسب با رنگ کفش و پیراهن خودتان پیدا کنید. جوراب ساق دار بپوشید و کمی از پاچه شلوار خودتان را بالا ببرید تا استایل شیک‌تری داشته باشید.

گردش ساحلی دوستانه

کفش رانندگی

درست است که لوفرهای رانندگی برای مراسم‌های رسمی و پوشیدن برای هواپیما خوب است اما به قدر کافی هم می‌توانند اسپرت باشند که شما آن‌ها را برای یک سفر تفریحی کنار دریا به پا کنید. لوفر سفری خودتان را به همراه لباس‌های مخصوص ساحل، ساعت ضد آب و پیراهن پولو ترکیب کنید. رنگ کفش خودتان را بر اساس یکی از رنگ‌های لباس خودتان انتخاب کنید. برای ایجاد توازن رنگی می‌توانید از دستبندهای رنگی در مچ استفاده کنید تا زیاد هم یکرنگ دیده نشوید.

گردش ساحلی مجلسی

کفش رانندگی

تصور کنید که برای حضور در همایش یا مراسم دعوت شده‌اید، به شکل تصادفی این مراسم در کنار دریا و روی شن‌ها برگزار خواهد شد یا شما مجبور هستید برای یک گردش ساحلی لباس مجلسی به تن داشته باشید. چه تصمیمی باید بگیرید؟ اگر کفش آکسفورد خودتان را بپوشید مسلماً نمک دریا، چرم و پارچه آن را از بین خواهد برد. اگر کفش اسپرت به پا کنید، استایل کلاسیک و مجلسی شما به هم خواهد خورد. چاره کار شما استفاده از لوفر های مسافرتی است. لوفرهای سفری خودتان را بدون جوراب به پا کنید و به بهانه آب و دریا، کمی از پایین شلوار خودتان را تا بزنید. مسلماً از همه گردشگران ساحل خوش‌تیپ‌تر دیده خواهید شد.

کژوال تابستانی

کفش رانندگی

در ادامه گردش ساحلی رسمی، اگر قصد دارید که در جمع دوستانه‌ای حاضر شوید که مجبورید رسمی لباس بپوشید اما دلتان می‌خواهد کفش‌های لوفر خودتان را به پا داشته باشید، می‌توانید از ترکیب کت تک‌رنگ، شلوار پارچه‌ای به همراه پیراهن و کراوات مجلسی استفاده کنید. کت‌های دو دکمه‌ای انتخاب مناسبی برای فرار از استایل اسپرت کفش‌های لوفر سفری هستند. رنگ پیراهن و شلوار خودتان را بر اساس آنچه در مورد انتخاب رنگ‌های تابستانه به شما گفته‌ایم، برگزینید.

بایدها و نیابد های کفش‌های لوفر سفری

  • همیشه کفش‌های خودتان را تمیز نگه دارید. برای تمیز کردن لوفر ها می‌توانید از بخار شو یا برس های نرم استفاده کنید اما سعی نکنید که زیاد روی بافت کفش فشار بیاورید. سرحال بودن لوفر به زیبایی استایل شما کمک فراوانی می‌کند.
  • اگر می‌خواهید مدتی از آن‌ها استفاده نکنید، بهتر است که در داخل آن‌ها، روزنامه خیس یا دستمال‌کاغذی قرار دهید تا شکل و فرم خودشان را از دست ندهند.
  • رنگ قهوه‌ای تنها رنگ لوفر مسافرتی نیست. از رنگ‌های دیگر هم استفاده کنید.
  • سعی کنید جوراب نپوشید. (به‌غیراز سفرهای هوایی)
  • این کفش‌ها برای زیاد راه رفتن ساخته نشده‌اند، هم پای شما را اذیت می‌کنند و هم عمر کفش به شدت کاهش پیدا می‌کند.
  • برای گردش‌هایی که ممکن است راه شما، سنگلاخی شود این کفش‌ها اصلاً مناسب نیستند. سنگ می‌تواند کف لوفر را نابود کند و پای شما را بر اثر فشار اذیت کند.

کفش‌های لوفر زیادی در بازار وجود دارد که می‌توانید بر اساس ویژگی‌هایی که برشمردیم آن‌ها را انتخاب کنید. برندهای بزرگی همانند گوچی هم‌ دست به ساختن لوفر مخصوص مسافرت زده است که می‌توانید از انواع کفش‌های گوچی هم الگوبرداری کنید. اگر با کفش لوفر آشنایی ندارید، می‌توانید به مقالات مرتبط در چی بپوشم مراجعه کنید.

مقالات مرتبط:

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :