راهنمای ست کردن کفش و کمربند برای آقایان خوش سلیقه

0

وقتی صحبت از ست کردن باشد، همه ذهن‌ها به سمت خانم‌ها می‌رود، معمولاً بانوان به راحتی می‌توانند لباس‌های خودشان را با لوازم آرایشی و حتی نوع آرایشی که دارند ست کنند؛ اما وقتی به آقایان می‌رسیم، کار کمی پیچیده می‌شود. معمولاً مردها از ست کردن چندان دل خوشی ندارند، شاید وقت نداشته باشند. ست کردن لباس مردانه برخلاف بانوان، قانون مشخصی ندارد. نکته جالب در مورد بی‌قانونی این است که حتی اگر همان ذره‌ای هم که بر اساس قوانین جلو رفته‌اید به کارتان نیامد، می‌تواند همان را هم اجرا نکنید. یکی از مواردی که مردان می‌توانند در لباس پوشیدن به آن تکیه کنند ترکیب کردن کمربند و کفش چرمی است. در اینجا به چند قانون ساده در مورد ست کردن کفش و کمربند اشاره خواهیم کرد. همراه «چی بپوشم» باشید.

 

همان‌طور که گفتیم ترکیب کردن کفش و کمربند کار چندان سختی نیست، در حقیقت فقط دو قانون وجود دارد که باید رعایت کنید.

قوانین ست کردن کفش و کمربند مردانه

رنگ چرم کمربند و کفش یکی باشد

این قانون در عین سادگی می‌تواند پیچیده هم باشد. همان‌طور که گفتیم اگر حتی کفش و کمربند شما رنگ‌های مختلفی داشته باشد، شما استایلی اسپرت و شیک دارید که با بقیه متفاوت خواهد بود. اگر شما کمربند قهوه‌ای تیره داشته باشید، منطقی‌تر است که کفشی انتخاب کنید که رنگی مشابه یا همان قهوه‌ای تیره باشد. اگر کفش شما رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز دارد، به شما پیشنهاد می‌کنیم که رنگ قهوه‌ای متمایل به قرمز را برای کمربند خودتان انتخاب کنید. در مورد نوع طرح‌های روی دو مورد کفش و کمربند هم دقت کنید تا تقریباً یکی باشند، اگر کفش شما راه‌راه است، سعی کنید که کمربند هم راه‌راه انتخاب شود.

بااین‌وجود، در مورد ترکیب رنگ کفش و کمربند خودتان چندان نگران نباشید. اگر کفش شما کمی تیره‌تر از کمربند شما باشد، یا بلعکس اتفاق خاصی نخواهد افتاد. همین‌قدر که تلاش کنید رنگ‌هایی که می‌پوشید نزدیک هم باشند، کار خودتان را به خوبی انجام داده‌اید.

راهنمای ست کردن کفش و کمربند برای آقایان خوش سلیقه

تطبیق سگک کمربند و کفش

مثل همان قانونی که در مورد رنگ‌ها گفته شد باید سعی کنید که سگک رنگی مشابه کفش‌هایتان داشته باشد. مخصوصاً اگر رنگ کفش‌های شما قهوه‌ای روشن باشد باید این قانون را مراعات کنید. نقره‌ای با نقره‌ای، طلایی با طلایی و همچنین بقیه رنگ‌ها. نکته دیگری که وجود دارد این است که می‌توانید از رنگ سگک کمک بگیرید و دیگر بندها، همانند بند ساعت، دستبند را با آن ست کنید. حتی می‌توانید نگین حلقه خودتان را با رنگ سگک ترکیب کنید. خب در اینجا باید به شما بگوییم که می‌توانید حلقه عروسی خودتان را از این قانون خارج کنید. اگر شما ساعت گران‌قیمت یا دوست‌داشتنی دارید، بر اساس این قانون آن را کنار نگذارید، تمایز گاهی خوب است. در مورد ست کردن کفش و کمربند تأکید می‌کنیم که رنگ چرم مهم‌تر از سگک است.

راهنمای ست کردن کفش و کمربند برای آقایان خوش سلیقه

 

به همین سادگی؟ واقعاً؟ ست کردن کفش و کمربند آن‌قدر هم سخت نبود که به خاطرش مطلبی بخوانید؟ در اکثر موارد باید به شما بگوییم که بله ست کردن کفش و کمربند همین دو قانون را دارد؛ اما واقعاً لازم است که همیشه کفش و کمربند، «عیناً» شبیه هم باشند؟ نه.

قانون‌های که در بالا گفته شد برای کسانی است که هیچ استایل خاصی در لباس پوشیدن ندارند و فقط دوست دارند که جذاب دیده شوند. اگر شما در لباس پوشیدن خودتان پیرو سبک و استایل خاصی هستید، می‌توانید همه قوانینی که گفتیم را بشکنید. مشکلی پیش نخواهد آمد. مسلماً برای شما با خواندن این صحبت‌ها، دوگانگی‌هایی به وجود خواهد آمد، بنابراین به چند سؤال متداول که همه از ما در مورد ترکیب کردن کمربند و کفش می‌پرسند پاسخ‌ خواهیم داد. هرچند جواب‌های ما شاید شما را متعجب کند و دیدگاهی متفاوت‌تر از آنچه که برای ترکیب رنگ‌ها می‌دانستید، به شما بدهد.

 

آیا می‌توانیم کفش مشکی را با کمربند قهوه‌ای ست کنیم؟

خیر. این ترکیب اصلاً توصیه نمی‌شود. اگر به دایره رنگ‌ها نگاه کنید متوجه خواهید شد که قهوه‌ای در کنار رنگ قرمز، رنگ گرم‌ای است و بلعکس مشکی در زمره رنگ‌های خنثی به حساب می‌آید. کفش‌های مشکی چرمی، مخصوص استایل کلاسیک است و به شما توصیه می‌کنیم که به صورت کاملاً کلاسیک باشد و کمربند خودتان را هم مشکی انتخاب کنید. دفعه بعدی که کت و شلوار خاکستری پوشیدید، همین ترکیب را استفاده کنید. بیشتر اوقات کمربند در لباس پوشیدن، محو است و دیده نمی‌شود؛ اما گاهی برای دیده شدن کمربند خاصی که برای مراسم مخصوصی خریده آید، لباس خودتان را ست می‌کنید.

آیا می‌توانیم کفش مشکی را با کمربند قهوه‌ای ست کنیم؟

 

می‌توانیم طیف‌های مختلفی از قهوه‌ای را باهم ست کنیم؟

بله. تضاد رنگی قهوه‌ای می‌تواند جذاب باشد، برای مثال می‌تواند کمربند خودتان را به رنگ قهوه‌ای روشن و کفش را قهوه‌ای شکلاتی انتخاب کنید. دقت کنید که هر دو دقیقاً طیف‌هایی از قهوه‌ای باشند. کفش‌های قهوه‌ای معمولاً در قسمت کفی و رویه دو رنگ مختلفی از قهوه‌ای دارند، می‌توانید کمربند خودتان را (قسمت چرمی) با یکی از رنگ‌هاست کنید. این ترکیب بسیار هوشمندانه و زیرکانه است.

می‌توانیم طیف‌های مختلفی از قهوه‌ای را باهم ست کنیم؟می‌توانیم طیف‌های مختلفی از قهوه‌ای را باهم ست کنیم؟

 

با کفش‌های مشکی و خاکستری چه کمربندی ست کنم؟

کمربند خاکستری با کفش مشکی و  کمربندی با رنگ‌های مشکی، خاکستری، آبی تیره با کفش خاکستری ترکیب می‌شوند. اصولاً مشکی و خاکستری دو رنگ خنثی هستند که برای بهتر دیده شدن باید با رنگ‌های خنثی و سرد ترکیب شوند.

با کفش‌های مشکی و خاکستری چه کمربندی ست کنم؟

با کفش دو رنگ چه کار کنم؟

کفش‌های دو رنگ، معمولاً یکرنگ غالب دارند. بهترین راه شناسایی رنگ غالب کفش خودتان و ترکیب کردن کمربند با همان رنگ است. لازم نیست که دقیقاً کمربند با هر دو رنگ کفش شما ست شود. اجازه دهید که رنگ پایه در ترکیب رنگی کمربند و کفش نقش اصلی را بازی کند.

با کفش دو رنگ چه کار کنم؟

در نهایت به شما توصیه می‌کنیم که اعتمادبه‌نفس داشته باشید و گاهی همه قوانین ساده‌ای که گفته شد را بشکنید و رنگ‌های متضاد را با هم ترکیب کنید. رفتار بر اساس یک سبک خاص می‌تواند زندگی شما را در یک قالب مشخص جلو ببرد، اما می‌توانید با ایجاد ترکیب‌های متفاوت، روز خودتان را شادتر و حتی جذاب‌تر سپری کنید. اگر شما همیشه استایل اسپرت می‌پوشید، به شما توصیه می‌کنیم که از تضاد رنگی بین کفش و کمربند بهترین استفاده را بکنید.

 

مطالب مرتبط:

۱- کمربند مناسب کت و شلوار من کدام است؟

۲- راه تشخیص کمربند گوچی اصل از تقلبی

۳- راه تشخیص کمربند هرمس اصل از تقلبی

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شما

مرسا حسینی در تاریخ 22 می 2018

بسیار سپاسگزارمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :