راه تشخیص کمربند هرمس اصل از تقلبی

هرمس «Hermes» یکی از برندهای بسیار معروف و لوکس در عرصه مد و فشن است. موسس این برند تیری هرمس، یکی از شهروندان ساده فرانسوی است که در سال ۱۸۳۷ کارگاه تولیدی لوازم مربوط به قفل و زنجیر و اشیاء شیک و لوکس را در یکی از محله های شهر پاریس تاسیس کرد. در طی چند سال بعد هرمس به خاطر کیفیت بسیار خوب محصولاتی که ارائه داد توانست محصولاتش را روانه نمایشگاه کند و در سال ۱۸۵۵ و ۱۸۶۷، موفق به دریافت جوایز بین المللی از نمایشگاه‌های گوناگون شد. در این مطلب راه تشخیص کمربند هرمس اصل از تقلبی را برای شما شرح خواهیم داد. با چی بپوشم همراه باشید. 

 

امروزه این کمپانی در زمینه‌های مختلفی مانند وسایل چرمی، اکسسوری، جواهرات و ساعت فعالیت دارد و محصولات بسیار لوکس و خاصی را طراحی می‌کند. هرمس یکی از برندهای معروف در میان افراد می‌باشد و به همین علت در بازارهای تجاری رقیبان بسیار زیادی محصولات تقلبی از این محصول را ارائه می‌دهند. در این مقاله نگاهی به ترفندهای گوناگون برای شناخت کمربندهای اصل هرمس از تقلبی می‌اندازیم.

راه تشخیص کمربند هرمس اصل از تقلبی

۱- نوع چرم کمربند هرمس اصل

کمربندهای هرمس دارای چرم بسیار لطیف و انعطاف پذیر هستند. علاوه بر این طراحی این کمربندها به گونه‌ای می‌باشد که شما قادر به استفاده از دو طرف کمربند هستید، یک طرف آن چرم مشکی و روی دیگر آن چرم قهوه‌ای دارد. پس اگر کمربند یک رنگی با نام هرمس مشاهده کردید، یقین داشته باشید که آن کمربند تقلبی است.

راه تشخیص کمربند هرمس اصل از تقلبی

خطوط دوخت، نوع برش و کیفیت جنس چرم طبیعی که در کمربندهای اصل هرمس استفاده می‌شود به وضوح آشکار است، درنتیجه از کیفیت مرغوب آن قبل از خرید اطمینان کامل کسب کنید.

۲- سگک H شکل کمربند هرمس اصل

کمربندهای اصل هرمس به نشانه نام خانوادگی خود آقای هرمس دارای حرف H هستند. این سگک‌ها در سه رنگ نقره‌ای، بژ و طلایی وجود دارد. علاوه بر این نام Hermes نیز بر روی قفل کمربند حک شده است. هرگونه تغییر رنگ و یا نام دیگری که مشابه با نام اصلی باشد تقلبی است. علاوه بر این، در قسمت داخلی کمربند هرمس اصل عبارت Made in France، به صورت حک شده به چشم می‌خورد.

راه تشخیص کمربند هرمس اصل

راه تشخیص کمربند هرمس اصل از تقلبی

۳- کد گذاری روی کمربند هرمس اصل

از سال ۱۹۴۵ تاکنون برند هرمس در گوشه‌ای از محصولات خود آرمی از یک مربع کوچک که داخل آن یکی از حروف انگلیسی با حرف بزرگ نوشته شده را، به کار می‌برد این کد گذاری سبب شده نمونه‌های تقلبی به راحتی قابل شناسایی شوند. برای درک بهتر این موضوع می‌توانید نگاهی به عکس بیندازید. همانطور که در عکس مشاهده می‌کنید  یک حرف P داخل یک مربع، بر روی کمربند حک شده است که شما با مراجعه به لیست کد گذاری شده توسط شرکت هرمس می‌توانید متوجه شوید که به طور مثال این کمربند در سال ۲۰۱۲ ساخته شده است.

راه تشخیص کمربند هرمس اصل

۴- سایز درست کمربند هرمس اصل

علاوه بر آرم حک شده، شما باید سایز کمربند را نیز که به صورت عدد هایی مانند ۹۰، ۹۵ و … به صورت حک شده بر روی کمربند را نیز مشاهده کنید. اگر به جز این سایزبندی با سانتی‌متر، مدل دیگری مثلا سایزبندی با اینچ را مشاهده کردید، یقین داشته باشید که کمربند مورد نظر شما تقلبی می‌باشد.

راه تشخیص کمربند هرمس اصل

۵- آرم اصلی هرمس

در بخش داخلی تمامی کمربندهای اصل هرمس عبارت Hermes Paris made in France باید دیده شود. تا قبل از سال ۱۹۹۹ این عبارت به صورت حک شده بر روی کمربندها طراحی می‌شد با گذشت زمان، این عبارت به صورت چاپی در قسمت داخلی کمربند به رنگ‌های نقره‌ای و طلایی درج شده است. در کمربندهای قهوه‌ای روشن معمولا این عبارت به رنگ طلایی و در کمربندهای تیره به رنگ نقره‌ای است.

۶- نوع دوخت

در نمونه‌های تقلبی، شما به راحتی می‌توانید از روی دوخت نامنظم و یا شکستگی‌ها و پرز شدن نخ‌های دور محصول متوجه تقلبی بودن آن شوید چرا که تمامی محصولات چرم برند هرمس به خصوص کمربندهای آن بسیار طریف و منظم و با فاصله‌های رعایت شده، دوخته شده است.

راه تشخیص کمربند هرمس اصل

۷- نوع جعبه کمربند هرمس اصل

یکی از روش‌های بسیار ساده برای تشخیص کمربند هرمس اصل از تقلبی، نگاه کردن به جعبه و نحوه بسته بندی آن است. رنگ تمامی جعبه‌های اصل هرمس، نارنجی روشن می‌باشد و جنس نسبتا چرم مانندی دارد، که بر روی آن نام هرمس و در قسمت بالایی آن با یک فونت ریز عبارت Made in France چاپ شده است. اگر هرگونه عبارت یا مهر دیگری در داخل و یا خارج بسته بندی مشاهده کردید، بدانید که ان محصول تقلبی است. در داخل جعبه، در قسمت مرکزی یک دایره توخالی مشاهده می‌کنید که محل قرار دادن کمربند می‌باشد. جنس قسمت داخلی جعبه مخمل به رنگ قهوه‌ای تیره است. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید قسمت داخلی جعبه حتما باید به رنگ قهوه‌ای تیره باشد.

راه تشخیص کمربند هرمس اصل

۸- ساک دستی

در تمامی جعبه‌های کمربندهای هرمس، یک ساک مربع شکب با آرم خود هرمس موجود می‌باشد که برای نگهداری از کمربند در خارج از جعبه و یا نگهداری جداگانه سگک، می‌توانید از آن ساک استفاده کنید. این ساک سفید رنگ کوچک از دو طرف دارای بندهای کشی می‌باشد و جنس آن صد در صد کتان است. اغلب کمربندهای تقلبی هرمس یا این ساک را جعبه ندارند و یا از جنس‌های نامرغوب ساخته شده است. علاوه بر جنس ساک دستی به لوگو و رنگ ساک نیز توجه کنید. همیشه به خاطر داشته باشید که با نگاهی بسیار جزئی به لوگو و فونت برندها توجه کنید چرا که با نگاهی دقیق به راحتی می‌توانید اصل بودن آن را تشخیص دهید.

راه تشخیص کمربند هرمس اصل

۹- رسید اصل

هنگام خرید کمربند هرمس اصل ، فاکتوری که فروشنده به شما می‌دهد حتما باید دارای دو بخش مجزا با دو قیمت لحاظ شده باشدیکی از فاکتورها مربوط به قیمت سگک و دیگری مربوط به خود کمربند است. فاکتورها باید شامل، اطلاعات کامل درباره برند هرمس و آدرس، شماره تلفن و آدرس وب‌سایت و محلی که کمربند از آن خرید شده باشد علاوه بر این بر روی تمام فاکتورهای خرید نام و لوگوی هرمس نیز چاپ شده است. لوگو چاپ شده بر روی فاکتور تقریبا به حالت آبرنگی می‌باشد که در نمونه‌های تقلبی زرد رنگ است.

پس به طور کلی یک کمربند هرمس اصل دارای یک جعبه مربع شکل نارنجی، یک ساک دستی کوچک و جعبه داخلی قهوه‌ای رنگ به همراه نام هرمس و عبارت Made in Paris نیز می‌باشد.

 

مطالب مرتبط: 

۱- نحوه تشخیص کفش نیو بالانس اصل از تقلبی

۲- تاریخچه فولی فولیه برند لوکس ساعت و جواهرات

۳- نحوه تشخیص کتانی سوپراستار آدیداس اصل از تقلبی

chadmin
نویسنده: chadmin


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :