بهراد در
0

تاریخچه برند هرمس، کالسکه لوکس

تاریخچه برند هرمس، کالسکه لوکس

برند هرمس یک برند لوکس فرانسوی هست که در سال 1837 شروع به کار کرده. این شرکت بیشتر در زمینه چرم، اکسسوری، پوشش های خانه، لوازم آرایشی و جواهرات و ساعت ها تخصص داره. این شرکت در دهه 1950 لوگوی کالسکه معروف خودش را به نام خود ثبت کرد. با چی بپوشم همراه باشید تا تاریچه برند هرمس رو براتون بیان کنیم.

این برند توسط تیری هرمس ساخته شد. وی از پدری فرانسوی و مادری آلمانی به دنیا اومد. خانواده وی در سال 1828 به فرانسه نقل مکان کرد و در سال 1837 وی  وقتی تنها 36 سال (فقط 36 سال، کم کم داشت دیر می شد) برند خودش را پایه گذاری کرد و اولش وسایل مربوط به قفل اسب در کالسکه رو تولید کرد که برای همین هم تو لوگو از کالسکه استفاده شده.

بعد اینکه دو نسل این برند دست به دست فرزندان تیری شد، بالاخره در سال 1914 یکی از نوادگان او تونست اجازه استفاده از زیپ رو بخره و همین پایه تولید محصولات چرمی پوشیدنی این کمپانی هم بود.

تاریخچه برند هرمس، کالسکه لوکس

در سال 1918 اولین پوشش گلف خودش رو تولید کرد و در دهه 1920 تونست کیف دسی تولید کنه.

دهه 1930 رو میشه دهه شکوفایی این برند دونست چون بالاخره صاحباش رضایت دادند که از موضوعات متفرقه دیگه خارج بشن و مثل بچه آدم روی تولید پوشاک و جواهر آلات تمرکز کنند.

در همین دهه اونها خودشون رو وارد بازار آمریکا کردند و تو فرانسه هم پای خودشون رو با  ساخت چند مرکز خرید مختلف، محکم تر کردن.

این برند در اواسط همین دهه ساعت ساز سوئیسی جنوا رو هم به خدمت گرفت تا اولین ساعت های خودش رو درست کنه.

این شرکت همیشه موفق هم نبود و در دهه 1970 تقریبا نابود شد و بیشتر به این دلیل بود که فقط از چرم طبیعی استفاده می کرد و اجناسش گرون بود.

مدیر وقت شرکت در زندگینامه خودش نوشت که در اون دوران شب ها برای مردم تاسف می خورده که چرا اجناس طبیعی و با کیفیت رو نمی خرن و پارچه و چرم مصنوعی می خرن (که البته بیشتر به حال خودش تاسف می خورده که چرا جنساش نمی فروشه چون وقتی تنها چند سال بعد مردم دوباره به چرم طبیعی رو آوردند به حال مردم غبطه نخورد و فقط با پولش حال کرد)

تاریخچه برند هرمس، کالسکه لوکس

این شرکت در حال حاضر بالغ بر 12 هزار کارمند داره و سود آوری این شرکت هم حدود 1300 میلیارد یورو برآورد شده. (به حال مردم تاسف می خورده. 100 در صد)

مطالب مرتبط:

1- تاریخچه برند لوکس دیور

2-معرفی برند هوگو باس

3- تامی هیلفیگر، برند محبوب آمریکایی‌ها

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :