کمربند مناسب کت و شلوار من کدام است؟

همانطور که می‌دانید یکی از اصلی‌ترین اکسسوری‌های آقایان خصوصا حین به تن کردن کت و شلوار، یک کمربند مناسب است. کمربند مناسب می‌تواند تقسیم بندی بدن شما را به درستی انجام دهد و کت و شلوار در چشمان مخاطبان شما بسیار شکیل‌تر و فیت تن‌تان دیده شود. در این مقاله قصد ما این است که با روش‌های ساده و کاربردی به شما بگوییم که چگونه می‌توان یک کمربند را با کت و شلوار ست کرد. با ما همراه باشید.

ad banner

۱- بر اساس استفاده  ( کمربند برای شما صرفا یک اکسسوری است و نه یک ضرورت) 

اصلا چرا باید کمربند را به عنوان یک نیاز برای اندازه شدن شلوار یا بهتر بگوییم نگاه داشتن شلوار در بدن شما تلقی کنیم؟ وقتی کت و شلوار می‌پوشید دیگر چه نیازی به کمربند است؟ گاهی اوقات کمربند تنها یک اکسسوری محسوب شده و انتخاب آن کاملا به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

اگر بخواهیم از دیدگاه مد صحبت کنیم کمربند وسیله‌ای است که بدن شما را به دو قسمت تقسیم می‌کند، حال این تقسیم‌بندی می‌تواند توهم کوتاه‌تر بودن به بدن شما در چشم مخاطب بدهد یا توهم عریض‌تر بودن. بنابراین فقدان کمربند این ریسک دو تکه‌ای شدن بدن را کم می‌کند و به احتمال زیاد توهم بلندتر بودن را نیز به بدن شما می‌دهد.

نکته اصلی اینجاست، شلواری که مخصوص پوشیده شدن با کت است باید در حالت معمولی روی کمر شما قرار بگیرد و نیازی به کمربند نباشد. اگر شما نیاز به کمربند حس کردید بدانید که این به دلیل بزرگ بودن شلوار شماست و باید حتما به خیاط مراجعه کنید.

بعضا شاید شما طبق علاقه و یا طبق عادت بخواهید که کمربند استفاده کنید. برای فهمیدن اندازه دقیق کمربند شما باید اندازه شلوارتان را گرفته و سپس یک سایز بالاتر آن را برای کمربند در نظر بگیرید. اکثر کمربندها معمولا ۵ سوراخ دارند که طبق یک قانون سرانگشتی کمربندی مناسب است که حین پوشیدن سوراخ سوم یا وسطی آن پرشود.

کمربند مناسب کت و شلوار من کدام است؟

۲-  ست کردن کمربند و تیپ شما

برای ست کردن پوشاک‌تان با کمربند یک قانون ساده وجود دارد که همه حتما آن را شنیده‌اید. رنگ و جنس کمربند را با رنگ و جنس کفش‌تان ست کنید. پس یک کفش چرمی مشکی یک کمربند چرمی مشکی می‌طلبد.

از کجا بفهمیم که کمربند ما رسمی و مجلسی است یا غیر رسمی؟ به راحتی! اگر سگک کمربند شما از انواع بسیار بزرگ یا طرح‌های غیرمعمول بود کمربند شما غیر رسمی است. کمربند‌های رسمی دارای ۳ سانت عرض و سگکی ساده و پهن هستند و هر چه سگک پهن‌تر باشد کمربند غیررسمی‌تر خواهد بود.

کمربند مناسب کت و شلوار من کدام است؟

۳- بر اساس کیفیت

همیشه این را گفته‌ایم که روی لوازم با کیفیت سرمایه گذاری کنید مخصوصا وقتی این پوشاک جزو پوشاک اصلی شما باشند. برای مثال وقتی صحبت از چرم مخصوص ساخت کمربند می‌شود، انواع مختلفی از آن‌ها وجود دارد که بر اساس کیفیت دسته بندی می‌شوند. در زیر چند مثال از آن‌ها را ذکر می‌کنیم:

  • چرم‌های ساخته شده در آزمایشگاه‌ها – مصنوعی: ساخته شده از پلیمر برای دادن حس چرم به مشتری. معمولا دوام و ماندگاری بسیار کمتری خواهند داشت.
  • چرم ترکیبی: ترکیبی از چرم‌های مختلف است.
  • چرم اصل:  لایه بیرونی آن‌ها چرم خالص ۱۰۰٪ است ولی لایه درونی آن‌ها از مواد دیگر ساخته شده و این دو لایه معمولا با چسب بهم چسبانده می‌شوند تا قیمت آن کمتر شود.
  • چرم ضد آب: این چرم‌ها به صورت کاملا خالص و ۱۰۰٪ هستند و از پوست حیوانات تهیه می‌شوند و دوام و پایداری بالایی دارند.

 

مطالب مرتبط:

۱- چگونه کمربند مردانه مناسب بخرم؟

۲- نکاتی در مورد بستن کمربند

۳- اصول خرید کمربند مردانه

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :