چگونه رنگ لباس خود را انتخاب کنیم؟

15 جولای 2015 ساعت 09:42

توسط مدیر سایت

چگونه رنگ لباس خود را انتخاب کنیم؟

رنگ به عنوان یک عنصر اصلی در صنعت مد و لباس شناخته می شود. و باید بدانید که رنگ بیش از یک ترفند در جلب توجه افراد به شما کمک می کند. همچنین باید بدانید که رنگ ها خالق احساسات شورانگیز ثانوی در افرادند و می توانند به آنان احساس سبکی، نرمی، رایحه، زنانگی و مردانگی ببخشند. در ادامه کارشناسان چی بپوشم به شما می گویند که چگونه رنگ لباس خود را انتخاب کنیم؟

چگونه رنگ لباس خود را انتخاب کنیم؟

در طول تاریخ بشر، رنگ ها اهمیت روان شناسانه ی ویژه ای داشته اند. در ادامهخ به معرفی چند رنگ می پردازیم:

1- رنگ سیاه

در فرهنگ یونانیان، معنای زندگی داشته است. اما از قرن شانزدهم به بعد رنگ مشکی برای عزاداران استفاده می شود. همچنین این رنگ معنای دیگری نظیر راز و رمز و تراژدی و سکوت پیدا کرد.

2- رنگ قرمز

از آنجایی که خون و آتش قرمز می باشند، این رنگ نماد خطر می دانند. در بعضی کشورهای آسیایی، لباس عروس به رنگ قرمز می باشد، زیرا معتقدند که قرمز شیطان را دور می کند.  این رنگ به خاطر جذابیت و چشم گیر بودنش، برای علایم ایست و خطر استفاده می شود.

3- رنگ زرد

در فرهنگ های گوناگون، رنگ زرد، معنای مختلفی دارد. چینی های باستان آن را، رنگی مقدس، مصریان و یونانیان هم سمبل قدرت می دانستند. مسیحیان اولیه، به خاطر اینکه طلا (پول و ثروت) به رنگ زرد بود لذا، آن را رنگی تحقیرآمیز می دانستند. علیرغم ارتباط نمادین زرد با نیرنگ و ترس، این رنگ گرم، شاد و نشاط آور می باشد.

4- رنگ آبی

آبی سمبل آرامش، آسایش، امید، صداقت و بعضا نماد دوری می باشد. برای سالیان متمادی، این رنگ در زمره ی محبوب ترین رنگ ها میان مردان به شمار می رفت.

5- رنگ سبز

با اینکه رنگ سبز به وفور در طبیعت یافت می شود، اما همیشه به عنوان رنگ مطلوب، رواج داشته است. به خاطر کاربرد ابتدایی این رنگ در مراسم بت پرستان، مسیحیان اولیه از استفاده این رنگ امتناع می ورزیدند. رنگ سبز برای مسلمانان مقدس بوده و نزد ایرلندی ها نشانه ی بخت و شانس است. رنگ سبز خنک و طراوت بخش بوده و در بهار و تابستان بیشتر استفاده می شود.

6- رنگ قهوه ای

از آنجایی که نوعی قهوه ای مشتق از نارنجی، توسط طبقه کارگر و روستاییان اروپای قرون وسطی پوشیده می شد، از این رو نماد فرودستی و حقارت شد. این رنگ به گونه ای نماد پاییز و زوال به شمار می رود. اما این نکته را نباید از نظر دور داشت که همواره در زمره ی رنگ های مرسوم و رایج بوده است.

7- رنگ خاکستری

خاکستری یا توسی در واقع رنگ سیاهی است که روشن شده و نمادی از فروتنی، بازنشستگی، اندوه یا بعضا شرم و حیاست.

8- رنگ سفید

سفید معمولا بیانگر خلوص، بی گناهی، ایمان، صلح و یا تسلیم می باشد. سفید سال هاست که نمادی از نجابت و پاکدامنی به شمار می رود، لذا رنگ رایج و مرسوم لباس عروس است.

مطالب مرتبط: 

1- چه رنگ لباسی انتخاب کنم؟

2- چه رنگی را با چه رنگی ست کنیم؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوش تیپ بودن خوشتیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی سلامت مو شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

This site is protected by wp-copyrightpro.com