چه رنگ لباسی انتخاب کنم؟

0

آیا تا به حال لباسی با رنگ خاصی پوشیده اید که رنگ و جلای خاصی به چهره و چشمانتان بدهد و لباس دیگری با همان رنگ ولی طیف متفاوتی باعث بیمار و رنگ پریده به نظر رسیدن چهره تان شود؟ تا کنون با خود گفته اید “چه رنگ لباسی انتخاب کنم؟” و یا راهنمای ست کردن لباس با توجه به رنگ چگونه است؟

در مد و زیبایی از اصطلاحات رایجی مانند “ته مایه ی سرد” و “ته مایه ی گرم” استفاده می شود. در واقع همواره می شنویم که شناسایی دسته ی رنگ پوستی که در آن قرار می گیریم، با جذابیت مان ارتباط مستقیم دارد. قدم اول کشف رنگ سطحی پوست (رنگی که به عقیده تان مشابه رنگ پوستتان است)، مانند عاجی، روشن، متوسط، برنزه، تیره و غیره، می باشد. ته مایه ی پوست، رنگ زیر سطح پوستتان است.

چه رنگی را با چه رنگی ست کنیم؟

آزمون تشخیص رنگ پوست

ته رنگ پوست همان رگه ی گرم، سرد، یا طبیعی که بر روی پوست مشخص است. با اینکه رنگ سطحی پوست بر اثر تابش آفتاب، و دیگر حالات پوستی مثل روزاسه و آکنه تغییر می کند، اما رنگ اصلی پوست همواره ثابت باقی می ماند.

دانستن سردی یا گرمی رنگ پوستتان، رمز یافتن لوازم آرایش و پوشاک مناسب پوستتان است. به طور مثال هنگامی که رنگ کرم پودر با پوست هماهنگ نباشد، رنگش به نارنجی تا مسی، صورتی تا گلبهی، یا به خاکستری می زند. اگر رنگ لوازم آرایش از روی جعبه با رنگ پوستتان هماهنگ باشد، اما هنگام استفاده مناسب نباشد، احتمالا لوازم آرایشی تهیه نموده اید که از تناژ مناسبی برای پوستتان استفاده نمی کند.

روش های بسیاری برای تشخیص رنگ پوست وجود دارد، متخصصان چی بپوشم در زیر چند روش سریع پیشنهاد می کنند:

  • اگر پوستتان سریع برنزه می شود و نمی سوزد، سطح ملانین (رنگدانه ای که به پوست رنگ می دهد) پوستتان بالاتر است، و به احتمال زیاد ته مایه ی پوستتان زرد یا زیتونی گرم می باشد. این حالت بیشتر در مورد آفریقایی-آمریکایی ها و زنان با نژاد هندی صادق است. طیف های مسی تیره هماهنگ نیستند، اما طیف های شبیه اسپرسو عالی هستند.
  • آنهایی که پوستشان خیلی کم برنزه می شود و یا اصلا رنگ نمی گیرد، به طرز قابل توجهی سطح ملانین پایینی دارند، که نشان دهنده ی ته مایه ی صورتی، قرمز مایل به آبی، و یا گلگونی سردتری می باشد. به علاوه به دنبال علائم بدیهی، از قبیل اینکه پوست گلگون دارای نشانه های واضح سرخی است و یا اینکه به سرعت سرخ می شود. برخی از رنگ های طبیعی پوست در این دسته قرار می گیرند، به خصوص اگر روزاسه یکی از عوامل باشد، پس از بین رنگ های سرد یا طیف طبیعی امتحان کنید تا رنگتان را کشف کنید.
  • رنگ پوست زیتونی به دلیل ترکیب ته مایه ی طبیعی زرد (که همه دارند) با رگه های سبز مانند، یک مقدار به خاکستری یا طوسی شبیه است. طیف های طبیعی از همه بهترند، اما طیف های گرم را نیز امتحان کنید، ممکن است رنگی مابین این دو طیف، رنگ شما باشد.
  • رنگ های پوست طبیعی آنهایی هستند که ته رنگ زیتونی، خاکستری، یا صورتی ندارند. ممکن است افرادی که این رنگ پوست را دارند متوجه شده باشند که می توانند از هر رنگ و طیفی استفاده کنند و در آن زیبا به نظر برسند.

میان بر: به رگ های داخل دست یا مچتان نگاه کنید، اگر رنگ آنها آبی یا بنفش باشد، در رده ی رنگ پوست سرد (مایل به آبی)، و اگر رنگ آنها سبز باشد، در رده ی رنگ پوست گرم (زرد) قرار دارید.

دسته های نام برده برای تمامی زنان، شامل زنان رنگین پوست، صدق می کند؛ ته مایه ی رنگ پوستتان همواره یکی از رنگ های نام برده است. ممکن است تا به حال از دوستان و آشنایان شنیده باشید که شما یک “فصل” به خصوص هستید و کمد لباس و آرایش تان باید از طیف خاصی، چه سرد (طیف های آبی یا صورتی)، چه گرم (طیف های زرد یا زیتونی/خاکستری مایل به زرد) پیروی کند. اما متاسفانه هنگام انتخاب رنگ لباس و لوازم آرایش، اطلاعات شایع غلط درباره ی رنگ پوست، گمراه کننده اند.

حالا که رنگ پوستتان را شناسایی نموده اید، می توانید برای انتخاب رنگ مناسب لباس به تصویر زیر مراجعه نمایید:

اگر ته مایه رنگ پوست شما سرد است. 

رنگ های زیر بیشتر با شما هماهنگ است. 

چه رنگ لباسی برای رنگ پوست شما مناسب تر است؟

اگر ته مایه رنگ پوست شما گرم است. 

رنگ های زیر بیشتر با شما هماهنگ است. 

چه رنگ لباسی برای رنگ پوست شما مناسب تر است؟

مطالب مرتبط:

۱- چگونه رنگ لباس خود را انتخاب کنیم؟

۲- ارتباط شخصیت افراد و رنگ لباس

۳- چه رنگی را با چه رنگی ست کنیم؟

۴- تاریخچه کلاه زنانه و معرفی بهترین مدل کلاه زنانه مجلسی

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :