اصول خرید کمربند مردانه

کمربندها در دنیای امروز دو کار مهم برای شما انجام می‌دهند. بالا نگاه داشتن شلوار شما و تقسیم‌بندی بدن شما به دو قسمت بالاتنه و پایین تنه از نظر پوشاک. با وجود بیشتر از ۳۰ مدل کمربند بیشتر آن‌ها برای شما بی‌فایده خواهند بود. بهترین راه برای شروع، داشتن یک کمبرند مشکی برای ست شدن با کفش مشکی شما و کمربند کرباسی برای ست شدن با کتانی‌هاست. اصول خرید کمربند مردانه چیست؟

ad banner

سه روش بسیار جالب برای انتخاب کمربند مردانه:

۱- رسمیت کمربند و شلوار باید ست باشد

مثلا یک کمربند رسمی چرمی با شلوار شیش جیب ست نمی‌شود. از طرفی یک کمربند رسمی چرمی با شلوار پارچه‌ای هم ست نیست. پس چه چیزی یک کمربند را رسمی و یا غیر رسمی نشان می‌دهد؟

همه چیز مربوط به عرض کمربند می‌شود. کمربندهای عریض ۳.۹ سانتی‌متری غیر رسمی‌تر از کمربندهای باریک ۳.۴ سانتی‌متری هستند. کمربندهای باریکتر یا عریض‌تر از این‌ها هم هستند ولی این‌ها استانداردهای کمربند هستند. پس در نتیجه شما می‌توانید کمربندهای عریض و کمربندهای مردانه اسپرت را با شلوارهای غیر رسمی مثل جین‌های روشن ست کنید و کمربندهای باریک را با شلوارهای پارچه‌ای، یا به همراه کت و شلوار بپوشید.

اصول خرید کمربند مردانه

اصول خرید کمربند مردانه

۲- رنگ کمربند مردانه و کفش باید ست باشد

از قوانین مهم مد این است که پس از انتخاب عرض مناسب برای کمربندتان رنگ آن را با رنگ کفش ست کنید. دلیل این امر آنست که وقتی کمربند شما با عرض مناسب انتخاب شود چفت تیپ شما می‌شود و دیگران باید خیلی دقت کنند تا رنگ آن را با رنگ کفشتان در چشمشان مچ کنند. بیشتر آقایان با پوشیدن کفش‌های مشکی مشکلی ندارند و یک جفت کفش مشکی دارند. پس یک کمربند مشکی نیز برای پوشیدن آن‌ها نیاز است. کمربندهایی با چرم مشکی یا قهوه‌ای تیره گزینه‌ای مناسب برای تکمیل پوشش رسمی شما هستند.

اصول خرید کمربند مردانه

۳- جنس کمربند مردانه و کفش باید ست باشند

شاید خیلی‌ها از این قانون ساده خبر نداشته باشند یا حس کنند که ست کردن جنس کفش و کمربند سخت است. کفش‌ها معمولا با یکی از این سه جنس ارایه می‌شوند:‌ کرباس، چرم و چرم جیر. تنها کاری که باید بکنید این است که کمربندتان را هم از همان جنس انتخاب کنید.

اصول خرید کمربند مردانه اصول خرید کمربند مردانه

مواردی که ذکر شد را به ترتیب اولویتی که گفتیم انجام دهید و به همین راحتی شما یک کمربند مردانه مناسب انتخاب کرده‌اید.

  • اگر بین دو سایز مختلف دو دل بودید سایز کوچکتر را انتخاب کنید.
  • کمربندها را میانگین هر یک سال باید تعویض کرد.
  • برای سگک کمربند ما مدل‌های کلاسیک را برای تیپ‌های کلاسیک پیشنهاد می‌کنیم.

اصول خرید کمربند مردانه

مطالب مرتبط:

۱- نکاتی در مورد بستن کمربند مردانه

۲- قدرت کمربند مردانه

۳- در مورد کمربند های گوچی چه می دانید؟

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 20 می 2017

اطلاعات خوبی دادید در مورد کمربند مردانه مرسی چی بپوشم

سارا هنجنی در تاریخ 20 ژوئن 2017

بسیار عالی و کاربردی بود این نکات برای انتخاب کمربند مردانه

احمدی در تاریخ 14 مارس 2018

سلام خسته نباشید واقعا خیلی خوب و کاربردی بود ممنون از راهنماییتونارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :