آموزش تمیز کردن کفش ؛ از کفش‌های چرمی مردانه تا صندل زنانه

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۴

توسط امید جعفری

آموزش تمیز کردن کفش ؛ از کفش‌های چرمی مردانه تا صندل زنانه

کفش‌های زیادی داخل انبار خانه شما به خاطر لکه‌هایی که روی پاشنه و روی کفش دارند، افتاده و مانده‌اند. در این مطلب آموزش تمیز کردن کفش را به شما ارائه خواهیم داد تا کفش‌های انبار شده خودتان را تمیز کنید و دوباره بپوشید. همراه «چی بپوشم» باشید.

 

آموزش تمیز کردن کفش

برای شروع کار و تمیز کردن کفش ، وسایلی که لازم داریم بدین شرح است: مسواک قدیمی و مستعمل، جوش‌شیرین، آب، تشت آب، برس ناخن و برس لایه‌بردار، سوهان ناخن و پاک‌کن. کفش‌ها برخلاف ظاهرشان، جنس حساسی دارند و اگر در پاک کردن لکه‌ها کمی بی‌احتیاطی به خرج دهیم، رنگ یا بافت آن‌ها را از بین می‌بریم و باز آن‌ها را به انبار بازمی‌گردانیم. پس قبل از هر چیزی بهتر است از جنس کفش خودتان آگاهی پیدا کنید و سپس بر اساس دستورالعمل‌های پیش رو اقدام به پاک کردن لکه‌ها کنید. پاک کردن لکه‌ها شاید چندین مرحله لازم داشته باشد، کمی صبورانه کار خواهید کرد.

 

تمیز کردن کفش های چرمی

از محلول هم‌حجم (ترکیبی به یک اندازه) از سرکه سفید و آب برای پاک کردن لکه‌های کفش چرمی خودتان استفاده کنید. زمانی که کفش خشک است، با استفاده از یکپارچه نرم، آن را تمیز کنید. باقی‌مانده مواد روی کفش را می‌توانید با جوش‌شیرین پاک‌کنید. بعد از دو مرحله، پاک‌سازی، هر آنچه که باقی‌مانده را با آب و سرکه و یکپارچه نخی تمیز کنید. برای تمیزکاری بیشتر، این کار را تکرار کنید. واکس بعد از تمیزکاری فراموش نشود.

آموزش تمیز کردن کفش ؛ از کفش‌های چرمی مردانه تا صندل زنانه

 

تمیز کردن کفش های فومی

برای پاک کردن لکه‌های ناخوشایند از پاشنه و روی کفش چرم مصنوعی خودتان، از یک پنبه آغشته به نفت می‌توانید استفاده کنید. برای رفع کدری، شیشه‌پاک‌کن استفاده کنید تا جلا به کفش‌هایتان دوباره بازگردد. برای درخشندگی بیشتر از واکس های براق کننده می توانید کمک بگیرید.

آموزش تمیز کردن کفش ؛ از کفش‌های چرمی مردانه تا صندل زنانه

 

تمیز کردن کفش های جیر

با استفاده از یک برس ناخن یا برس لایه‌بردار، توجه کنید که در یک جهت به روی لکه بکشید و آن را از روی کفش پاک‌کنید. زمانی که بیشتر آلودگی‌ها از روی کفش پاک شد، کمی فشار را زیاد کنید و سعی کنید باقی‌مانده آلودگی‌ها را پاک‌کنید. اگر لکه‌ها جان‌سخت‌تر هستند، می‌توانید از خودکار پاک‌کن استفاده کنید یا از سوهان ناخن استفاده کنید. در آخرین مرحله می‌توانید از لیف آغشته به الکل یا سرکه سفید برای پاک کردن سمج‌ترین لکه‌ها استفاده کنید. دقت کنید که گاهی پاک کردن لکه‌ها به قیمت از بین رفتن جیر و رنگ کفش خواهد شد.

آموزش تمیز کردن کفش ؛ از کفش‌های چرمی مردانه تا صندل زنانه

 

تمیز کردن بوت های آگ UGG

از برس ناخن یا برس لایه‌بردار دوباره برای این کار استفاده کنید، این بار جهت شما به بیرون از کفش باشد. سپس با استفاده از پاک‌کن، لکه‌های محکم‌تر را پاک‌کنید. سپس کل لایه بیرونی کفش را با استفاده از یکپارچه خیس (نم‌دار) بپوشانید. دقت کنید که پارچه زیاد آبکی نباشد زیرا که می‌تواند لایه‌های کفش را از بین ببرد. ترکیبی با استفاده از آب و سرکه، با یک اندازه مساوی درست کنید، به آرامی روی نقطه‌هایی که می‌خواهید پاک‌کنید بکشید. با استفاده از پارچه نم‌دار دیگری، محلول‌ها را از روی کفش پاک‌کنید. داخل کفش خودتان را با روزنامه کاملاً سفت کنید، این کار باعث می‌شود که هنگام خشک شدن، کفشتان تغییر شکل ندهد.

آموزش تمیز کردن کفش ؛ از کفش‌های چرمی مردانه تا صندل زنانه

 

تمیز کردن کفش های پارچه‌ای

تمیزکاری کفش‌های اسنیکرزی و کرباسی خودتان را با یک مسواک شروع کنید. در ادامه از مسواک برای سابیدن محلول جوش‌شیرین و آب به‌اندازه مساوی به روی کفش خودتان استفاده کنید. مرحله بعدی شستشو دستی است. همانند ماشین لباس‌شویی که در حالت آب سرد کار می‌کند، کفش‌های خودتان را با مقداری شوینده که برای ماشین لباس‌شویی نیمه‌پر استفاده می‌کنید داخل تشت خیس کنید و سعی کنید که کمی روی کفش را بسابید. دقت کنید که کمی بعد ازاینکه کفش در مواد شوینده به‌صورت کامل شسته شد، آب‌کشی کنید و اجازه دهید که در معرض هوا خشک شود. استفاده از خشک‌کن و یا سشوار باعث می‌شود که شکل کفش شما تغییر کند.

آموزش تمیز کردن کفش ؛ از کفش‌های چرمی مردانه تا صندل زنانه

 

تمیز کردن کفش‌ های ورزشی

این کفش‌ها را ابتدا به‌وسیله یک مسواک پاک‌کنید و بعد از تمام شدن این مرحله مسواک را بشورید. مسواک را داخل یک قاشق چای‌خوری ماده شوینده و یک لیوان آب قرار دهید. از این محلول می‌توانید برای پاک کردن قسمت‌های پلاستیکی، پارچه‌ای استفاده کنید. به‌هیچ‌وجه روی فوم‌های چرم مصنوعی و چرم این محلول را نکشید. از اسفنج خیس برای پاک کردن محلول روی کفش استفاده کنید. برای تمیزکاری توری کفش‌ها، باید از لباس‌شویی کمک بگیرید. کیسه‌های مخصوص کفش وجود دارد که می‌توانید کفش را درون آن قرار دهید و داخل لباس‌شویی رها کنید. بهترین توصیه در مورد کفش های ورزشی این است که بعد از هر بار استفاده سعی کنید کفش خودتان را با اب و صابون تمیز کنید تا نیازی نباشد با محلول‌های سخت‌تری این کار را چند روز بعد انجام دهید.

آموزش تمیز کردن کفش ؛ از کفش‌های چرمی مردانه تا صندل زنانه

 

تمیز کردن اسنیکرهای سفید

از پولیش ناخن و یا سرکه به همراه توپ‌های پنبه‌ای برای از بین بردن لکه‌ها استفاده کنید. محلول‌های شوینده‌ای که می‌خواهید استفاده کنید را به‌صورت رقیق‌شده بکار ببرید تا کفشی رنگ رفته نداشته باشید. برای رقیق‌سازی به نسبت یک به پنج از محلول‌های شوینده و آب استفاده کنید. مرحله نهایی شستشو با آب گرم است.

آموزش تمیز کردن کفش ؛ از کفش‌های چرمی مردانه تا صندل زنانه

 

تمیز کردن دمپایی اسفنجی

دمپایی‌های اسفنجی شما بعد از یک شنا یا گردش در ساحل بو خواهد گرفت. برای تمیزکاری آن‌ها با آب گرم شروع کنید. بعد از آن دمپایی‌ها را داخل محلول جوش‌شیرین به مدت پنج دقیقه رها کنید. برای ادامه کار از مسواک قدیمی باید کمک بگیریم. برای راحتی کار می‌توانید کفش خودتان را با ماشین لباس‌شویی بشویید، هرچند زیاد بهداشتی نیست. تنظیمات را روی آب سرد قرار دهید و همراه شوینده مقداری سرکه هم اضافه کنید.

آموزش تمیز کردن کفش ؛ از کفش‌های چرمی مردانه تا صندل زنانه

 

تمیز کردن کفش تابستانی لژدار

برای شروع آب به همراه نصف لیوان سرکه سفید و چند قطره مواد شوینده ظرف را مخلوط می‌کنیم و برای مدت ۳۰ ثانیه کفش را داخل این مخلوط غوطه‌ور می‌کنیم. برای پاک کردن لژ از یکپارچه نرم استفاده کنید و با حرکت‌های رفت و برگشتی این قسمت را تمیزکاری کنید. قسمت حصیری را با استفاده از یک برش آغشته به مواد شوینده‌ای که درست کرده‌اید تمیز کنید. وسایل را برای تمیز کردن کفش های بعدی نگه‌دارید.

آموزش تمیز کردن کفش ؛ از کفش‌های چرمی مردانه تا صندل زنانه

 

تمیز کردن کفش های لژدار حصیری

برای پاک کردن پاشنه کفش و اطراف آن، از مسواک به همراه شوینده مبل و فرش استفاده کنید. دقت کنید که جهت برس کشیدن شما دقیقاً در جهت حصیرهای لژ کفش باشد تا آسیبی به آن‌ها وارد نشود.

آموزش تمیز کردن کفش ؛ از کفش‌های چرمی مردانه تا صندل زنانه

 

مطالب مرتبط:

۱- چگونه کتانی های قدیمی را تمیز کنیم؟

۲- کفش‌های سفیدتان را با خمیر ریش تمیز کنید

۳- ۹ روش ساده برای تمیز کردن کتانی سفید

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...
دیدگاه خود را ارسال کنید ( 8 دیدگاه )

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • خیلی خوب و کاربردی بود

 • بهترین سایت مد و لباس در ایران
  درود به همه شما و درود به آقای امید جعفری
  ممنونم

 • سلام کفش های کانورس سفید رو چطور میشه تمیز کرد؟ رنگ پارچه کفش زرد شده ؟ راهی هست درست بشه ؟

  • اگر رنگ پارچه کانورس زرد شده باشد به احتمال زیاد از شوینده مناسبی استفاده نکرده اید، نگران نباشید. از سفید کننده ملایم استفاده کنید. اگر جواب نداد میتوانید روی پارچه را کمی با استفاده از اسکاچ بسایید.
   ممکن است تنها راه باقی مانده واستفاده از رنگ پارچه باشد.
   سعی کنید کانورس های سفید را با شوینده ملایم بشورید.
   موفق باشید.

 • امید عزیز
  ممنون از این مقاله خوبی که نوشتید
  واقعا کاربردی هستش
  و میتونه عمر کفش را بیشتر از قبل بکنه

 • با عضویت در خبرنامه چی بپوشم میتونید از آخرین اخبار ما و تخفیفات فروشگاه ها مطلع شوید

  آرایش صورت آرایش چشم آموزش پاک کردن لکه ها استایل بازیگران اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد برندهای معروف بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوشتیپ بودن خوش تیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو زیبایی پوست ساعت مچی ساعت مچی مردانه شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتو پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مجلسی کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

  ©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

  This site is protected by wp-copyrightpro.com