چگونه کتانی های قدیمی را تمیز کنیم؟

کتانی ها از جمله پوشاکی هستند که به همین زودی ها خراب نمی شوند و تنها دلیلی که برای تعویض یا نپوشیدن آن ها می تواند وجود داشته باشد تنوع است. ولی کتانی هایی هستند که در دل ما جای بازکرده اند و به همین راحتی نمی توانیم از آن ها دل بکنیم. شاید بعد از مدتی تصمیم به پوشیدن دوباره ی آن ها برای ورزش یا هر قصد دیگری گرفتیم. در این مقاله روش های تمیز کردن آن ها را برای استفاده ی مجدد بیان می کنیم. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید.

۱- آن ها را در ماشین لباسشویی نیندازید

شاید این کار را قبلا انجام می داده و نتیجه هم می گرفتید اما توصیه مهم چی بپوشم به شما این است که به هیچ وجه کتانی را در ماشین لباسشویی نیندازید چراکه موجب از بین رفتن شکل و فرم کتانی می شود و بعضا موجب پارگی آن ها نیز می شود. اگر می خواهید از شوینده های خانگی استفاده کنید ابتدا شوینده را در آب ریخته و آن را به وسیله ی شانه یا فرچه روی کتانی بمالید. مثلا می توانید یک تشت را از آب گرم پر کرده و کمی شوینده به آن اضافه کنید و با استفاده از یک فرچه آن را روی کفش بکشید. یادتان باشد حتی مقدار کمی شوینده می تواند اثر زیادی روی کتانی بگذارد.

۲- از تمیز کننده های مخصوص این کار استفاده کنید

اگر اهل استفاده از شوینده ها نیستید می توانید از محافظ های مخصوص کفش یا تمیز کننده های اسپری مخصوص کفش استفاده کنید. برای جنس های مختلف کفش و کتانی تمیز کننده مخصوص وجود دارد و می توانید آن را تهیه کنید.

۳- آن ها را از ابتدا تمیز نگاه دارید

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. محصولاتی برای محافظت از کفش شما وجود دارد که در صورت اعمال آن ها در صورت استفاده نکردن و نپوشیدن، کفش فرم خود را حفظ می کند و زیاد کثیف نمی شود. برای جلوگیری از چروکیدگی و پوسیدگی می توانید از قالب های کفشی که داخل کفش قرار می گیرد استفاده کنید. علاوه بر موارد ذکر شده باید کفش را در مکانی خنک و خشک و دور از نور آفتاب نگهداری کنید. جعبه ی مخصوص خود کفش بهترین مکان است.

مطالب مرتبط:

۱- کفش مناسب برای شلوار کتان

۲- ثمره ی آخرین همکاری BMW و پوما یک جفت کفش است

۳- اصول پوشیدن بوت مردانه

۴- تاریخچه برند ونس به همراه ۳۰ مدل کتانی ونس

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :