پانته آ توتونچیان در
0

چگونه عمر کیف را افزایش دهیم؟

چگونه عمر کیف را افزایش دهیم؟

حتما شما هم خانم هایی در اطرافتون می شناسید که همیشه مراقب کیف شون هستند، مثلا هیچ وقت کیف شون رو در رستوران روی زمین نمی ذارن یا به محض اینکه کوچکترین قطره ی آب یا قهوه روی کیف شون می ریزه سریع با یه دستمال مرطوب (که همیشه برای اینجور مواقع همراهشون هست) کیف شون رو تمیز می کنند و اینجوری اون کیف ها رو سالیان سال استفاده می کنند. اما خیلی ها وقتی یک کیف دستی گران قیمت می خرند خیلی برایمان مهم نیست که آنقدر مواظبش باشیم و نو نگه ش داریم تا به نوه هامون به ارث برسه… واقعا چگونه عمر کیف را افزایش دهیم؟

single_content ad banner

دیانا مولیکا، متخصص مد و مدیر Swag Boutique می گوید: درست مانند کفش ها، کیف ها هم احتیاج به مراقبت و نگهداری ویژه دارند. در ادامه، دیانا مولیکا به شما راه هایی  در مورد افزایش عمر کیف تان خواهد گفت با چی بپوشم همراه شوید.

1- اگر می خواهید مدتی از کیف تان استفاده نکنید

بیشتر کیف ها با یک کیسه ی مخصوص برای نگهداری فروخته می شوند. اما اگر این کیسه های مخصوص را ندارید، می توانید برای کیف های سایز کوچک از جعبه های کفش آکریلیکی یا کیسه های پارچه ای دستی استفاده کنید. اگه ابعاد اتاق و کمدتان اجازه می دهد می توانید این جعبه ها را در بالای کمدتان نگهداری کنید. من همیشه معتقدم که شکل و فرم کیف همیشه باید حفظ شود. برای اینکار داخل کیف ها را همیشه با دستمال کاغذی یا حتی کیسه هایی بی استفاده یا کاغذ پر کنید تا از تغییر شکل دادن کیف عزیزتان جلوگیری کنید.

2- از اسپری های مخصوص استفاده کنید

درست مانند کفش هایتان، می توانید برای افزایش دوام کیف هایتان، با توجه با جنس شان از اسپری های مخصوص کیف استفاده کنید.

3- هر فصل، کیف های تان را مرتب کنید

با توجه به تغییر هر فصل، باید آیتم های هر فصل را جمع و در جای مناسب نگهداری کنید تا برای سال آینده بتوانید باز هم از آنها استفاده کنید. اول با یک دستمال مرطوب کیف تان را حسابی از گرد و غبار پاک کنید و برای جلوگیری از تغییر شکل آن تا سال بعد داخلش را با کاغذ یا نایلون پر کنید.

4- میکروفایبر و تمیز کننده ها را فراموش نکنید

تمیز کردن کیف تان را هیچ وقت پشت گوش نیاندازید، خصوصا اگر جنس کیف تان از موادی مثل آکریلیک باشد. کیف تان را با یک دستمال میکروفایبر برای پاک کردن اثر انگشت یا هر نوع لکه ی دیگری حسابی برق بیاندازید. اگر لکه ها روغنی هستند با کمی آب و مواد شوینده از شر این لکه ها خلاص شوید.

چگونه عمر کیف را افزایش دهیم؟

5- کیف های جنس جیر به مراقبت بیشتری نیاز دارند

آب بدترین دشمن کیف های جنس جیر است. به همین دلیل باید مراقبت بیشتری برای این نوع کیف ها به خرج دهید. توصیه ی من به شما این است تا از اسپری های مخصوص جیر استفاده کنید تا خیال تان از بابت آب، باران یا روغن راحت شود. از آنجایی که جیر پارچه ای بسیار نازک است به شما توصیه می کنیم هنگامی که بلا استفاده هستند حتما آن ها را با کاور بپوشانید.

6- نگذارید کیف های باشگاه تان بد بو بمانند

برای اینکه کیف مخصوص باشگاه بوی بد نگیرید، کفش، حوله و… را در کیسه ای جداگانه بگذارید و بعد داخل کیف قرار دهید و با این کار از انتقال بوهای بد به داخل کیف تان جلوگیری کنید. همیشه قبل از شستشوی این نوع کیف ها برچسب رویشان را مطالعه کنید و از شرایط شستشوی شان مطمئن شوید. من استفاده از اسپری های ضد قارچ هم برای این نوع کیف ها توصیه می کنم.

مطالب مرتبط:

1- چگونه از کیف های چرم نگهداری کنیم؟

2- روش نگهداری کیف های زنانه

3- چگونه از کیف و کفش خود نگهداری کنیم؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :