سارا هنجنی در
0

۱۱ روش برای پاک کردن لکه قهوه از روی لباس

۱۱ روش برای پاک کردن لکه قهوه از روی لباس

قهوه و چای دو نوشیدنی هستند که در طی روز به مقدار زیادی توسط هر کدام از ما مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ به همین دلیل هر لحظه امکان دارد با لغزش دست یک فنجان از این نوشیدنی بر روی لباس بریزد و لکه قهوه به‌وجود آید؛ در این مقاله ۱۱ روش برای پاک کردن لکه قهوه از روی لباس را به شما آموزش خواهیم داد با چی بپوشم همراه باشید.

 

 

مطالب مرتبط:

۱- نحوه پاک کردن لکه استفراغ از روی لباس کودک و نوزاد

۲- روش های پاک کردن لکه چسب از روی لباس

۳- از بین بردن لکه‌های سفید لباس مشکی

۴- نکات کاربردی برای پاک کردن لکه نوشابه روی از لباس

 

 

پاک کردن لکه قهوه از روی لباس

۱- لکه قهوه و پاک کردن آن با دستمال خیس

یک دستمال کاغذی  یا پارچه پنبه‌ای را با آب سرد خیس کنید و تا جایی که می‌توانید روی لباس فشار دهید تا مواد رنگی قهوه را به خود جذب کند. فراموش نکنید که کشیدن پارچه روی لکه می‌تواند باعث گسترش لکه شود. اگر لکه تازه است حتما از آب سرد استفاده کنید تا از تثبیت لکه جلوگیری شود.

 

پاک کردن لکه قهوه از روی لباس

۲- برای پاک کردن لکه، لباس را بشویید

لباس را پشت و رو کنید و از قسمت داخل لباس (پشت لکه) آب سرد را روی آن بریزید تا قهوه از الیاف لباس شسته شود چون ریختن آب از قسمت جلوی لکه می‌تواند آن را گسترده‌تر کند. پس از این کار لباس را بچلانید تا آب اضافی آن گرفته شود.

 

لکه قهوه

۳- پاک کردن لکه قهوه به کمک مایع ظرفشویی

مایع ظرفشویی و کف حاصل از آن ساختار لکه قهوه را شل می‌کند و پاک کردن آن را ساده‌تر می‌کند. برای این کار می‌توانید از شامپو هم استفاده کنید اما قبل از آن مطمئن شوید شامپو حاوی رنگ، عطر یا نرم کننده نباشد.

پاک کردن لکه قهوه از روی لباس

۴- لکه زدایی با سرکه، را امتحان کنید

وقتی لباس کاملا کفی شد برای آبکشی آن از سرکه استفاده کنید چون لکه قهوه اسیدی است و سرکه هم خاصیت اسیدی دارد و از آب موثرتر بوده و لکه را بهتر پاک می‌کند.

 

پاک کردن لکه قهوه از روی لباس

۵- از لکه بر سپید استفاده کنید

مواد لکه بر متنوعی در بازار موجود هستند که موثر و قوی هستند، اگر لباس شما ارزشش را دارد می‌توانید از یک لکه بر مناسب استفاده کنید. لکه بر سپید که به پودر اکسیژنه معروف است بهترین آن است.

پاک کردن لکه قهوه از روی لباس

۶- لکه قهوه را با آبلیمو نابود کنید

ابتدا کمی آبلیمو را قسمت داخلی لباس تست کنید، اگر رنگ لباس زرد نشد آبلیمو را روی لکه قهوه بریزید و صبر کنید اثر کند سپس آن را آبکشی کنید. اگر قهوه شما حاوی شکر بوده است ابتدا لکه را آبکشی کرده سپس آبلیمو بریزید چون شکر موجود در آن با آبلیمو واکنش می‌دهد و لکه جدیدی به وجود می‌آورد.

 

پاک کردن لکه قهوه از روی لباس

۷- جوش شیرین دشمن لکه قهوه است

جوش شیرین یک لکه بر قوی و بدون ضرر است که برای همه انواع لکه کاربرد دارد. ابتدا لکه را خیس کنید و سپس روی آن جوش شیرین بریزید و با دست بمالید. اما می‌توانید یک تکه پارچه خیس را به جوش شیرین آغشته کنید و روی لباس بمالید.

 

لکه قهوه

۸- با سفید تخم مرغ لکه قهوه را پاک کنید

سفید تخم مرغ را بزنید و با کمی آب گرم مخلوط کنید و با اسفنج روی محل لکه بمالید و آبکشی کنید.

 

لکه قهوه

۹- آبکشی برای از بین بردن لکه قهوه

پس از این که روش‌های مختلف را برای از بین بردن لکه قهوه امتحان کردید و نتیجه گرفتید لباس را آبکشی کرده سپس با روش معمول بشویید.

 

لکه قهوه

۱۰- نور آفتاب لکه قهوه را محو می‌کند

اگر لکه ساده و کوچک باشد کافی است لباس را خیس کنید و زیر نور آفتاب قرار دهید. بیشتر لکه‌های قهوه با دو سه روز قرار کرفتن در زیر نور خورشید از بین می‌روند و لباس مانند روز اول خود می‌شود.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 19 ژانویه 2018

توضیحات شما واقعا کاربردی بود من یک با با این مشکل مواجه شدم و نتونستم راهکار مناسب پیدا کم برای همین لباسم دور انداختم. چی بپوشم واقعا ازت سپاسگزارمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :