روش های پاک کردن لکه چسب از روی لباس

0

لکه‌های چسب که بعد از ساخت کاردستی‌های خلاقانه روی لباس کودک‌تان می‌بینید اکثرا اوقات بسیار سخت پاک می‌شوند. چی بپوشم در این مطلب شما را با نکات و ترفندهایی برای پاک کردن لکه چسب از سطح لباس آشنا می‌کند.

چطور لکه چسب PVA را پاک کنیم؟

دانستن روش‌های پاک کردن لکه چسب PVA از لباس، بسیار پرکاربرد و مفید خواهد بود. اکثر بچه‌ها هنگام ساخت کاردستی لباس‌هایشان را با چسب کثیف می‌کنند. در اینجا یک روش ساده و موثر برای پاک کردن چسب از روی لباس‌ها به شما خواهیم آموخت.

قبل از شروع، برچسب روی لباس را بررسی کنید و از نحوه پاک کردن هر نوع لکه از روی پارچه اطمینان حاصل کنید. همچنین بهتر است قبل از شستشو بر روی یک قطعه پنهان از پارچه لباس برای بررسی آسیب‌های احتمالی، مواد شوینده را تست کنید. ابتدا سعی کنید همه چسب اضافی را از روی پارچه پاک کنید. سپس لباس آغشته به چسب را در آب سرد به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه خیس کنید. این کار کمک می‌کند لکه لباس نرم شود و برای شستن آماده گردد. اگر چسب PVA خیلی خشک شده یا لکه قدیمی باشد، می‌توانید مقداری از مواد شوینده یا مایع شستشو را به لکه بمالید و سپس آن را در آب سرد فرو ببرید و مدتی بگذارید در آب بماند. سپس، لباس را در آب سرد همراه مواد شوینده شستشو دهید. از آب داغ استفاده نکنید، زیرا گرما ممکن است لکه را ثابت کند. اگر رنگ و لکه چسب هنوز روی لباس باقی ماند، در صورت لزوم مراحل را تکرار کنید.

روش پاک کردن لکه چسب از روی لباس

چسب PVA بیشترین کاربرد را در خانه دارد. نوع دیگری از چسب‌ها هم هستند که با عنوان چسب‌های حیوانی شناخته می‌شوند. این چسب ها از نوعی ژلاتین که از اعضای بدن حیوانات تهیه می‌شود، ساخته می‌شوند و قدرت چسبانندگی زیادی هم دارند. این نوع چسب‌ها بیشتر در نجاری کاربرد دارند. اگر لباس شما با این نوع چسب ها آلوده شد برای پاک کردن لباس ابتدا برچسب روی لباس را بررسی کنید تا اطلاعات لازم در این مورد را بدست آورید. در ادامه همان مراحل حذف چسب PVA را انجام دهید. این نوع چسب معمولا در آب سرد پاک می‌شود. اجازه دهید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه، لباس برای خیساندن لکه در آب بماند، سپس لباس را با یک پاک کننده شستشو دهید.

روش پاک کردن لکه چسب از روی لباس

پاک کردن لکه چسب قطره‌ای را از روی لباس پاک کنید

پاک کردن چسب قطره‌ای از روی لباس به مراتب از دو مورد بالا سخت‌تر است ولی می‌توان از همان روش که در بالا ذکر شد، استفاده کرد. لباس‌های مختلف با جنس و بافت متفاوت روش‌های مراقبت خاص خود را دارند، اگر روی برچسب لباس چیزی پیدا نکردید، وب سایت شرکت را بررسی کنید یا با آنها تماس بگیرید تا شما را در پاک کردن هر نوع لکه‌ای از روی لباس راهنمایی کند.
در صورتی که مقداری چسب قطره‌ای روی لباس ریخت، به سرعت لباس را در یک لگن آب سرد قرار دهید تا خیس شود. این کار به نرم شدن لکه‌ها کمک می‌کند و  باید چسب را از بین ببرد. این مرحله ممکن است کمی طول بکشد، زیرا چسب قطره‌ای از انواع دیگر چسب‌ها قوی‌تر است.

 

روش پاک کردن لکه چسب از روی لباس

مطالب مرتبط:
نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شما

یه زن شیک پوش در تاریخ 18 نوامبر 2017

لکه چسب روی لباس را با همین روش پاک کردمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :