چگونه لکه زیر بغل را از روی پیراهن سفید پاک کنم؟

تا بحال تعداد پیراهن هایی را که بخاطر لکه های زردشان دور ریخته اید را شمرده اید؟ همه چیز در چند شستشوی اول خیلی عالی پیش می رود تا اینکه ناگهان متوجه این لکه ها می شوید که نمی دانید چگونه ظاهر شده اند و ظاهر پیراهن شما را بسیار زشت می کنند. چگونه از شر لکه زیر بغل خلاص شویم؟ با چی بپوشم همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه زردی و لکه زیر بغل را از روی پیراهن سفید پاک کنید.

ad banner

چگونه لکه زیر بغل را از روی پیراهن سفید پاک کنم؟

۱- مقصر اصلی مام یا اسپری زیر بغل شماست

لکه زیر بغل همیشه به میزان تعریق بستگی ندارد. اکثر اوقات این ترکیب عرق زیربغل با مواد شیمیایی درون خوشبو کننده هاست که موجب ایجاد لکه می شود. آلومنیوم درون این خوشبو کننده ها با اوره ی عرق شما ترکیب می شود و لکه ی زرد ایجاد می کند. اگر آلومینیوم درون خوشبو کننده ها به خوبی کارش را انجام ندهد یعنی مانع عرق کردن شما نشود مطمئن باشید که موجب ایجاد لکه ی زرد خواهد شد. بهتر است همیشه سعی داشته باشید که از ایجاد لکه روی پیراهن‌های سفید جلوگیری کنید تا مجیور نباشید راه‌های مختلف پاک کردن لکه را امتحان کنید.

اگر می‌خواهید لکه‌های دئودورانت روی لباس‌های شما باقی نمانند این نکات را همیشه به یاد داشته باشید:

  • بعد از اینکه دئودورانت را استفاده کردید کمی صبر کنید تا پوست شما خشک شود تا مطمئن باشید پارچه لباس با دئودورانت تماسی ندارد.
  • لباس‌های رنگ روشنی را که هر روز می‌پوشید بعد از استفاده بشویید تا لکه‌ روی آن تثبیت نشود.
  • قبل از هرکاری برچسب لباس را با دقت بخوانید و بررسی کنید و سپس روش شستشو و ماده‌ای که برای شستشو استفاده می‌کنید را انتخاب کنید.
  • از پودرهای رختشویی (detergent) که باکیفیت هستند برای از بین بردن لکه‌ها استفاده کنید.

چگونه لکه زیر بغل را از روی پیراهن سفید پاک کنم؟

۲- برای پاک کردن لکه زیر بغل از سفید کننده ها استفاده کنید

به محض اینکه لکه ی زرد مشاهده کردید به آشپزخانه بروید و از سفید کننده ی لباس استفاده کنید. مواد موجود در آن موجب شکسته شدن ارتباط میان سلول های نخ پیراهن و عرق و خوشبو کننده ها می شود . بگذارید لباستان ۲۰ دقیقه آغشته به سفید کننده بماند و سپس با استفاده از لکه بر آن را بساوید و باز هم ۲۰ دقیقه آن را دست نخورده رها کنید. در نهایت شما باید لباستان را در آب گرم بشویید.

چگونه لکه زیر بغل را از روی پیراهن سفید پاک کنم؟

۳- برای پاک کردن زردی و لکه زیر بغل هیچوقت از کلرین استفاده نکنید

شاید مادرتان از این کار تعجب کند ولی باور کنید کلرین های سفید کننده ها (منظورم همون وایتکس خودمونه) جز بیشتر کردن لکه ی زرد کاری برایتان انجام نمی دهد. پس از سفید کننده های حاول کلرین دوری کنید. حتی روی لیبل اکثر پیراهن ها نیز این نکته به چشم می خورد.

۴- پیراهن هایتان را در خشک کن نیندازید

گرمای درون خشک کن موجب ماندگاری بیشتر لکه ها می شود. پس تا حد کامل لکه صبر کنید و سپس از دور آرام خشک کن یا آویزان کردن لباس ها استفاده کنید.

۵- استفاده از آب و آبلیمو برای پاک کردن لکه زیر بغل

مقدار آبلیمو را با آب مخلوط کنید و این ماده را روی لکه قرار دهید. اجازه دهید این ماده مدتی روی لباس شما باقی بماند. برای اینکه اثر سفید کنندگی این روش بیشتر شود می‌توانید لباس را زیر نور خورشید قرار دهید. البته دقت داشته باشید که این روش برای لباس‌های مشکی و یا رنگی کاربردی ندارد و ممکن است استفاده از آبلیمو به بافت پارچه آسیب برساند.

مطالب مرتبط:

۱- پاک کردن لکه روی کیف

۲- از بین بردن لکه های سفید پیراهن مشکی

۳- رهایی از لکه عرق زیر بغل

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :