پاک کردن لکه روی کیف

حتما پیش می آید که بر اثر بی دقتی کیف محبوبتان لکه گرفته باشد و نتوانید لکه ها را پاک کنید. پاک کردن لکه روی کیف چرمی و یا هر جنس دیگری می تواند کار ساده ای باشد و فقط به کمی دانش نیاز دارد. در این مطلب روش پاک کردن دو نوع لکه معمول را که ممکن است روی کیف چرمی بیفتد را به شما آموزش می دهیم.

 

مطالب مرتبط

۱- چه چیزهایی را نباید در کیف پولتان بگذارید

۲- لوازم ضروری موجود در کیف خانم های خوش لباس

۳- انواع کیف های مورد نیاز هر خانم


پاک کردن لکه روی کیف

کیف چرمی را در کیسه پلاستیکی رنگی گذاشته اید و رنگ پلاستیک را به خود گرفته است

توصیه اول این است که این کار را نکنید! بهترین محل برای نگهداری کیف ها، پاکت های پارچه ای هستند که موقع فروش در آن قرار می گیرند. اما اگر اتفاق افتاد نگران نباشید. کمی سرکه روی گاز استریل بریزید و به آرامی روی لکه بمالید لکه رنگی فورا محو خواهد شد (درمورد کفش یا هر وسیله چرمی دیگر نیز می توان این کار را انجام داد) اما اگر لکه پاک نشد پنبه را به استون آغشته کرده رو لکه بمالید، توصیه می شود اول روی یک جای کیف که مشخص نیست استون را تست کنید چون ممکن است جنس کیف شما به آن حساس باشد و آسیب ببیند.

پاک کردن لکه روی کیف

روی کیفتان لکه رژ لب افتاده است

مایع ظرفشویی استاندارد می تواند لکه رژ لب جامد یا مایع یا مداد لب را از کیف های کتان یا پلی استر و یا آستر کیف چرم پاک کند. یک پیمانه مایع ظرفشویی را با یک پیمانه آب گرم مخلوط کنید. با یک تکه پنبه از محلول برداشته و با حرکات دورانی به محل لکه بمالید دوباره با پنبه تمیز این حرکت را تکرار کنید تا لکه بیشتر گسترش نیابد. کیف را در هوای آزاد خشک کنید. در صورت نیاز دوباره این کار را انجام دهید تا لکه پاک شود. اگر نتیجه مطلوبی نگرفتید بهترین راه دادن کیف به خشکشویی است.

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شما

نازنین باقری در تاریخ 15 آگوست 2020

سلام ماه پیش یه کفش چرم از فروشگاه چرم سورنا خریدم کفشش خوبه اما برادرزادم روی کفش آدامس چسبونده
برای از بین بردن لکه آدامس از رو کفش باید چیکار کنم؟
لطفا زودتر جواب بدین به سایتتون سر می زنم اخر هفتهارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :