راه های پاک کردن لکه واکس از روی لباس

0

شاید برای شما هم پیش آمده باشد تا هنگام واکس زدن کفش، لکه ای از واکس بر روی لباس‌تان بیافتد و اعصاب شما را بهم بریزد. آیا واقعا راهی برای پاک کردن لکه واکس وجود دارد؟ در این مقاله راه های پاک کردن لکه واکس از روی لباس به شما آموزش خواهیم داد؛ با چی بپوشم همراه باشید. 

 

راه های پاک کردن لکه واکس از روی لباس

پاک کردن لکه واکس از روی لباس

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است! سعی کنید قبل از اینکه به سراغ واکس زدن کفش بروید بهتر است با لباس‌های کهنه و راحتی اینکار را انجام دهید تا حداقل در صورتی که کثیف شد نگران لکه واکس نشوید. اما اگر به هر دلیلی این اتفاق برای شما افتاده است براساس روش‌های زیر لکه واکس را پاک کنید.

راه های پاک کردن لکه واکس از روی لباس

۱- ابتدا با یک چاقو یا قاشق یک بار مصرف مواد واکس را به آرامی از روی پارچه بردارید، مراقب باشید هنگام این کار واکس را روی پارچه نمالید و لکه را گسترش ندهید. اگر لکه واکس کفش از نوع مایع است و مومی و جامد نیست یک دستمال کاغذی را روی لکه فشار دهید تا این که مایع واکس در حد ممکن جذب شود و لکه گسترش نیابد و پاک کردن آن راحت‌تر انجام شود.

 

راه های پاک کردن لکه واکس از روی لباس

۲- حال شما با باقیمانده لکه واکس کفش سروکار دارید و برای پاک کردن آن می‌توانید از مایع ظرفشویی معمولی یا ترکیب نمک و آبلیمو استفاده کنید و لکه را به سادگی پاک کنید، به این ترتیب لباس شما مانند روز اول تمیز و نو می‌شود.

 

راه های پاک کردن لکه واکس از روی لباس

۳- اگر در منزل مایع مخصوص لکه بر هم (پودر اکسیژنه سپید) داشته باشید می‌توانید از آن استفاده کنید و سریع‌تر نتیجه بگیرید. فراموش نکنید که قبل از هر کاری ابتدا تگ روی لباس را بخوانید و ماده مورد نظر خود را روی قسمت کوچکی از لباس که در دید نیست امتحان کنید و اگر اتفاقی ناگوار برای لباس شما به وجود نیاورد آن را به سایر نقاط تعمیم دهید.  اگر لباس شما تگ مربوط به شستشو ندارد بهتر است لباس خود را به خشکشویی بسپارید.

 

راه های پاک کردن لکه واکس از روی لباس

۴- حال می‌توانید لباس را مانند همیشه بشویید. اگر آثاری از لکه باقی مانده باشد می‌توانید از سفیدکننده‌هایی مانند پودر اکسیژنه و یا وایتکس استفاده کنید. واکس کفش ماده‌ای مومی و چرب است و در حرارت بالا حل می‌شود پس بهتر است لباس را در بالاترین دمای ممکن (که روی برچسب مراقبتی آن درج شده) بشویید تا کاملا تمیز شود. اگر پس از شستشو اثری از لکه مشاهده شد لباس را خشک نکنید و مراحل فوق را مجددا تکرار کنید تا پاک کردن لکه واکس کفش به طور کامل اتفاق افتد.

 

مطالب مرتبط:

۱- ۱۱ روش برای پاک کردن لکه قهوه از روی لباس

۲- نحوه پاک کردن لکه استفراغ از روی لباس کودک و نوزاد

۳- از بین بردن لکه‌های سفید لباس مشکی

۴- نکات کاربردی برای پاک کردن لکه نوشابه روی از لباس

سارا هنجنی
نویسنده: سارا هنجنی
دوستام به من میگن خوره مد بعضی هام میگن عشق تیپ زدن. لباس پوشیدن از بچگی برام مهم بوده، چند وقتی میشه که با سایت چی بپوشم به عنوان نویسنده همکاری میکنم. خیلی خوبه که آدم کاری انجام بده که دوست داره:)


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 19 ژانویه 2018

در مورد لکه بری لباس ها مقالات شما را خوندم واقعا عالی بودند سپاسگزام از تیم تحریریه چی بپوشم

صادق در تاریخ 19 ژانویه 2018

لکه رژ لب رو چطور میشه پاک کرد از روی لباس ؟ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :