تاریخچه کراوات بافتنی و نحوه استفاده از آن

0

اوایل قرن بیستم کراوات به عنوان اکسسوری ای به همراه لباس های یقه سفید کارکنان اداره جات استفاده می شد و از نظر ظاهری با مدل سال های قبلش تفاوت زیادی نکرده بود. با ابداع طرح های زیبای گل دار و طرح های بته جقه و اشکال هندسی، کراوات وارد دنیای دیگری شد که آغاز کننده تحول آن بود. اما کراوات بافتنی در گذشته توسط سربازان فرانسوی به عنوان شال گردن مورد استفاده قرار می گرفته است. تاریخچه کراوات بافتنی و نحوه استفاده از آن را در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

کراوات مجددا جنس سختی به خود می گیرد

کافیست یک کراوات بافتنی را لای انگشتان خود بفشارید. احساس مقاومت بسیار کمی در آن می کنید حتی در مدل هایی که ۱۰۰٪ ابریشمی باشند هم این حس را خواهید داشت. همین نرم و لطیف بودن جنس آن باعث شده است که این روزها بیشتر مورد استفاده قرار گیرند.

لباس های مردانه به مرور زمان سخت تر می شدند. با گذشت زمان حرکت به جلو را در طراحی لباس های آقایان به خصوص کراوات مشاهده کردیم. کم کم تصمیم بر این گرفته شد که تیپ های روزمره آقایان را از تیپ های کلاسیک انتخاب کنند و باز هم آیتمی که خود نمایی می کرد کراوات بافت بود. در سال ۲۰۱۲ یکی از طراحان تصمیم گرفت تا کتابی در خصوص مد و فشن بنویسید؛ که در کمال تعجب تنها لباسی که در تمام این سال ها مورد استفاده قرار گرفته همان کراوات است.

تاریخچه کراوات بافتنی و نحوه استفاده از آن

رنسانس کراوات بافت

البته مد شدن کراوات های بافتنی چیز جدیدی نیست و تنها بازسازی ایده های قدیمی در این باره است. دهه های متوالی کراوات بافت مد بوده است و مد شدن مجدد آن را به نوعی می توانیم رنسانس کراوات های بافت بدانیم.

چگونه کراوات بافت بزنیم؟

تاریخچه کراوات های بافت

۱- آن را درست گره بزنید

به دلیل اینکه کراوات های بافت ضخیم تر هستند و نسبت به کراوات های ابریشمی خشن تر هستند تمایل به داشتن گره های بزرگ تر در آن ها وجود دارد. گره های سخت تری روی آن ها بزنید که کوچک تر به نظر برسند و سخت بودن آن ها خنثی شود.

۲- در ست کردن رنگ ها حساسیت به خرج ندهید

طرح های عجیب و غریب را روی کراوات‌های بافت مشاهده نمی‌کنیم و دلیلش این است که کراوات‌های بافت زیبایی ظاهری دارند و اغلب ساده ساخته می شوند تا ست کردن آن ها راحت تر باشد. به دنبال رنگ هایی باشید که رنگ های دیگر تیپ شما را بهتر نشان دهد. تا وقتی که هارمونی خاصی بین رنگ های لباس و کراواتتان باشد تیپ شما زیبا خواهد بود.

۳- ترکیب رنگ ها

کراوات‌های رنگی از تنوع زیادی برخور دارند. آن ها را با هر چیزی از کت و شلوارهای سه تکه گرفته تا شلوار جین و پیراهن دکمه دار می توان ست کرد. اگر مدل‌های تک رنگ آن ها را انتخاب کنید به راحتی با همه لباس ها ست می‌شوند.

تاریخچه کراوات های بافت

مطالب مرتبط:

۱- ست کردن پیراهن و کراوات مردانه

۲- کراوات سیاه و سفید

۳- نکات ست کردن کراوات، پیراهن و کت

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :