ست کردن رنگ پیراهن و کراوات مردانه

0

آیا امکان پوشیدن هر رنگ و طرحی از پیراهن و کراوات را باهم داریم؟ برای ست کردن کراوات و پیراهن باید به طرح آن ها توجه کنیم و یا به رنگ آن ها؟ ست کردن رنگ پیراهن و کراوات مردانه عنوان مقاله ای است که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود. 

۱- کراوات تک رنگ روی پیراهن تک رنگ

یکی از ساده ترین و کم ریسک ترین راه های ست کردن کراوات و پیراهن، همین پوشیدن کراوات های ساده روی پیراهن ساده هستند. دو راه اصلی پیش روی شما:

  • استفاده از رنگ های متفاوت: احتمالا تاکنون هم از این روش استفاده می کردید چراکه به راحتی با داشتن یک پیراهن سفید تک رنگ یا آبی روشن یا صورتی می توانید یک کراوات تک رنگ دیگر انتخاب کرده و روی آن بپوشید. بهترین راه برای نمایان کردن رنگ کراوات همین روش است.
  • استفاده از رنگ های هم خانواده: این روش کمی کلاسیک تر از روش قبل است ولی زیبایی و جذابیت آن نیز بیشتر است. با داشتن یک پیراهن آبی روشن می توانید کراوات آبی تیره ای را با آن ست کنید و یا اگر پیراهن شما صورتی رنگ است به سراغ رنگ های قرمز و بنفش و خرمایی بروید.

ست کردن رنگ پیراهن و کراوات مردانه

همانند کسب کردن تجربه در هر کار دیگری در این روش هم با سعی و خطا و مشاهده ترکیب رنگ های مختلف می توانید رنگ مورد نظرتان را پیدا کنید. روش های آسان تری مثل ابزار اینترنتی ست کردن رنگ ها در این سایت برای پیدا کردن رنگ کراوات مناسب لباس شما نیز وجود دارد. ضمنا نکته قابل توجه این است که باید شدیدا از ست کردن رنگ های نزدیک به هم دوری کنید. اگر پیراهن شما رنگ روشن است کراوات رنگ روشن انتخاب نکنید. مسلما از پوشیدن کراوات و پیراهن هم رنگ هم باید دوری کنید.

۲- کراوات تک رنگ روی پیراهن طرح دار و بلعکس

ست کردن رنگ پیراهن و کراوات مردانه

پوشیدن یک کراوات تک رنگ روی پیراهن طرح دار یکی دیگر از راه های شماست که شاید کمی از حالت قبل سخت تر باشد ولی اگر به درستی انجام شود نتیجه بهتری در بر خواهد داشت. راه پیش روی شما این راه است: کراوات تک رنگ خود را با خانواده رنگی که در پیراهن طرح دار شما بیشتر به کار رفته است ست کنید. در تصویر بالا رنگ آبی تیره کراوات به خوبی با آبی پیراهن شطرنجی شما ست می شود.

ست کردن رنگ پیراهن و کراوات مردانه

برعکس این حالت نیز از قانون بالا پیروی می کند یعنی شما باید رنگ بیشتر استفاه شده در کراواتتان را با رنگ پیراهن خود ست کنید. بازهم سعی و خطا از بهترین راه های پیش روی شما برای کسب تجربه در این زمینه است.

۳- کراوات طرح دار روی پیراهن طرح دار 

حالا که دو حالت ساده قبلی را آموخته اید پیشنهاد می کنیم روش سوم یعنی ست کردن پیراهن طرح دار با کراوات طرح دار را نیز بیاموزید. این کار به اندازه هوا کردن آپولو سخت نیست ولی عده از آقایان از آن واهمه دارند و می ترسند که تیپشان شبیه تصویر زیر شود.

ست کردن رنگ پیراهن و کراوات مردانه

قدم اول و مهم: از لباس های با طرح بته جقه دوری کنید. در زیر سه گام اصلی و مهم را در ست کردن پیراهن طرح دار با کراوات طرح دار برایتان توضیح می دهیم:

  • از پوشیدن پیراهن و کراوات با طرح یکسان دوری کنید. اگر پیراهن شما خال خالی است کراوات خال خالی با آن ست نمی شود.
  • طرح روی کراوات شما باید توپر تر و عریض تر از طرح روی پیراهنتان باشد. مثلا اگر کراوات راه راه درشت و عریض می پوشید راه راه های پیراهنتان را می توانید ساده تر و نازک تر انتخاب کنید. پیراهن شطرنجی ریز با کراوات شطرنجی درشت ست می شود. البته بازهم تاکید می کنیم که طرح های هم شکل و هم سایز تیپ شما را شلوغ تر می کند.
  • یک قسمت مهم از پیراهنتان را انتخاب کنید و طرح و رنگ کراوات را با آن ست کنید. مثلا اگر پیراهن شما شطرنجی درشت با رنگ سفید و آبی است که آبی آن بیشتر به چشم می آید می توانید کراوات قهوه ای با راه راه های آبی را با آن بپوشید.

ست کردن رنگ پیراهن و کراوات مردانه

در تصویر بالا نمونه ای از یک کراوات خال خالی پوشیده شده روی پیراهن شطرنجی را مشاهده می کنید. تفاوت طرح ها در اندازه و شکل باعث می شود چشم بیننده از دیدن آن ها خسته نشود.

ست کردن رنگ پیراهن و کراوات مردانه

نمونه دیگر کراوات راه راه قهوه ای سفید است که روی پیراهن شطرنجی پوشیده شده است. شطرنجی های کوچک روی لباس به خوبی با راه راه های درشت روی کراوات ست شده اند و بنفش روی پیراهن را زیباتر جلوه می دهند.

ست کردن رنگ پیراهن و کراوات مردانه

در مثال آخر شما پیراهن راه راه را ست شده با کراوات شطرنجی درشت مشاهده می کنید. هردوی آن ها خطوط مورب دارند ولی طوری این خطوط چیده شده اند که شم را اذیت نکنند. همین تقاطع خطوط حتی به زیبایی این مدل لباس پوشیدن نیز افزوده است.

مطالب مرتبط:

۱- کراوات سیاه و سفید

۲- نکات ست کر‌دن کراوات و پیراهن و کت

۳- نگهداری از کراوات

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :