4 نکته در هنگام خرید کراوات

بدون شک کراوات یکی از مهم ترین اکسسوری هایی است که هر فردی باید چند نمونه زیبا از آن را در کمد لباس های خود داشته باشه. معمولا خرید کت و شلوار، کیف و کفش و … همگی از طریق برندهای معتبر میسر است اما برای خرید کراوات با کیفیت باید چه کنیم؟ کارشناسان چی بپوشم در این مقاله به ارایه 4 نکته در هنگام خرید کراوات اشاره خواهند نمود. 

4 نکته در هنگام خرید کراوات

1- شکل ظاهری کراوات

یکی از مهم تریین فاکتورهای انتخاب کراوات، شکل و اندازه آن است که به صورت مستقیمی به فیزیک بدن شما و همچنین سبک لباسی که می خواهید به تن کنید بستگی دارد. امروزه کراوات های باریک مد شده اند و نسبت به سایر مدل ها محبوب تر اند هر چند که کراوات های کلاسیک همچنان طرفداران خاص خود را دارد.

2- کوک های پشت کراوات

یکی از علت هایی که در پشت کراوات کوک های افقی زده می شود این است که از لیز خوردن و چرخش آن بعد از گره جلوگیری کند.

3- جنس کراوات

ابریشم به واسطه اینکه به خود چرک و کثیفی را نمی گیرد و از طرفی امکان ساختن هر نوع گره ای را به شما می دهد به عنوان بهترین جنس برای کراوات شناخته می شود. همچنین کراوات های ابریشمی قابلیت کششی خوبی دارند و به راحتی چروک نمی شوند که از این نظر نیز یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب این جنس کراوات است.

4- برش و نوع طرح کراوات

هنگام خرید توجه داشته باشید که بخش انتهایی کراوات به ظرافت برش خورده باشد و مثلث انتهایی به صورت کاملا متقارن برش خورده باشد. همچنین با توجه به سلیقه و مجلسی که قصد حضور در آن را دارید به طرح کراوات توجه کنید، کراوات دارای طرح های ساده، گلی، راه راه و … است.

مطالب مرتبط:

1- سه گام تا انتخاب طرح، رنگ و ضخامت کراوات

2- گام هایی عملی در انتخاب کراوات

3- آموزش بستن گره کراوات ویندسور

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :