گام هایی عملی در انتخاب کراوات

31 جولای 2015 ساعت 13:15

توسط مدیر سایت

گام هایی عملی در انتخاب کراوات

کراوات معمولاً زیر یقه‌ی پیراهن و جلوی گلو گره می‌خورد. کراوات‌های جدید که شامل دستمال گردن و کراوات پاپیون‌دار می‌باشند از کراوات‌های قدیمی‌ نشأت گرفته‌اند. آقایان کراوات را برای آراستن  لباس رسمی‌ استفاده می‌کنند. کراوات‌ها می‌توانند به عنوان قسمتی از یونیفرم  مانند لباس‌های نظامی، لباس مدارس و یا کارکنان رستوران‌ها و غیره مورد استفاده قرار بگیرند. امروزه گره های متنوعی برای بستن کراوات مد شده است در این مقاله کارشناسان چی بپوشم شما را راهنمایی خواهند نمود که چگونه یک کراوات مناسب انتخاب کنید.

نکات کلیدی در انتخاب کراوات

گام هایی عملی در انتخاب کراوات

 • اندازه قد کراوات را باید طوری تنظیم کنید که نوک کراوات به اندازه کافی بلند بوده و تا کمر شلوارتان برسد.
 • همواره از کراوات‌های با عرض متوسط استفاده نمایید زیرا این عرض از مد نخواهد افتاد.
 • سعی کنید عرض کراوات تقریباً با عرض پایه یقه کت یکسان باشد، اگر پایه یقه عریض بود کراوات باید عریض‌تر انتخاب شود و اگر باریک بود به همان نسبت کراوات را نیز نازک‌تر انتخاب کنید.
 • اندازه گره کراوات باید متناسب با یقه پیراهنتان باشد. بطور کلی گره کراوات نه آن قدر بزرگ باشد که روی یقه پهن شود و نه خیلی کوچک باشد که در یقه پیراهن گم شود.
 • به خاطر داشته باشید که کت شلوار، پیراهن و کراواتی که انتخاب می‌کنید، هر سه طرح‌دار نباشد. حداقل یکی از آن‌ها باید ساده باشد.
 • برای پیراهن طرح‌دار، کراواتی را انتخاب کنید که رنگ آن با رنگ اصلی پیراهن هماهنگ باشد (رنگ اصلی پیراهن طرح‌دار رنگی است که وقتی از دور به پیراهن نگاه می‌کنید، آن رنگ، غالب و برجسته باشد). شما می‌توانید با این پیراهن، یک کراوات طرح‌دار، راه‌راه یا چهارخانه نیز استفاده کنید.
 • هنگام انتخاب یک کراوات طرح‌دار به رنگ غالب آن دقت کنید تا با رنگ اصلی پیراهن طرح‌دارتان هماهنگ باشد.
 • هیچ‌گاه سه طرح پارچه همسان (پیراهن ،کراوات و کت) را در کنار یکدیگر استفاده نکنید.
 • برای یک کت شلوار و پیراهن ساده، می‌توانید از هر کراوات ساده‌ای که رنگ آن با کت و پیراهن شما هماهنگ باشد، استفاده کنید. البته این همیشه به این معنا نیست که مثلا آبی را فقط با آبی بپوشید. شما می‌توانید یک کراوات زرد رنگ را انتخاب کنید که بر روی یک کت شلوار شیک و پیراهن آبی عالی به نظر برسد.
 • برای کت و شلوار راه راه، اگر راه‌های آن ضعیف و کمرنگ هستند، رنگ خود کت را زمینه اصلی قرار بدهید و کراوات را با آن هماهنگ کنید، درست مثل اینکه یک کت ساده پوشیده‌اید.
 • اگر راه‌های کت برجسته و مشخص هستند، کراواتی را انتخاب کنید که به خوبی با رنگ راه‌های کت شما هماهنگ است. کتی با راه‌های قرمز مشخص را می‌توانید با کراوات قرمز رنگ بپوشید. کراوات شما می‌تواند ساده یا طرح‌دار باشد، اما مهم این است که با رنگ راه‌های کت متناسب باشد.
 • سعی کنید رنگ کراوات را تیره‌تر از رنگ پیراهنتان انتخاب نمایید.
 • زمانی که پیراهن سفید می‌پوشید، هر نوع کراواتی با آن مناسب می‌باشد.
 • رنگ اصلی یک کراوات می‌بایست مکمل رنگ کت و شلوار و رنگ ثانویه آن نیز با پیراهن هماهنگ باشد.
 • کراوات با راه‌های افقی بهترین انتخاب برای افراد بلند قد است.
 • برای افراد قد کوتاه کراوات‌های باریک نسبت به کراوات‌های پهن مناسب‌تر است.
 • در صورتی که قد بلندی دارید از بستن کراوات‌های باریک خودداری کنید زیرا کراوات‌های باریک بالا تنه شما را کشیده‌تر و لاغرتر نشان می‌دهد.

نکات کلیدی در انتخاب کراوات

انواع گره کراوات

معمولاً شکل و اندازه‌ی کراوات نوع گره‌ی آن را تعیین می‌کند. هر چه مراحل گره‌ها بیشتر شوند گره‌ها بزرگتر می‌شوند. فاکتورهای دیگری همچون پارچه کراوات نیز در نوع گره موثر است. ۹ روش اصلی برای گره زدن کراوات وجود دارد که به ترتیب، با توجه به مشکل بودن گره آنها در اینجا آورده شده است.

1- گره فور این هند

2- گره ویندسور

3- پرات

4- دوبل ساده

5- پلتسبرگ (Plattsburg)

6- سینت اندرو (St. Andrew)

7- گره‌ی شرقی

8- گره کوچک

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوش تیپ بودن خوشتیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی سلامت مو شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

This site is protected by wp-copyrightpro.com