chadmin در
0

ساده ترین روش بستن گره کراوات کدام است؟

ساده ترین روش بستن گره کراوات کدام است؟

باتوجه به اینکه این روزها بسیاری از شرکت های خصوصی، هتل ها و … استفاده از کراوات را برای آقایان اجباری نموده اند. بد نیست که با یکی از ساده ترین روش بستن گره کراوات آشنا شوید. این نوع که نامتقارن نیز می باشد بیشتر برای آقایانی که گردن کوتاهی مناسب است. 

در حالیکه کراوات‌های تزئینی پیشینه‌ای چند صد ساله دارند، کراوات‌های مدرن و امروزی در زمان انقلاب صنعتی متولد شدند. افزایش ناگهانی شغل‌های شهری نیاز آقایان را برای اینکه موقر به نظر برسند بیشتر کرد. لازمه داشتن استایلی مطابق با مد روز آن زمان پوشیدن کراواتی بود که آسان بسته شود و برای استفاده در تمام طول روز مناسب و راحت باشد. علاوه بر مواردی که گفته شد، یک جنتلمن نیاز داشت کراوات خود را به ساده‌ترین روش ببندد و این زمانی بود که گره four in hand مشهور شد. این روش بستن کراوات آنقدر راحت و شیک هست که مناسب به کار بردن برای هر مراسمی باشد.

ساده ترین روش بستن گره کراوات کدام است؟

برای فردی که به پوشش خود اهمیت می‌دهد انتخاب‌های زیادی برای گره کراوات خود دارد. بنابراین انتخاب گره کراوات اهمیت بالایی دارد. گره four in hand اگر به درستی بسته شود شکلی نامتقارن خواهد داشت، چیزی شبیه به حرف “V”. ابتدا طول بیشتری از کراوات را در سمت راست قرار دهید. قسمت بلندتر و عریض‌تر را روی قسمت باریک کراوات قرار دهید مطابق تصویر شماره 1. انتهای پهن‌تر کراوات را از زیر قسمت باریک کراوات رد کنید و به سمت راست بیاورید. بار دیگر طرف پهن‌تر کراوات را از روی طرف باریک‌تر کراوات رد کنید و به سمت چپ ببرید. سپس طرف پهن‌تر کراوات را از قسمتی که دور گردن بسته شده عبور دهید و از میان حلقه‌ای که ایجاد شده است رد کنید و گره را محکم کنید.

 گره کراوات Four Hands یکی از کلاسیک ترین و در عین حال ساده ترین نوع گره کراوات شناخته می شود. این گره کراوات دارای ویژگی زیر است:

1- این گره کراوات برای گردن‌های کوتاه مناسب است.

2- این گره نامتقارن است.

3- برای این سبک از گره کراوات بهتر است از پیراهن‌هایی با یقه استاندارد استفاده کنید.

4- این گره برای پارچه‌های زبر و محکم مناسب است. (بهتر است از این گره برای کراوات ها با پارچه ساتن و لطیف استفاده نکنید)

ساده ترین روش بستن گره کراوات کدام است؟


ساده ترین روش بستن گره کراوات کدام است؟

ساده ترین روش بستن گره کراوات کدام است؟

چه زمانی از گره فور این هند استفاده کنیم؟ 

در ابتدا فرم یقه پیراهن مردانه خود را بررسی کنید. یکی از نشانه‌های فرد خوشتیپ و آشنا با مد این است که بداند کدام کراوات مناسب کدام یقه پیراهن است. یقه پیراهن شما باریک است و یا پهن؟ گره فور این هند برای پیراهن‌های مردانه با یقه‌های باریک و استاندارد مناسب است. یقه‌های دکمه‌دار هم مناسب گره کراوات Four in hand هستند. اگر یقه پیراهن پهن است گره‌های کراوات مانند half Windsor مناسب‌تر هستند. سپس فرم صورت و گردن خود را بررسی کنید. آقایانی که صورت‌ و گردن‌شان پهن است بهتر است از گره‌های فور این هند به دلیل داشتن اندازه گره کوچکتر استفاده نکنند و در مقابل آقایانی که صورت ظریف دارند خواهند دید که گره‌های کوچکتر کراوات مناسب صورت آن‌ها است.

در آخر حتما مدل کراوات را در نظر بگیرید. طرخ‌های کلاسیک مانند راه راه با گره four in hand سازگاری بیشتری دارند. برای استفاده از این روش بهتر است کراوات‌های باریک‌تر را انتخاب کنید. برای کراوات‌های پهن‌تر که از ابریشم ایتالیایی دوخته می‌شوند بهتر است از گره‌هایی مانند Double Windsor استفاده کنید.

ساده ترین روش بستن گره کراوات کدام است؟

مطالب مرتبط:

1- آموزش بستن گره کراوات ویندسور

2- سه گام تا انتخاب طرح، رنگ و ضخامت کراوات

3- 4 نکته در هنگام خرید کراوات

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :