بهراد در
0

داستان دکمه پیراهن مردانه و زنانه

داستان دکمه پیراهن مردانه و زنانه

اگر شما هم حتی یکبار پیراهنی که برای جنس مخالف بوده را امتحان کرده اید، بلافاصله در هنگام بستن دکمه ها پی به اشتباه خود برده اید ولی واقعا چه دلیلی برای انجام این کار وجود داشته است. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید تا داستان دکمه پیراهن مردانه و زنانه را بدانید. 

حتما شما هم طعم این لحظات را چشیدید که بعد اینکه کلی یک پیراهن رو بالا و پایین کردید و عاشقانه برای خریدش وارد مغازه شدید و فهمیدید که اون پیراهن بر خلاف انتظارتون مردونه ( یا زنونه) بوده. در سالهای اخیر که لباس های مردانه و زنانه از لحاظ ترکیب رنگی و ساختار شباهت بیشتری به هم پیدا کرده اند، دانستن این نکته که دکمه های پیراهن مردانه و زنانه در جهت عکس هم هستن، میتونه بهتون کمک کنه. ولی واقعا چرا؟

با اینکه نه موزه ای درباره پیراهن های مردانه و زنانه وجود داشته و نه کتابی در این باره وجود داره، ولی منطقی نیز برای این مساله آورده شده.

اول از همه اینکه در گذشته های دور باور بر این بود که تمامی افراد راست دست هستند و افراد چپ دست از جامعه طرد بودند و اتهاماتی نیز به آنان زده میشد (فرزند شیطان و جادوگر و …)، پس به نظر نمیاد که خیاطان دلیلی برای دوختن دکمه لباس در جهت مخالف برای این افراد داشته باشند.

نکته دیگر اینجاست که لباس های دکمه دار در زمان قدیم گرانقیمت و اشرافی محسوب می شدند و عموم مردم لباس سرهمی به تن می کردند، مهم تر از همه مردان در هر طبقه اشرافی ای که بودند، باز لباسشان را خودشان بر تن می کردند.

داستان دکمه پیراهن مردانه و زنانه

ولی زنانی که ثروت و جایگاه خوبی داشتند و می توانسند لباس های دکمه دار بخرند، عموما خودشون لباس رو تن نکرده و خدمه آنان این کار را برایشان انجام میداده . بنابراین خیاطان سریع متوجه شدند که دوختن دکمه در جهت عکس کمک شایانی در سرعت پوشیدن لباس به این دسته از مشتریانشان خواهد کرد.

مطالب مرتبط:

1- ۵ تکنیک اصلاحی آرایشی که همیشه اشتباه انجام می دادید

2- ۱۰ اشتباه که شمارا پیرتر نشان می دهد

3- ۱۴ اشتباه متداول در تیپ شما

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :