محمد رضا اهوارکی در
0

۳ اشتباه رایج در پوشیدن لباس‌ها

۳ اشتباه رایج در پوشیدن لباس‌ها

شاید در میان لباس هایتان بهترین ها و جدیدترین مدل های پوشاک را دارید ولی همیشه حس می کنید که این لباس ها به خوبی فیت بدن شما نیستند. این امر به دلیل یکی از این اشتباهات رایجی است که بسیاری از افراد آن را انجام می دهند، ۳ اشتباه رایج در پوشیدن لباس‌ها چیست؟

۱- پیراهن های نامتعارف

اگر تا به حال برایتان اتفاق افتاده که پیراهنی با سایز بزرگتر از خودتان بخرید با این تصور که شما را بزرگتر نشان می دهد باید بگویم شدیدا در اشتباه هستید. برای افراد کوتاه قد این لباس آن ها را کوتاه تر نشان می دهد و برای افراد قد بلند هم مانند یک گونی می ماند که پوشیده اند.

تستی برای مطمئن شدن از اندازه بودن پیراهن‌: باید درزهایی که بالای شانه قرار گرفته اند دقیقا روی سطح بالای شانه ی شما قرار بگیرند. اگر جلوتر یا عقبتر از این قسمت قرار بگیرد این لباس برای شما نیست و برای کسی با هیکلی بزرگ تر است. لباس باید وقتی درون شلوارتان است با پیچ و تاب بدن شما حرکت کند نه اینکه کش بیاید.

۲- شلوارهای گشاد

شلوارهای شل و ول و به اصطلاح بگی برای ۲۰ سال پیش بود. امروزه عصر این شلوارها به پایان رسیده است و فاق های شلوارها بالاتر آمده و کمر آن ها یکی دو سانت باید بالای استخوان کمر شما قرار بگیرد. اگر کمر شلوارتان در این قسمت نمی ایستد حتما از کمربند استفاده کنید یا شلواری کوچکتر انتخاب کنید. علاوه بر اینکه این مدل شما را جمع و جو تر نشان می دهد باعث می شود بقیه ی لباس هایتان هم فیت بدنتان دیده شوند.

۳- پاچه ی چروک شده ی شلوار

این اتفاق وقتی می افتد که شما شلوارتان را خیلی پایین می پوشید ویا پاچه ی شلوار شما دقیق تنظیم نشده باشد. این اشتباه به قدری افتضاح است که می تواند یک دست کت و شلوار ۲ میلیون تومانی شما را بسیار ارزان و ژنده نشان دهد. پاچه ی شلوارتان باید دقیقا تا قسمت قوزک پای شما باشد. اگر حتی کمی بیشتر بود هم باید آن را کوتاه کنید. به این ترتیب شلوارهای رسمی باید دقیقا روی کفش شما قرار بگیرند.

مطالب مرتبط:

1- ۶ اشتباه رایج در تیپ های تابستانی

2- اشتباه تازه کارها در مد :‌قسمت دوم

3- اشتباه تازه کارها در مد :‌قسمت اولدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :