بهراد در
0

اشتباهات تازه کارها در مد: قسمت اول

اشتباهات تازه کارها در مد: قسمت اول

میخوای خوشتیپ باشی ولی نمیدونی از کجا شروع کنی؟ پس مسلما تازه کاری و هنوز راه زیادی برای درست لباس پوشیدن داری. در مقاله اشتباهات تازه کارها در مد: قسمت اول قصد داریم چند تا از اشتباهات مبتدیان رو بهتون بگیم تا شما دیگه تکرار نکنید. این افراد بیشتر برای کسب اطلاعات به سایت های اشتباه سر میزنن و مثلا تو سایتی مثل wikipedia میچرخن و در نهایت هم مثل صفحات همون پیچ هایی که دیدن بیرون میان. بری اینکه این اتفاق برات نیوفته مقاله اشتباهات تازه کارها در مد: قسمت اول و قسمت بعدیش در چی بپوشم رو بخونید.

1- فکر میکنی الان یه چیزهایی دستته

وقی خواستم بیشتر در مورد مد بدونم فکر می کردم که باید بهتر لباس پوشیدن رو یاد بگیرم چون الان میدونم چطور لباس بپوشم که بهم بیاد ولی در اصل لباس تن خور باشه خیلی با لباس پوشیدن فرق داره. چون اگه ذهنت اینطور متمرکز بشه که یه چیزهای بلدی و وقتی مقاله ای رو میخونی برمیگردی میگی که اشتباه. خودت اشتباهی. ذهن اشتباهه. هفت جد و آبادت اشتباهه. رو اعصاب نرو دیگه. یاد بگیر.

هر چی هم اشاره و نکته گفته شده کوچیکتر، بیشتر باید دربارش بدونی.

2- لباس پوشیدن رو با خوب پوشیدن اشتباه نگیرید

خیلی از تازه کار ها فکر می کنند که خوب پوشیدن یعنی باید لباسای جدید و خیلی شکیل تر بپوشند و در بعضی موارد درسته ولی در خیلی از موارد چرنده. چون اگه بجای تیشرت، پیراهن و بجای یک تک کت ساده و خوب، کت و شلوار بپوشی، خیلی بدتر از چیزی که باید بنظر میای. تازه چون در مرحله آموزش هم هستی، کت بابات رو میپوشی که دیگه همه پل های پشت سرت رو هم خراب می کنی.

3- از مد الهام بگیری؟

خیلی ها فکر می کنند که باید برای خوشتیپی سراغ صنعت مد و فشن برن و از اونجا یاد بگیرند. بالاخره اونها کلا درباره لباس صحبت می کنند دیگه. نه؟ اشتباهه. صنعت مد و فشن فقط بهتون میگه که این فصل چی بپوش و این رو بخر و اون رو بخر و تو هم  میخری و فکر میکنی که خوشتیپی. نه. چیزی که مهمه استایل و بروز بودن هست. کدوم یک از طراحان مد لباسی رو که معرفی می کنند تن می کنند؟ خیلیییی کم. (خودم تا حالا ندیدم)

چون فکر میکنی که زیاد درباره مد نمیدونی، به صنعت مد رو میری، ولی اصلا نیاز نیست به کسی متکی باشی. فقط اصول کار رو بدونی با سعی و خطا کردن و گزینه های مختلف و در دسترس میتونی به جواب نهایی برسی.

اشتباهات تازه کارها در مد: قسمت اول

4- لباس تقریبا خوبه

در قسمت آخر اشتباهات تازه کارها در مد: قسمت اول باید گفت که خیلی ها فکر می کنند که لباس تقریبا اندازه بهترین گزینه هست و دیگه نیاز نیس دسکاری کرد و دیگه پیش خیاط هم نمیرن ولی در اصل هر چیزی که هر چند نزدیک هم باشه بازم قالب تن شما نیس و باید درست اندازتون باشه تا بتونه به هیکل شما بشینه. هر قدرم هیکلتون ناموزون باشه بازم این گزینه اهمیت خودش رو از دست نمیده.

مطالب مرتبط:

1- اصول پوشیدن صندل مردانه

2- اصول انتخاب ژاکت جین

3- اصول لباس پوشیدن آقایان در جلسات رسمی

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :