چند نکته مهم درباره انتخاب لباس مردانه

اشتباهات رایجی وجود دارد که به عنوان یک مرد باید در لباس پوشیدن به آن توجه کنیم. خیلی از این اشتباهات زمانی اتفاق می‌افتد که فکر می‌کنید با این نوع پوشش به قول معروف بیشتر دیده می‌شوید یا جلب توجه می‌کنید، اما خیلی از آقایان در هنگام انتخاب لباس مردانه متوجه این اشتباهات نمی‌شوند. 

ad banner

یکی از بزرگترین اشتباهات نحوه لباس پوشیدن آقایان توجه نکردن به سنشان است به طور مثال اگر شما یک نوجوان هستید خب مسلما باید از تیپ لباس‌های اسپرت و اسنیکرها و … استفاده کنید. ممکن است شما در زندگی خود فرد مشهوری را الگو قرار داده باشید و به سبک آن ستاره مد لباسهای‌تان را انتخاب کنید. برند و مارک اصلا مهم نیست چون تنوع در لباس‌های اسپرت بسیار زیاد است اما بعضی از شرکت‌های تولیدی لباس هستند که با یک برند خاص مختص افراد نوجوان انواع لباس، کلاه، و کفش‌ها را تولید می‌کنند که می‌توانید از محصولات این تولیدی‌ها هم استفاده کنید. پس اگر نوجوان هستید با مد روز پیش بروید.

چند نکته مهم درباره انتخاب لباس مردانه

استفاده از جوراب همراه با صندل

این کار واقعا اشتباه است. ترکیبی از یک کفش تابستانی با جوراب ظاهری مناسب را به وجود نمی‌آورد. پس هرگـز جوراب با صندل نپوشید.

 

کفش‌های کثیف

خیلی از آقایان اصلا به ظاهر کفش‌های خود اهمیت نمی‌دهند برایشان مهم نیست کفش‌هایی که به پا دارند خاکیست یا گلی. شاید به نظر خیلی‌ها کفش یک جزء بسیار کوچک باشد که به چشم نیاید ولی این اشتباه است ولی اگر کفش‌های شما واکس زده و تمیز باشد لباس‌های شما هم بیشتر به چشم می‌آید.

 

تنها یک جفت کفش و لباس داشته باشید

می‌توان گفت اکثر آقایان حداقل یک کمربند چرم مشکی و یک کمربند چرم قهوه‌ای دارند که با لباس‌های مختلف یکی از آن‌ها را استفاده می‌کنند این درست است ولی ما نمی‌توانیم فقط یک دست لباس با یک جفت کفش داشته باشیم چون مراسم‌های مختلف لباس‌های متفاوتی نیاز دارد و اگر شما جزو آن افرادی هستید که فقط یک دست لباس و کفش دارید در دردسر بزرگی افتاده‌اید.

انتخاب جوراب نا‌متناسب با کت و شلوار

جوراب‌های شما همیشه باید با لباس یا کت شلوار شما ست باشد نه با کفش‌های شما! به طور مثال اگر از کت و شلوار سرمه‌ای با کفش مشکی استفاده می‌کنید جوراب‌هایتان را سرمه‌ای انتخاب کنید. این نوع ظاهر خیلی بهتر است چون اگر شما جوراب‌هایتان را با کفش‌هایتان ست کنید در مکان‌هایی که مجبور به درآوردن کفش هایتان می‌شوید ظاهر شما کمی غیر عادی به نظر خواهد رسید.

چند نکته مهم درباره انتخاب لباس مردانه

استفاده از کفش‌هایی که ظاهر خوبی ندارند

برای جلوگیری از خم شدن کفش‌هایتان یا از شکل در آمدن کفش‌ها، آن‌ها را یک روز در میان عوض کنید. این کار باعث می‌شود که کفش‌هایتان یک روز استراحت داشته باشند و دیرتر خراب شوند. همیشه سعی کنید کفش‌هایتان را در جایی مناسب مثل جا کفشی قرار دهید که از هرگونه کثیفی و ضربه به دور باشند.

 

رنگ کمربند خود را با رنگ کفش‌تان ست کنید

این یکی از راحت‌ترین کارهاست چون تنوع رنگ در کفش‌های رسمی برای آقایان زیاد نیست به طور مثال اگر کفش‌هایتان قهوه‌ایست از کمربند قهوه‌ای یا اگر کفش‌هایتان مشکی است از کمربند مشکی استفاده کنید. اگر کفش‌هایتان ورنی است سعی کنید از کمربندی استفاده کنید که تا حدودی براق باشد.

 

قد شلوار برای آقایان

هیچ وقت از شلوارهایی که قد کوتاهی دارند استفاده نکنید بلندی شلوار شما باید تا روی کفش هایتان را پوشش دهد ولی نه آنقدر که وقتی کفش‌هایتان را در می‌آورید روی زمین کشیده شود.

 

کروات با لباس آستین کوتاه

وقتی شما یک لباس آستین بلند می‌پوشید خب مسلما نیاز دارید که متناسب با آن لباس یک کروات هم بزنید این کار سبب میشود شما ظاهری با اعتماد به نفس و حرفه‌ای داشته باشید ولی زمانی که از یک لباس آستین کوتاه استفاده می‌کنید هرگز از کروات استفاده نکنید، کروات بستن با لباس آستین کوتاه هیچ کمکی به زیبایی ظاهرتان نمی‌کند.

به خاطر بسپارید که همیشه لباس‌هایتان اتو کشیده باشد هرگز از لباس چروک استفاده نکنید که همین چروک‌ها باعث می‌شود ظاهر لباس را بسیار قدیمی و کهنه جلوه دهد.

چند نکته مهم درباره انتخاب لباس مردانه

استفاده از رنگ‌های نامتناسب

یکی دیگر از اشتباهت رایج در لباس پوشیدن استفاده از رنگ‌های نامتناسب است. این خیلی مهم است که استاندارد‌های رنگ‌های متناسب با پوست خودمان را بدانیم.

 

استفاده از شلوار راحتی در مکان‌های عمومی

ممکن است شما در طول روز به باشگاه ورزشی بروید و بعد یا قبل از ورزش با همان شلوار ورزشی در مکان‌های عمومی ظاهر شوید بهتر است این کار را نکنید. لباس‌هایی مثل لباس‌های ورزشی  تا حدودی ظاهری نامرتب از شما می‌سازد.

 

استفاده از رنگ‌های متنوع

حداکثر تعداد رنگ در پوشش شما باید سه رنگ باشد. اگر در نحوه ست کردن رنگ‌ها برای لباس‌هایتان کمی سردرگم هستید و شک دارید که چه رنگ‌هایی کنار هم بهترین ظاهر را در شما ایجاد می‌کند می‌توانید از وبسایت‌هایی که درباره رنگ‎هاست و تنالیته‌های مختلف رنگ‌ها را کنار هم قرار داده‌اند استفاده کنید.

وجود تعداد بسیار زیادی لوگو بر روی لباس هم مناسب نیست. اگر دقت کرده باشید برخی از لباس‌ها پر از لوگو‌ها و استیکرهای متفاوتی هستند. به نظر ما این لباس‌ها بیشتر حکم یک بیلبورد تبلیغاتی را دارند تا یک لباس. پس سعی کنید از لباس‌هایی با یک لوگو یا حتی بدون لوگو یا آرم خاصی استفاده کنید.

 

استفاده از حداکثر دو الگو برای لباس

منظور از الگو یعنی الگوی راه راه یا خال خالی و …. است هیچوقت از لباس‌هایی با الگوهای زیاد استفاده نکنید حداکثر از دو الگو کنار هم استفاده کنید یا تنها یک الگو مثلا فقط لباستان راه راه باشد و شلوار ساده این گونه ظاهرتان زیباتر جلوه می‌کند.

چند نکته مهم درباره انتخاب لباس مردانه

مطالب مرتبط:

۱- ست کردن پیراهن و کراوات با کت و شلوار

۲- پیراهن‌های مناسب برای پوشیدن با کت و شلوار خاکستری

۳- راهنمای ست کردن کت و شلوار رنگی برای آقایان

۴- کت تک مردانه و چند ست شیک برای تمام فصول سال

chadmin
نویسنده: chadmin


دیدگاه شما

خاطره در تاریخ 14 مارس 2017

همش درست بود اولین مورد از همه بیشتر !ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :